Jaki jest najlepszy SUV do jazdy z dużym przebiegiem?

Świetny SUV do jazdy długodystansowej musi być wygodny, przestronny i stosunkowo oszczędny. W związku z tym, zanim zdecydujesz się na konkretny model, powinieneś dowiedzieć się jak najwięcej. Wiele SUV-ów w dzisiejszych czasach oferuje również mnóstwo systemów wspomagających kierowcę, które mają na celu wyeliminowanie stresu związanego z nudnymi podróżami.

Audi Q7 wydaje się być idealnym SUV-em do tego zadania, ponieważ oferuje dużo przestrzeni, wiele wygód i wiele technologii, a jednocześnie jest stosunkowo oszczędny w zużyciu paliwa. Z tych samych powodów Volvo XC90 jest również świetną opcją.

Jeśli planujesz zabrać całą rodzinę na długą wycieczkę, Mercedes Benz GLS lub Lincoln Navigator to świetne opcje. Jeśli nie jesteś zwolennikiem wydawania dużych pieniędzy na SUV-a, Ford Expedition lub Kia Telluride również powinny spełnić Twoje oczekiwania.

Niezależnie od tego, którego SUV-a kupisz, ważne jest, abyś wiedział, jak korzystać ze wszystkich dostępnych systemów wspomagających kierowcę. W tym celu system infotainment samochodu powinien być intuicyjny i łatwy w obsłudze, a takie właśnie są te SUV-y.

Audi Q7

Od dziesięcioleci Audi Q7 jest prawdziwym samochodem rodzinnym, który radzi sobie zarówno z jazdą po mieście, jak i po autostradzie, a nawet w razie potrzeby w terenie. To sprawia, że Q7 jest świetną platformą dla każdego, kto chce mieć wszystko w jednym pakiecie.

Poza tym, że jest wielki wszechstronny, Q7 oferuje wydajne, niezawodne i wyrafinowane silniki, które są niesłyszalne przy prędkościach autostradowych. System infotainment jest aktualny i łatwy w użyciu, a poziom komfortu jest imponujący. Przestrzeń jest również duża, zwłaszcza, że można zdecydować się na wersję 7-miejscową.

  Jaki mały SUV ma najwięcej koni mechanicznych?

Volvo XC90

Pod wieloma względami Q7 i XC90 zostały zaprojektowane z myślą o tym samym typie klienta. Obydwa są eleganckie i niedoceniane, a jednocześnie przewyższają wiele innych, bardziej przystępnych cenowo SUV-ów średniej i pełnej wielkości.

Pomimo tego, że dzielą ten sam etos, XC90 przyjmuje nieco inne podejście, ponieważ ten szwedzki SUV jest niezwykle minimalistyczny, jeśli chodzi o design. Wnętrze jest również wyposażone w najnowocześniejszą technologię, ale brakuje mu kilku elementów, które odróżniają go od Q7. Poza tym, oba te SUV-y są świetne do jazdy na długich dystansach.

Mercedes GLS

Jeśli jesteś prawdziwym rodzinnym mężczyzną i uwielbiasz zabierać całą swoją rodzinę i psa na długie wycieczki, potrzebujesz samochodu, który jest duży, bezpieczny i wygodny, a Mercedes GLC-Class jest dokładnie taki. Mierzący 17 stóp długości GLS ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wszystko, czego zapragniesz.

Oprócz przestronności, GLS jest również oszczędny, biorąc pod uwagę jego rozmiar i oferuje wiodącą w branży ilość technologii. Komfort jest wysoki, jak w każdym dużym Mercedesie, a niezawodność jest również całkiem przyzwoita. System inforozrywki oferuje mnóstwo funkcji, a jednocześnie jest intuicyjny i łatwy w obsłudze.

Lincoln Navigator

Jeszcze kilka lat temu nigdy nie wymienilibyśmy SUV-a Lincolna w tym samym kontekście, co flagowego SUV-a Mercedesa. Jednak ostatnie modele Lincolna są powiewem świeżego powietrza w segmencie executive premium, ponieważ wyglądają niesamowicie i oferują w zasadzie ten sam poziom komfortu i luksusu, co każdy inny SUV na tej liście.

