Jakie jest 10 najlepszych filmów o samochodach?

Film o samochodach to wiele rzeczy dla wielu ludzi. Może to być film, jak oryginalny film Szybcy i wściekli, gdzie samochody są centralnym punktem całej fabuły, ale mogą też być o konkretnym samochodzie, jak Bullitt Steve’a McQueena.

Tak czy inaczej, filmy samochodowe są cukierki dla oczu do entuzjastów samochodów, a wybierając najlepsze filmy samochodowe tam nie jest łatwym zadaniem. Tak czy inaczej, trudno jest przejść przeciwko filmowi 2019 Ford v Ferrari, ponieważ ten film obejmuje prawdziwą pasję stojącą za życiem na torze wyścigowym stylu życia.

The 2017 Baby Driver nie jest dla off Ford v Ferrari, jeśli chodzi o czystą ekscytację, a ta sama historia dotyczy filmu 2015 Mad Max Fury Road. The 1977 Smokey and the Bandit to zdecydowany klasyk, jeśli chodzi o oldschoolowe amerykańskie samochody mięśniowe i zdecydowanie zasługuje na miejsce na liście 10 najlepszych filmów samochodowych.

Włoska robota z 1969 roku to również niesamowicie zabawny film do oglądania, podobnie jak Grand Prix z 1966 roku. Aby zakończyć listę „10 najlepszych filmów samochodowych” z dwoma hitami, nie zapomnij obejrzeć „Two-Lane Blacktop” z 1971 roku i pierwszego poważnego filmu Stevena Spielberga – „Duel” z 1971 roku.

Original Fast and Furious (2001)

Jeśli jesteś dzieciakiem z końca lat 90-tych jak ja, są szanse, że oryginalny film Szybcy i Wściekli był pierwszym krokiem do docenienia samochodów. Może nie jest to najlepszy film wszech czasów, jeśli chodzi o aktorstwo i „sztukę”, ale ten film jest tak wielki, że zrodził niezatartą franczyzę, która z pewnością obejmie wiele pokoleń w przyszłości.

  Najlepsze samochody hybrydowe dla seniorów

Steve McQueen’s Bullitt (1968)

Bullitt z 1968 roku jest prawdopodobnie najbardziej wpływowym filmem samochodowym wszech czasów, ponieważ wyznaczył standardy dla filmów typu „fajny facet w fajnym samochodzie”, które wciąż przyciągają dużą widownię. Tak czy inaczej, najlepszą rzeczą w tym filmie jest genialne aktorstwo i plot-twisting, po którym następuje jeden z, jeśli nie najlepszy pościg samochodowy w historii.

Ford kontra Ferrari (2019)

Showdown między Fordem a Ferrari jest jedną z najfajniejszych historii związanych z samochodami, jakie kiedykolwiek istniały, i można śmiało powiedzieć, że film Ford v Ferrari z 2019 roku z pewnością zdołał opowiedzieć tę historię w ciekawy i niesamowicie zabawny sposób. Od aktorów z listy A do niesamowitych ujęć i porywających momentów, film 2019 Ford V Ferrari jest z pewnością wart Twojej uwagi.

Baby Driver (2017)

Późne lata 2010 były wspaniałym czasem, aby być petrolheadem, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że film akcji Baby Driver z 2017 roku był wypełniony niesamowitymi samochodami, niesamowitą jazdą i niesamowitą historią. Główna rola sportretowana przez Ansela Elgorta podbiła serca wielu, ale błyszczącą gwiazdą z tego filmu był genialny montaż dźwięku.

Mad Max: Fury Road (2015)

Mad Max Fury Road z 2015 roku to porywająca przejażdżka po wyimaginowanym świecie pełnym niesamowitych maszyn, mnóstwa piasku, ognia i szaleństwa. Ta mroczna dystopijna wizja świata przyszłości jest prawdopodobnie najlepszą samochodową franczyzą filmową wszech czasów, a ten klasyk z 2015 roku był nominowany do 10 Oscarów i nawet zdobył sześć z nich.

