Jaki jest najpłynniej jeżdżący SUV Mercedesa?

Jaki jest najpłynniej jeżdżący SUV Mercedesa?

Najpłynniej jeżdżącym SUV-em Mercedesa jest Mercedes GLS. Choć GLS nie jest klasą S na szczudłach, jak lubi go nazywać Mercedes, to z pewnością oferuje komfortową i płynną jazdę.

Średniej wielkości GLE również oferuje płynną jazdę, podobnie jak prawie każdy nowy SUV Mercedesa, jeśli nie jest wyposażony w pakiet off-road, duże koła lub sportowe zawieszenie. Mercedes stawia na pierwszym miejscu komfort, jeśli chodzi o SUV-y, a wszystkie współczesne SUV-y Mercedesa z pewnością to odzwierciedlają.

Mercedes GLS

Gama Mercedesa GLS rozpoczyna się od modelu GLS450 za 76 tys. dolarów, wyposażonego w 3,0-litrowy silnik rzędowy 6-cylindrowy wspomagany technologią Mercedes EQ-Boost. Wszystkie wersje GLS są wyposażone w 9-biegową skrzynię biegów, która jest również dostosowana do zapewnienia płynnej zmiany przełożeń, co dodatkowo zwiększa komfort jazdy.

Kolejnym modelem w gamie, a zarazem najwyższym poziomem wyposażenia Mercedesa GLS, jest GLS580 za 99 tys. dolarów. Ta wersja GLS wyposażona jest w 4,0-litrowy silnik BiTurbo V8, wspomagany również przez technologię Mercedes EQ Boost. Standardem w tej wersji są 21-calowe felgi, ale można zdecydować się na mniejsze koła, które pomogą zwiększyć płynność jazdy.

Najważniejszym elementem wyposażenia podnoszącym komfort jazdy jest zawieszenie AIRMATIC. System ten ma na celu uzyskanie idealnej równowagi pomiędzy miękką, komfortową jazdą a spokojnym, pozbawionym przechyłów prowadzeniem w zakrętach. System ten umożliwia kierowcy wybór optymalnej wysokości zawieszenia dla każdego otoczenia.

System ten jest również w stanie określić idealną wysokość jazdy w zależności od warunków drogowych i jest w stanie skompensować każdą dodatkową masę dodaną do pojazdu.

  Czy utrzymanie SUV-a Mercedesa jest drogie?

## Mercedes GL

Jeśli jesteś w budżecie i nadal chcesz mieć duży, wygodny SUV, używany Mercedes GL-Class może po prostu najlepiej pasować do Ciebie. GL zaprzestał produkcji w 2019 roku i został później zastąpiony przez wspomnianego GLS.
GL jest wyposażony w przyzwoity system zawieszenia pneumatycznego, dubbingowany Magic Carpet Ride. System ten ma na celu zapewnienie komfortu, ale niektórzy uważają, że jest „zbyt poduszkowy”.

Niektórzy klienci wolą ten rodzaj jazdy, ponieważ wydaje się niezwykle komfortowe, choć poświęcenie w dynamice może być wyłączenie dla innych. Mimo to, GL jest nadal sprawnym SUV-em i można go nabyć za znacznie mniejszą kwotę niż nowego GLS-a.

Nowszy GLS ma na celu znalezienie równowagi między sportem a komfortem, natomiast GL stawia na komfort kosztem słabej dynamiki. To kwestia gustu, który system preferujesz, ale GLS oferuje więcej funkcjonalności i uniwersalny system zawieszenia, który pasuje do wielu warunków jazdy.

## Maybach GLS

Jeśli nie masz ograniczonego budżetu, a chcesz mieć najlepiej prowadzącego się SUV-a Mercedesa, jaki kiedykolwiek powstał, nowy Maybach GLS jest bezsprzecznie najlepszy. Maybach GLS oferuje luksus bez granic i ma za zadanie pobudzić Twoje zmysły i odciążyć Cię od codziennych dojazdów do pracy.

