Jaki jest najlepszy SUV dla niskiej osoby?

Jednym z najbardziej pomijanych czynników przy zakupie nowego samochodu jest wzrost kierowcy. Jeśli kierowca jest zbyt niski lub wysoki dla samochodu, nie będą mieli płynnej jazdy. Dlatego właśnie chcemy się dowiedzieć, jaki jest najlepszy SUV dla niskiej osoby.

Najlepszym SUV-em dla krótkiej osoby jest Subaru Forester. Dzięki doskonałej widoczności i wyższej jeździe, która ułatwia krótkim kierowcom dobrze przyjrzeć się otoczeniu. Poza tym, ten kompaktowy SUV jest bezpieczny i niezawodny.

Oprócz Subaru Forester, inne SUV-y, które są dobre dla niskich osób to Subaru Outback, Volvo CX90, BMW X3, Lincoln Aviator i Audi Q5. Subaru Forester jest lepszy niż wszystkie te SUV-y, ponieważ jest bardziej niezawodny, bezpieczny i łatwy do wsiadania i wysiadania.

Cechy Subaru Forester

Wygląd

Praktyczność, niezawodność, wszechstronność i trwałość Subaru Forestera sprawiają, że wyróżnia się on na tle innych SUV-ów w swojej klasie. Niemniej jednak, wygląd zewnętrzny tego modelu nie ma w sobie nic szczególnego, ponieważ większość kompaktowych SUV-ów w swojej klasie ma lepszy design i wykończenie.

Ogólnie rzecz biorąc, Subaru Forester ma ładnie wyglądające nadwozie z reflektorami LED po obu stronach cudownej wielkości kraty. Co więcej, jest wyposażony w 17-calowe felgi stalowe, które są standardem w podstawowych wersjach wyposażenia. Poza tymi cechami, nie ma nic wymyślnego, chyba że zapłacisz za dodatki.

Jeśli chodzi o wnętrze, sprawy nabierają nieco pikanterii. Wnętrze Forestera jest dobrze skonstruowane i ma klasę. Jednym z atrakcyjnych miejsc we wnętrzu jest deska rozdzielcza z jej pięknymi konturami i przeszyciami. Ponadto, samochód zapewnia dobrą widoczność na zewnątrz, dzięki czemu jest uważany za doskonały samochód dla niskich osób.

  Czy powinienem kupić samochód elektryczny teraz, czy jeszcze poczekać?

Ogólnie rzecz biorąc, wnętrze Subaru Forestera w niczym nie ustępuje samochodom z wyższej półki, takim jak Audi Q5, Volvo CX90, czy BMW X3. Również wyświetlacz nie jest zbyt intuicyjny, ale ergonomia jest dobrze zorganizowana, aby ułatwić prowadzenie.

Osiągi

Wyposażony w 2,5-litrowy rzędowy silnik gazowy 4 z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów, Subaru Forester jest jednym z najlepiej zachowujących się kompaktowych SUV-ów w swojej klasie. Poza tym, jego system napędu na wszystkie koła jest zaawansowany, a samochód ma duży prześwit. Oznacza to, że możesz bez problemu poruszać się po różnych terenach.

Gdy wciśniesz pedał gazu, ten SUV będzie generował maksymalnie 182 KM i 176 b-funtów momentu obrotowego. Może również przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 8,5 sekundy. Nie jest to jednak najbardziej paliwooszczędny SUV, ponieważ jego zużycie paliwa wg EPA wynosi 26 mpg w mieście i 33 mpg na autostradzie.

Bezpieczeństwo

Subaru Forester został wysoko oceniony przez NHTSA i Consumer Reports. Otrzymał doskonałe oceny bezpieczeństwa i niezawodności. Do tej pory, SUV nie miał żadnego modelu wycofanego z rynku. NHTSA przyznała mu ocenę pięciogwiazdkową, natomiast IIHS jeszcze go nie testował.

Niektóre z funkcji bezpieczeństwa, w które wyposażony jest Forester to system ostrzegania przed kolizją z automatycznym hamowaniem awaryjnym, system utrzymywania pasa ruchu, adaptacyjny tempomat, system ostrzegania o kołysaniu się pojazdu oraz adaptacyjne reflektory LED. Dzięki podstawowej 3-letniej gwarancji jest to fantastyczny SUV dla krótkich osób, w który warto zainwestować.