Smokey and the Bandit (1977)

Jeśli kochasz stary dobry amerykański film z dobrymi starymi amerykańskimi samochodami, stylem i scenerią, koniecznie sprawdź ikonę z 1977 roku, którą jest Smokey and the Bandit. Reynolds Bandit był jedną z najbardziej ikonicznych postaci we wszystkich filmach motoryzacyjnych wszech czasów, a legendarny Trans Am muscle car jest łatwo rozpoznawalny nawet do dziś.

  Który mały samochód ma najlepszy prześwit?

The Italian Job (1969)

Jeśli uwielbiasz ekscytującą jazdę, koniecznie obejrzyj oryginalny film The Italian Job z 1969 roku, ponieważ ten zdecydowany klasyk zawiera jedną z najciekawszych scen samochodowych wszech czasów, w której 4 Mini Coopery używają masywnych podziemnych tuneli, aby uciec przed napadem. Film jest również wypełniony niesamowitą muzyką, świetnymi aktorami i piękną scenerią.

Grand Prix (1966)

Film Grand Prix z 1966 roku doskonale tłumaczy jak melodramat może idealnie pasować do pełnych akcji wizualizacji związanych z szybkimi wyścigami. Film ten jest znany głównie dlatego, że jego twórca John Frankheneimer spędził dużo czasu w otoczeniu prawdziwych zespołów wyścigowych, aby doświadczenie filmowe było jak najbardziej zbliżone do oryginału.

Two-Lane Blacktop (1971)

Ten klasyk został podarowany petrolheadom przez niesamowicie artystycznego Monte Hellmana, a najlepszą rzeczą w tym filmie jest czysta ekscytacja, jaką niesie ze sobą obserwowanie trzech osób – kierowcy, mechanika i dziewczyny biorących udział w wyścigu cross-country. Aktorstwo było na innym poziomie w porównaniu z większością filmów samochodowych, podobnie jak sceny samochodowe.

Duel (1971)

Trudno uwierzyć, że rok 1971. był jednym z najwspanialszych lat filmowych, jeśli chodzi o samochody, zważywszy na to, że miał też legendarnego Stevena Spielberga z jego Pojedynkiem z 1971 roku, wspomnianym wcześniej Two-Lane Blacktop i Znikającym punktem, który również jest klasycznym filmem samochodowym. Ten film jest pełen emocji, gdy mężczyzna próbuje uciec przed szalonym człowiekiem w ciężarówce.

Sekcja FAQ

Dlaczego ludzie kochają filmy samochodowe?

Ludzie kochają filmy samochodowe, ponieważ często dzielą się one pasją, jaką wszyscy mamy do samochodów, w sposób, który może być łatwo zrozumiany nawet przez kogoś, kto nie lubi samochodów.

  Jaka jest żywotność samochodu hybrydowego?

Jednak dla nas, entuzjastów, jest to po prostu kolejny sposób, w jaki możemy cieszyć się oglądaniem samochodów i uczyć się więcej rzeczy o pięknym świecie motoryzacji.

Jaki jest najgorszy film samochodowy wszech czasów?

Istnieje wiele obiektywnie złych filmów o samochodach, ale mało który z nich może być tak zły jak Van Nuys Blvd z 1970 roku. Nawet jeśli film stał się w pewnym sensie klasykiem, to nie jest nim z powodu czegokolwiek związanego z filmem.

Honorowe wyróżnienia za najgorszy film samochodowy wszech czasów otrzymują Monolith z 2016 roku i Corvette Summer z 1978 roku.

Jaki jest najlepszy filmowy samochód wszech czasów?

Niezależnie od tego, czy jest to film związany z samochodem, czy nie, najlepszym filmowym samochodem wszech czasów jest Aston Martin DB5 z filmu James Bond Goldfinger. DeLorean jest również jednym z najbardziej kultowych samochodów filmowych wszech czasów, podobnie jak Bullitt Steve’a McQueena.

Honorowe wyróżnienia należą się Mini Cooperowi z oryginalnego Italian Job, Batmobilowi oraz Smokey and the Bandit’s Trans Am.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z