Jaki mały SUV ma najwięcej koni mechanicznych?

Małe lub kompaktowe SUV-y stają się ostatnio coraz bardziej popularne i jest wiele powodów dlaczego. Po pierwsze, oferują one podniesioną pozycję jazdy SUV, która jest świetna dla widoczności dookoła i manewrowości. Ponadto, są one zdolne do łagodnego lub umiarkowanego off-roadingu bez poświęcania jazdy po drogach.

Jako takie, producenci stale walczą, aby wymyślić najlepszy kompaktowy SUV, i wydaje się, że rynek jest pełen potencjalnych opcji. Najmocniejszym kompaktowym SUV-em na rynku jest BMW X3M Competition, a drugim najmocniejszym jest Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio.

Kontynuując listę najpotężniejszych kompaktowych SUV-ów, na trzecim miejscu plasuje się Mercedes AMG GLC 63 S. Następny na liście jest niezwykle popularny i równie dobrze wyglądający Porsche Macan Turbo S, a 5. najpotężniejszy kompaktowy SUV to Audi RSQ4 Sportback Coupe SUV.

Wszystkie te kompaktowe SUV-y są niezwykle popularne i niezwykle dobre. Pomiędzy nimi Porsche i Alfa są najbardziej sportowe, zaraz za nimi BMW, potem Mercedes, a na końcu Audi.

BMW X3M Competition

BMW X3M Competition i BMW X4M Competition to w zasadzie te same samochody. Jedyna różnica polega na tym, że X4 oferuje bardziej elegancki wygląd, podczas gdy cała reszta jest mniej więcej taka sama. Te dwa niemieckie mocarstwa oferują 6-cylindrowy silnik o pojemności 3,0 l z turbodoładowaniem i mocy do 510 KM.

Takie liczby są dość szalone jak na kompaktowego SUV-a, ale te dwa BMW są dość atletyczne i dają dużo frajdy z jazdy, a wydaje się, że moc wyjściowa jest po prostu wystarczająca. 0-60mph jest wykonywane w mniej niż 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna jest ograniczona do 155mph.

  Jaki jest najszybszy samochód rodzinny?

Alfa Romeo Stelvio Quadrifogglio

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio to prawdziwy powiew świeżego powietrza, ponieważ oferuje wrażenia z jazdy charakterystyczne dla szybkich włoskich samochodów. Wyrazista, szybko wyglądająca stylistyka nadwozia w połączeniu z precyzyjnie zaprojektowanym wnętrzem sprawiają, że Stelvio wygląda i czuje się tak, jakby zostało stworzone i wyhodowane przez Ferrari.
Jednak Ferrari rzeczywiście brało udział w tworzeniu tego kompaktowego SUV-a oraz sedana Giulia Quadrifoglio. Oba te modele wyposażone są w 6-cylindrowy silnik Twin-Turbo o pojemności 2,9 l, który generuje moc 507 KM. Prędkość maksymalna wynosi 176mph, a czas 0-60mph to tylko 3.6 sekundy.

Mercedes Benz GLC 63 AMG S

GLC 63 AMG S to kompaktowy SUV Mercedesa przeznaczony dla tych, którzy chcą mieć tzw. „brutala w garniturze”. Pochodna GLC potrafi wtopić się w tłum podczas jazdy po centrum miasta, ale gdy tylko przekroczy krajową granicę prędkości, owocowe 4,0 l BiTurbo V8 sprawia, że DNA AMG wychodzi na wierzch.

Najwyższy model GLC AMG oferuje moc 505 KM, która rozpędza GLC 63 AMG S od 0 do 60 km/h w około 3,6 sekundy, a jego prędkość jest ograniczona do 155 mil na godzinę. Główną sztuczką tego kompaktowego SUV-a jest silnik, który jest o wiele większy i bardziej ekscytujący niż te oferowane w każdym innym kompaktowym SUV-ie.

