Jaki samochód jest najwygodniejszy do długiej jazdy?

W dzisiejszych czasach istnieją setki różnych modeli, które są bardziej niż zdolne do zapewnienia Ci niesamowicie komfortowej jazdy na długich dystansach. Pełnowymiarowe sedany są tymi, które natychmiast przychodzą na myśl, ale GT jest zawsze najlepszą opcją dla podróżujących międzykontynentalnie.

Komfort można opisać jako stan fizycznej i psychicznej łatwości, a oba z nich są kluczowe, jeśli planujesz jeździć przez dłuższy czas. Komfortowy samochód musi być cichy, mocny, przestronny, wyposażony w doskonałe technologie i funkcje bezpieczeństwa, a także oferować mnóstwo rozrywek podczas długiej podróży.

Segment GT (Grand Tourer) jest dosłownie stworzony do takich podróży przez kontynent. Odpowiednio nazwany Bentley Continental GT/Flying Spur wydaje się być najlepszym z nich dzięki niesamowitym opcjom układu napędowego oraz niesamowitemu wystrojowi wnętrza i komfortowi.

Jeśli chcesz SUV-a, Mercedes Maybach GLS, Bentley Bentayga i Rolls Royce Cullinan to trzy najbardziej komfortowe SUV-y na rynku. Jeśli chcesz bardziej przystępnego cenowo, ale wciąż wygodnego sedana, wybierz Audi A4, ponieważ niedawno zmieniony model A4 oferuje mnóstwo funkcji, które zapewnią Ci rozrywkę podczas długiej podróży.

Najlepsze GT do długodystansowej jazdy

Słowo GT dosłownie oznacza długodystansowy, a te samochody są zbudowane specjalnie na długie międzynarodowe przejazdy dla ludzi, którzy wolą jeździć niż latać. Te samochody są drogie, szybkie, przestronne, oferują mnóstwo prezencji na drodze i sprawiają, że czujesz się jak król.

A żaden inny samochód nie robi tego lepiej niż Bentley Continental GT. Możesz zdecydować się na wersję z silnikiem W12, jeśli chcesz uzyskać jak najbardziej płynne wrażenia, lub na wersję z silnikiem V8, jeśli cenisz sobie sportowy charakter i szybkość reakcji ponad płynność.

  Który SUV jest najlepszy do spania?

Bentley jest wyposażony w wysokiej jakości materiały, prędkość maksymalną 200 mil na godzinę, wiodący w branży system nagłośnienia hi-fi, regulowane na wiele sposobów podgrzewane, wentylowane i masowane fotele przypominające fotele, a także ogromną przestrzeń ładunkową.

Jeśli chcesz jeszcze lepiej wyglądającego GT, wybierz Astona Martina DB11. Jeśli chcesz bardziej przystępnego cenowo, ale wciąż odpowiednio zdolnego GT, wybierz BMW serii 8. Jeśli cenisz sobie osiągi, ale nadal chcesz mieć wyższy poziom komfortu, wybierz McLarena GT lub Ferrari GTC4 Lusso.

Best high-end sedans for long-distance driving

Ale jeśli cenisz sobie komfort i tylko komfort, i nie obchodzi cię czas 0-60mph i prędkość maksymalna 200mph, lub wolisz być prowadzony przez szofera, te wysokiej klasy sedany są na samym szczycie zaciekle konkurencyjnego rynku luksusowych sedanów.

A królem wszystkich luksusowych samochodów jest Rolls Royce Phantom. Phantom jest lepszy pod każdym możliwym względem, kosztuje fortunę, jest dłuższy niż niektóre pojazdy użytkowe i oferuje więcej miejsca niż niektóre limuzyny.

Bentley Flying Spur to dłuższy Bentley Continental GT z dwojgiem dodatkowych drzwi i naciskiem na pasażerów z tyłu. Innymi wiarygodnymi opcjami w tym segmencie są również Mercedes Maybach S-Class i Rolls Royce Ghost/Bentley Mulsanne.