Maybach GLS jest wyposażony w zawieszenie AIRMATIC, ale system w Maybachu GLS jest nieco bardziej zaawansowany – w połączeniu z systemem Active Body Control z Maybacha, ten SUV może sprawić, że dotrzesz do celu w mgnieniu oka.

  Jaki model jest najmniejszym SUV-em Mercedesa?

Model, o którym mowa to GLS600 Maybach. Zaczynając od około 160 tys. dolarów, ten SUV jest o wiele droższy w porównaniu do „zwykłego” Mercedesa GLS 580 z najwyższej półki, ale stara się to nadrobić, dając Ci więcej wszystkiego.

Model ten dzieli ten sam układ napędowy co GLS580, ale moc została zwiększona z 483 KM do 550 KM. Maybach GLS to wspaniały SUV, ale jego wysoka cena jest trudna do usprawiedliwienia, ponieważ Maybach oferuje te same podzespoły, co GLS580.

# Finding a smooth ride

Który z dostępnych obecnie na rynku SUV-ów jeździ najprzyjemniej?

Najbardziej komfortowym SUV-em na rynku jest bez wątpienia Rolls Royce Cullinan. Rolls zaczyna się od około 330-340 tys. dolarów i oferuje 6,7-litrowy silnik V12, który osiąga moc 563 KM. Cullinan waży aż 3 tony i jest nastawiony na komfort i tylko komfort.
I to jest główna różnica między Cullinanem a każdym innym SUV-em klasy premium na rynku. Większość SUV-ów, w tym GLS, dąży do osiągnięcia idealnej równowagi pomiędzy sportowym charakterem a komfortem, ale nie Rolls.

Zapewnienie przyzwoicie komfortowych wrażeń z jazdy i przyzwoicie sportowych w tym samym czasie jest praktycznie niemożliwe, ponieważ są to dwie przeciwległe strony spektrum. A Rolls wyraźnie i stanowczo stawia na pierwszym miejscu komfort. Z tego powodu Cullinan jest po prostu bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o płynne wrażenia z jazdy.

Jak jeszcze bardziej zwiększyć komfort jazdy swoim samochodem

Komfortem jazdy można drastycznie manipulować. Ten sam samochód może oferować zupełnie inną jakość jazdy, w zależności od wysokości jazdy, rozmiaru kół, ustawienia amortyzatorów i zawieszenia, a także opon.

  Najlepszy używany SUV BMW

Wysokość jazdy odgrywa istotną rolę, ponieważ idealny skok zawieszenia umożliwia zachowanie płynności jazdy bez względu na teren. Samochód wyposażony w 22-calowe koła nigdy nie będzie tak wygodny, jak samochód z 19-calowymi kołami. Nie ma po prostu dużo mniej opony do moczenia się nierówności.

Ustawienia amortyzatorów i zawieszenia powinny być sprawdzane od czasu do czasu, ponieważ mogą się one zmieniać przez cały okres eksploatacji samochodu. Co więcej, opony, których używasz w swoim samochodzie, mogą również zmienić jakość jazdy w kierunku komfortu lub sztywniejszej, sportowej jazdy.

Czy modele Mercedes AMG są tak samo komfortowe jak zwykłe modele Mercedes?

Nie, nie są. Mercedes AMG jest biegunowym przeciwieństwem Maybacha.
AMG oferuje sztywniejsze zawieszenie, które jest nastawione przede wszystkim na sportową jazdę. Niektóre niższe modele Mercedesa, takie jak 53 lub 43 AMG są bardziej złożone, ale warianty AMG 63 S są zazwyczaj albo zbyt sztywne w trybie sportowym, albo zbyt miękkie w trybie komfortowym.

Jeśli szukasz wygodnego SUV-a, zwykły model Mercedesa jest lepszą opcją niż model AMG. Jeśli chcesz najlepszą jazdę Mercedes oferuje, należy po prostu iść do przodu i kupić klasę S, ponieważ GLS nie może dopasować klasę S, nawet w wykończeniu Maybach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z