Jaki jest najtańszy sposób na wysyłkę mojego samochodu?

Jeśli chcesz wysłać samochód z jednej lokalizacji do drugiej, wybór odpowiedniej metody nie polega tylko na wybraniu tej najtańszej. Jak we wszystkim w życiu, to za co płacisz jest tym, co dostajesz. Jest to szczególnie ważne, jeśli transportujesz samochód o wysokiej wartości.

Istnieje wiele różnych sposobów na transport samochodu, możesz wysłać go na zamkniętym lub otwartym transporterze, możesz wynająć kierowcę lub poprosić przyjaciela/członka rodziny o przysługę. W niektórych przypadkach można nawet zaprzęgnąć samochód lub przetransportować go łodzią lub samolotem.

Najtańszą i prawdopodobnie najbezpieczniejszą metodą transportu samochodu jest otwarty przewoźnik, ponieważ zazwyczaj kosztuje znacznie mniej w porównaniu do zamkniętego przewoźnika, a tych jest mnóstwo. Wynajęcie dedykowanej firmy transportowej z wyznaczonymi terminalami w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na transport samochodu.

Warto również zapytać członków rodziny i przyjaciół, czy mogą przewieźć samochód dla Ciebie, jeśli podróżują w tym samym kierunku. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, upewnij się, że otrzymasz wiele ofert od różnych firm i upewnij się, że twój samochód jest gotowy do transportu.

Transport na otwartej platformie

Prawdopodobnie najbardziej powszechną metodą transportu samochodowego jest transport na otwartej przestrzeni. Otwarte przewoźnicy mają mnóstwo korzyści i wad w porównaniu do zamkniętego przewoźnika i decydując się na jeden z tych dwóch jest w dużej mierze zależne od samochodu w danym i odległość podróży.

Otwarte przewoźnicy są łatwo dostępne i istnieje wiele różnych firm, które oferują tego typu usługi. Typowy nowoczesny przewoźnik samochodowy może zazwyczaj zabrać do 12 samochodów na 2 poziomach, które są bezpiecznie przywiązane do dłuższych dystansów.

  Jaki jest najlepszy SUV dla 6-osobowej rodziny?

Nośniki te są stosunkowo tanie w porównaniu do zamkniętego jednego, ale oferują one wiele wad, jak również. Oczywistą wadą jest fakt, że samochód jest narażony na działanie żywiołów przez całą podróż, jeśli podróż jest długa, jesteś prawdopodobnie patrząc na brudny samochód pod koniec niego.

Ponadto, ponieważ tego typu przewoźnicy przewożą wiele samochodów, mogą również często zejść z trasy i załadować/rozładować więcej samochodów. Oznacza to, że data dostawy jest bardzo często przesuwana do tyłu, a to stanowi ogromny problem, jeśli nie jesteś w stanie poczekać dodatkowego dnia lub dwóch, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zamknięci przewoźnicy

Można by pomyśleć, że większość koncertów wysyłki są przeprowadzane przy użyciu zamkniętego przewoźnika, ponieważ te rodzaje przewoźników są o wiele bardziej bezpieczne. Ale to prawie nigdy nie jest tak, jak te rodzaje przewoźników może kosztować $0.25-$0-50/per mile więcej w porównaniu do otwartego przewoźnika.

Jest to głównie dlatego, że te rodzaje przewoźników są wyposażone do transportu 1 do 3, a czasem nawet 5-6 samochodów max. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na jednym przewoźniku samochodowym jesteś jednym płacąc za cały proces, jeśli zdecydujesz się na 3 przewoźnika samochodowego, koszty są dzielone między wiele stron.

Ale te rodzaje przewoźników zrobić więcej sensu, jeśli transport bardzo cenne luksusowe lub klasyczne samochody. Nie chcesz, aby Twoje Ferrari lub Porsche być narażone na każdym pojedynczym autostradzie odpoczynku stop teraz, prawda? Inną oczywistą korzyścią z zamkniętym przewoźnika jest fakt, że te rodzaje przewoźników zazwyczaj nie przybyć na czas.