Porsche Macan Turbo S

Porsche Macan Turbo S jest prawdopodobnie najbardziej wyrafinowanym i najlepiej zaprojektowanym kompaktowym SUV-em na tej liście. Dzięki 2.9L twin-turbo V6, Macan oferuje zdrową moc 434 KM, która pozwala mu na sprint 0-60mph w około 4 sekundy, podczas gdy prędkość maksymalna jest również ograniczona do 155mph.

  Który SUV jest lepszy - Cadillac czy Mercedes?

Głównym powodem, dla którego można zdecydować się na zakup Macan nad resztą tych kompaktowych sportowych SUV-ów jest to, że oferuje najwyższe standardy jakości, które są zawsze związane z inżynierią Porsche. Poza tym, że Macan jest niezwykle ekskluzywny, bardzo dobrze trzyma swoją wartość i jest najbardziej niezawodny z całej grupy.

Audi RSQ4 Sportback

Audi RSQ3 i RSQ4 to w zasadzie ten sam samochód, tak jak w przypadku X3M i X4M. Jednak te dwa są jeszcze mniejsze niż X3 i X4, ponieważ Audi z jakiegoś powodu nie robi wersji RS Audi Q5. Niemniej jednak, RSQ3 i RSQ4 są tak dobre, że nie ma potrzeby na dodatkowe SUV-y Audi RS.

Design-wise, RSQ4 wygląda oszałamiająco, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na bardziej śmiały kolor. Poza designem, te dwa również oferują legendarny 2.5L 5-cylindrowy silnik turbo, który jest prawdopodobnie nawet lepszy niż V8 znaleziony w GLC. Moc silnika wynosi 400 koni mechanicznych, a przyspieszenie 0-60 mil na godzinę zajmuje 4,3 sekundy.

Sekcja FAQ

Czy kupowanie kompaktowego SUV-a o wysokich osiągach ma jakikolwiek sens?

Te kompaktowe SUV-y nie są zaprojektowane jako sportowe i nasuwa się pytanie, dlaczego ktoś miałby je kupować. Jednak te SUV-y sprzedają się jak szalone, ponieważ ludzie kochają mocne samochody, które dobrze wyglądają i brzmią.

Nawet jeśli samochód sportowy o mniejszej mocy może je zniszczyć na torze wyścigowym, te SUV-y są lepsze we wszystkim innym. Więc tak, zakup tak potężnego kompaktowego SUV-a ma sens, ponieważ oferuje on poziom emocji, którego niewątpliwie brakuje w tym segmencie.

  Jaka jest żywotność samochodu elektrycznego?

Dlaczego powinienem kupić małego SUV-a zamiast średniej wielkości lub pełnowymiarowego SUV-a?

Kompaktowe SUV-y i crossovery sprzedają się jak szalone, ponieważ oferują niemal wszystko. Jeśli mieszkasz w środowisku miejskim i nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, nie ma powodu, aby kupować średniej wielkości SUV-a tylko ze względu na rozmiar, a to jest szczególnie prawdziwe w przypadku pełnowymiarowego SUV-a.

Co więcej, kompaktowe SUV-y są tańsze, a jednocześnie równie dobrze zbudowane. Niemniej jednak, jeśli potrzebujesz więcej miejsca lub jesteś bardziej poważny o off-roading, zakup większego SUV-a ma sens, ale pamiętaj, aby najpierw je przetestować.

Jaki jest najszybszy elektryczny kompaktowy SUV?

Najszybszym elektrycznym kompaktowym SUV-em jest całkiem niedawna Tesla Model Y Performance. Ten elegancko wyglądający EV jest w stanie osiągnąć 0-60mph w zaledwie 3,5 sekundy. Jaguar I-PACE robi 0-60mph w nieco ponad 4,7 sekundy, podczas gdy Audi e-Tron Sportback robi to w nieco mniej niż 4,7 sekundy.

Mercedes Benz EQC robi 0-60mph w 5,1 sekundy, podobnie jak zupełnie nowy Ford Mustang Mach-E. Jednak w miarę upływu czasu na pewno będziemy świadkami bardziej sportowych elektrycznych kompaktowych SUV-ów z jeszcze większą mocą i jeszcze większą prędkością.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z