  Jakie samochody są łatwe do wsiadania i wysiadania dla seniorów?

Pojemność i przestrzeń ładunkowa

Oprócz tego, że samochód oferuje niskim osobom wystarczająco dużo miejsca na nogi i głowę z przodu, oferuje również wystarczająco dużo miejsca w drugim rzędzie. Ma przestrzeń na nogi z przodu 43,3 cala, przestrzeń na głowę z przodu 41,2 cala, przestrzeń na nogi z tyłu 39,4 cala i przestrzeń na głowę z tyłu 39,6 cala.
Przy pojemności miejsc siedzących wynoszącej pięć, jest to idealny samochód dla pięcioosobowej rodziny. Poza tym, dorośli w drugim rzędzie będą siedzieć wygodnie, ponieważ jest wystarczająco dużo miejsca na nogi. Oprócz posiadania przestronnej kabiny, Subaru Forester może pochwalić się również dużą przestrzenią ładunkową. Ma 31,1 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej w bagażniku.

Cena

W porównaniu z małymi SUV-ami w swojej klasie, Subaru Forester jest dobrze wyceniony. Tak więc, nie jest to ani tanie, ani drogie, biorąc pod uwagę funkcje, z którymi jest dostarczany. Cena bazowa tego samochodu wynosi 28 845 dolarów, co jest w porządku.

FAQ

Jaki jest najlepszy SUV dla wysokiej osoby?

W przeciwieństwie do krótkich ludzi, którzy potrzebują samochodów z małą przestrzenią na nogi i głowę, wysocy ludzie wymagają samochodów z dużą ilością miejsca na głowę i nogi w przednim rzędzie. Jeśli więc jesteś wysoką osobą, SUV-y, których zakup powinieneś rozważyć to Kia Telluride, Jeep Renegade, Chevrolet Traverse, Ford Expedition i Hyundai Santa Fe.

Które samochody mają najlepszą widoczność dla niskich osób?

Gdy jesteś osobą o wzroście poniżej średniej, nie wszystkie samochody będą dla Ciebie odpowiednie. Oprócz znalezienia samochodu o odpowiednim wzroście, musisz znaleźć samochód ze świetną widocznością. Niektóre z najlepszych samochodów z doskonałą widocznością dla osób z koszulą to Genesis G90, Nissan Armada, Lexus ES i Cadillac Escalade.

  Jakie samochody są dobre dla otyłych kierowców?

Jaki jest najgorszy SUV dla niskich ludzi?

Jeep Renegade jest najgorszym SUV-em dla krótkich ludzi. Mimo że ten SUV wygląda kompaktowo, niscy kierowcy będą mieli problem z widzeniem drogi przed sobą lub na boki. Wynika to z faktu, że przestrzeń przednia wynosi 41,1 cala, przestrzeń na nogi 41,2 cala, a przestrzeń na ramiona 55,9 cala.

Najlepsze samochody luksusowe dla niskich kierowców?

Jeśli jesteś niskim kierowcą i pragniesz luksusowego samochodu, te modele będą dla Ciebie dobrym wyborem. Należą do nich Mercedes-Benz Klasy C, Volvo X60, Audi Q3, Porsche Cayman i Lexus ES. Wszystkie te samochody są przyjemne w prowadzeniu, bezpieczne i niezawodne.

Jaki jest najłatwiejszy SUV do wsiadania i wysiadania?

Subaru Forester jest najłatwiejszym samochodem do wsiadania i wysiadania. Dzieje się tak, ponieważ jego wysokość wynosi 8,7 cala, co jest idealne dla większości ludzi. Dodatkowo, ma szerokie i wysokie drzwi, które znacznie ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z samochodu.

Podsumowanie

Jeśli masz wzrost poniżej średniej, Subaru Forester jest najlepszym SUV-em dla Ciebie. Nie oznacza to jednak, że wysocy ludzie nie mogą jeździć tym samochodem. Ogólnie rzecz biorąc, Subaru Forester to wyjątkowy kompaktowy SUV z doskonałymi ocenami bezpieczeństwa. Jest również łatwy w obsłudze i zapewnia osiągi na wysokim poziomie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z