  Jakich używanych samochodów nie kupować?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zamknięty transporter jest o wiele lepszy w porównaniu do zwykłego otwartego transportera, ponieważ chroni twój samochód bardziej efektywnie i nikt nawet nie musi wiedzieć, że transportowany samochód jest rzeczywiście luksusowym lub klasycznym samochodem o wysokiej wartości.

Other ways to ship your car

Istnieje również kilka różnych sposobów, aby przenieść samochód z jednego miejsca do drugiego, takich jak autostop lub wynajęcie kierowcy. Istnieją również osoby, które przetransportują twój samochód na przyczepie, gdziekolwiek i kiedykolwiek, ale tego typu usługi są zazwyczaj najdroższe.

Można również wynająć kierowcę, jeśli odległość nie jest zbyt duża i potrzebujesz swojego samochodu jak najszybciej. Można też poprosić przyjaciela członka rodziny o przeniesienie samochodu, jeśli obaj podróżują w tym samym kierunku.

Istnieje mnóstwo różnych sposobów, aby przenieść samochód, i należy być w pełni świadomy wszystkich korzyści i wad każdego z nich. Spróbuj uzyskać jak najwięcej ofert i zawsze powinieneś szukać uzasadnionych opinii klientów, zanim powierzysz swój samochód komukolwiek.

Sekcja FAQ

Ile kosztuje wysyłka samochodu?

Ceny wysyłki samochodów różnią się drastycznie w zależności od wielkości i co ważniejsze wagi Państwa pojazdu, ponieważ cięższe samochody zazwyczaj kosztują więcej. Zależy to również od odległości, o której mowa, ponieważ dłuższe podróże, które rozciągają się przez wiele krajów zawsze kosztują więcej w porównaniu do podróży międzystanowych.

Jeśli planujesz transport bardzo cennego samochodu, firma przewozowa musi położyć większy nacisk na utrzymanie samochodu tak bezpieczne, jak to możliwe, co również napędza cenę w górę. Jeśli planują Państwo transport swojego samochodu w okresie letnim, proszę liczyć się z tym, że będą Państwo musieli zapłacić znacznie więcej, ponieważ popyt na letnie usługi relokacyjne jest znacznie wyższy.

  Najlepsze samochody używane dla wysokich kierowców

Co powinienem zrobić przed wysyłką mojego samochodu?

Przed wysyłką upewnij się, że sprawdziłeś poziom paliwa, ponieważ samochód nie powinien mieć więcej niż ¼ maksymalnego poziomu paliwa. Zawsze opróżnij samochód z wszystkich rzeczy osobistych i czegokolwiek innego, co może zostać skradzione lub przyciągnąć uwagę na przystankach, zwłaszcza jeśli korzystasz z otwartego przewoźnika.

Sprawdź opony i upewnij się, że są napompowane zgodnie z zaleceniami i w dobrym stanie. Powinieneś również sprawdzić akumulator samochodu, zwłaszcza jeśli samochód ma wyruszyć w długą podróż. Jeśli transportujesz samochód elektryczny, zawsze upewnij się, że jest on w pełni naładowany, tak jak to tylko możliwe.

Czy powinienem transportować swój samochód, czy też go wynająć?

Jeśli wybierają się Państwo na wakacje, mogą Państwo również po prostu wypożyczyć samochód bez konieczności korzystania z kosztownych usług relokacyjnych. Wypożyczenie przyzwoitego samochodu kosztuje znacznie mniej niż transport samochodu z jednego kraju do drugiego.

Jest to szczególnie ważne, jeśli podróż jest stosunkowo krótka w czasie. Jednak wielu entuzjastów motoryzacji i właścicieli supersamochodów lubi jeździć swoimi samochodami latem i nie są oni skłonni do wynajmowania Nissana Altimy w Monako lub Saint-Tropez.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z