  Czy na emeryturze lepiej kupić czy wziąć samochód w leasing?

To powiedziawszy, Lincoln Navigator jest flagowym SUV-em Lincolna, a jeśli zdecydujesz się na specyfikację Black Label, dostaniesz praktycznie wszystkie możliwe luksusowe funkcje, jakich byś sobie życzył. System informacyjno-rozrywkowy nie jest tak zaawansowany jak w innych SUV-ach z tej listy, ale komfort i luksus z pewnością są.

Ford Expedition

Od początku istnienia dużego amerykańskiego SUV-a, Ford Expedition rzadko przestawał dostarczać produkty. Uważany za wzorcowy „niedrogi duży SUV”, Expedition oferuje wiele rzeczy za nie tak duże pieniądze.

Expedition rzeczywiście nie jest w stanie rywalizować z Mercedesem GLS, ale to, z czym rywalizuje, to konieczność posiadania Mercedesa GLS. Expedition jest ogromny w środku i na zewnątrz, bezpieczny i stosunkowo wydajny biorąc pod uwagę rozmiar.

Kia Telluride

Jak wspomniano wcześniej, Lincoln Navigator jest powiewem świeżości w segmencie premium w taki sam sposób, w jaki Kia Telluride jest powiewem świeżości w bardziej przystępnym cenowo segmencie. Dzięki sprytnemu podejściu do rynku i pewnemu siebie wyglądowi zewnętrznemu, Kia Telluride zdaje się stroszyć kilka piór.

Przestrzeń we wnętrzu jest ogromna, całe doświadczenie sprawia wrażenie droższego niż jest w rzeczywistości, a niezawodność również wydaje się dobrze trzymać. Jednak po spędzeniu trochę czasu za kierownicą Telluride zdasz sobie sprawę, że z pewnością nie jest to ten sam poziom, co niektóre droższe SUV-y, więc pamiętaj, aby sprawdzić swoje możliwości przed zakupem.

Sekcja FAQ

Czy sedany są lepsze do jazdy na długich dystansach?

To prawda, że sedany są rzeczywiście bardziej wydajne, jeśli chodzi o jazdę na długich dystansach, ponieważ oferują mniejszą masę i bardziej aerodynamiczny profil. Jednak różnice nie są tak oczywiste, jak niektórzy mogliby sugerować.

  Dlaczego samochody hybrydowe są złe?

W związku z tym, jeśli chcesz SUV-a, ponieważ po prostu kochasz SUV-y, upewnij się, że zdecydujesz się na SUV-a, ponieważ różnica jest raczej względna.

Czy powinienem kupić hybrydowy SUV do jazdy długodystansowej?

Kiedy przyjrzysz się bliżej wielu hybrydowym SUV-om, pomyślisz, że kupno SUV-a ze zwykłym silnikiem spalinowym nie jest dobrym pomysłem. Jednak hybrydy nie radzą sobie tak dobrze, jeśli chodzi o jazdę po autostradzie, ponieważ muszą bardziej polegać na silniku spalinowym.

W związku z tym najlepiej jest zdecydować się na samochód z silnikiem diesla, ponieważ samochód z silnikiem diesla oferuje najbardziej wydajne wrażenia z jazdy w kontekście jazdy po autostradzie.

Czy powinienem polegać na zautomatyzowanym tempomacie podczas jazdy po autostradzie?

Zautomatyzowany tempomat to system, który ma za zadanie odciążyć kierowcę od długich i nudnych podróży. Zasadniczo, wszystko co musisz zrobić, to nacisnąć kilka przycisków, a samochód powinien prowadzić się sam, ale to może być czasami niebezpieczne i nie powinieneś całkowicie polegać na tych systemach.

Mimo, że pomagają one odciążyć się od długich podróży, mogą być również powodem, dla którego podróż staje się stresująca, a nawet tragiczna. Dlatego podczas jazdy z włączonymi systemami należy zawsze zachować czujne oko.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z