Wszystkie te samochody są często prowadzone przez szofera i jest to najprawdopodobniej najbardziej komfortowy sposób, w jaki dana osoba może podróżować wewnątrz samochodu, bez względu na odległość.

Najlepsze executive sedany do jazdy na długich dystansach

Nawet jeśli wszystkie z tych wyżej wymienionych samochodów są absolutnie niesamowite, są one zbyt drogie i możesz uzyskać 90% doświadczenia za około 40% ceny. Mercedes Benz S-Class, Audi A8, BMW serii 7, Jaguar XJ, Lexus LS to te, które natychmiast przychodzą na myśl.

  Jaki samochód wytrzyma 20 lat?

Najlepszym pełnowymiarowym sedanem klasy executive do jazdy na długich dystansach jest bez wątpienia nowy Mercedes Benz Klasy S, ponieważ ten legendarny flagowy sedan oferuje niesamowitą, najnowocześniejszą technologię, która zapewnia poziom komfortu, z jakim nie może się równać żaden inny sedan klasy executive.

Audi A8 i BMW serii 7 nie pozostają daleko w tyle, ale oba te modele powinny zostać odświeżone za rok lub dwa. Bez względu na to, który z tych 3 niemieckich sedanów iść na, poziom komfortu związane z wszystkich trzech z nich są rzeczywiście wiodące w swojej klasie.

Lexus LS i Jaguar XJ są również pełnowymiarowe luksusowe sedany flagowe, ale te dwa są po prostu nie na poziomie komfortu swoich niemieckich rywali. Jeśli jednak wolisz stylistykę i klasę Jaguara lub niesamowitą niezawodność Lexusa, łatwo wybrać jeden z nich ponad ich niemieckimi konkurentami.

Sekcja FAQ

Czy SUV-y są dobre do jazdy na długich dystansach?

Współczesne SUV-y są świetne do jazdy na długich dystansach, ale nie można ich porównywać z sedanami. Niektóre modele, takie jak Mercedes GLS, BMW X7, Rolls Royce Cullinan, Audi Q8, Bentley Benteyga, Lincoln Navigator są imponująco komfortowe.

Ale jeśli porównasz je z ich odpowiednikami w sedanach, wypadają blado w porównaniu. Jest tak głównie dlatego, że SUV-y nie są tak aerodynamiczne jak sedany i są głośniejsze dzięki podniesionej platformie oraz mocniejszym oponom i zawieszeniu.

Czy współczesne hatchbacki są wygodne na dłuższych trasach?

Nawet jeśli nigdy nie pomyślelibyście, że hatchback może być imponująco wygodnym samochodem na długie dystanse, jest kilka hatchbacków, które udowodnią, że się mylicie. Nowe Audi A3 to wspaniały hatchback z mnóstwem mocnych silników i przyzwoicie wyciszoną kabiną, która zapewni Ci komfort i rozrywkę podczas długiej podróży.

  Jaki jest najlepszy SUV dla niskiej osoby?

Mercedes Benz A-Class i BMW serii 1 również nie są daleko, a niektórzy sugerują nawet, że nowy VW Golf Mk8 jest również świetnym długodystansowym krążownikiem. Poziom zaawansowania niektórych z tych modeli jest tak wysoki, że mogą one rywalizować nawet z większymi i droższymi samochodami.

Które silniki są najwygodniejsze na dłuższych trasach?

Silnik V12 jest bez wątpienia najpłynniejszym i najbardziej relaksującym silnikiem, jeśli chodzi o jazdę długodystansową, ale poziom wydajności nie jest tak dobry w porównaniu z silnikiem o mniejszej pojemności z wymuszonym obiegiem powietrza. Silnik wysokoprężny jest również lepszy od silnika gazowego w przypadku jazdy na długich dystansach w większości przypadków.

W chwili obecnej, silnik elektryczny nie jest tak wygodny w dłuższych podróżach, ponieważ nie oferuje żadnego znaczącego zasięgu i jest zdecydowanie niedoskonały, jeśli chodzi o infrastrukturę ładowania i szybkość ładowania.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z