Które modele Mercedesa mają niskie koszty utrzymania?

Które modele Mercedesa mają niskie koszty utrzymania?

Przeciętny właściciel Mercedesa płaci około 1000 dolarów rocznie za konserwację i naprawy. Niektóre modele, jak klasa S, mogą kosztować 1500 lub nawet 2500 dolarów rocznie, a supersportowe samochody, jak GT, nawet więcej.
Według raportów konsumenckich, najtańszym modelem Mercedesa jest nowy hatchback klasy A, który kosztuje tylko około 400 dolarów rocznie w kosztach utrzymania. Podstawowy model C200 jest najmniej kosztownym w utrzymaniu modelem sedana, a GLC SUV jest najbardziej niezawodnym SUV-em Mercedesa.
Trudno powiedzieć, który model Mercedesa jest najmniej kosztowny w utrzymaniu, ponieważ wiele różnych zmiennych może wpłynąć na koszty.

Najtańsze w utrzymaniu sedany Mercedesa

Mercedes C200 2020 jest uważany za przyzwoicie niezawodny model Mercedesa, a także za samochód dość przystępny w utrzymaniu w porównaniu z innymi modelami Mercedesa. Oczywiście, liczby tutaj są wyższe niż typowe dla japońskiej marki samochodów, ale C200 jest nadal tańszy w utrzymaniu niż większość niemieckiej konkurencji Luxury.
Na przykład, prosta wymiana oleju w C200 będzie kosztować około 150 dolarów (w tym części i robocizny), podczas gdy wymiana oleju w klasie S łatwo idzie powyżej 300 dolarów. Ponadto, pełny serwis dla klasy C kosztuje około 500 dolarów, ale pełny serwis klasy S będzie cię ustawić z powrotem na około 1400 dolarów.
Popularny Mercedes klasy E jest średniej wielkości luksusowym sedanem, a koszty utrzymania klasy E mogą być również dość drogie. Na przykład, 2017 Mercedes E300 kosztuje średnio około 1.600 dolarów rocznie w ciągu pierwszych 5 lat posiadania, a koszty oleju są gdzieś około 200 dolarów, w zależności od dealera i oleju.

  Najlepszy olej dla Mercedesa E350

Najtańsze w utrzymaniu hatchbacki Mercedesa

Najtańszym w utrzymaniu hatchbackiem Mercedesa jest klasa A, ponieważ kosztuje około 400 dolarów rocznie w kosztach utrzymania. Mercedes dążył do poszerzenia bazy klientów klasy A, ponieważ starsze modele nie były tak atrakcyjne i tanie w eksploatacji. Nowa klasa A jest znacznie bardziej przystępna w utrzymaniu.
Wymiana oleju w A-klasie kosztuje około 140-150 dolarów (wliczając części i robociznę). Pełen serwis klasy A może kosztować od 210 do 315 dolarów, co jest godnym szacunku wynikiem, biorąc pod uwagę plakietkę z góry.

Najtańsze w utrzymaniu SUV-y Mercedesa

Jeśli chodzi o SUV-y, używany Mercedes GLK250 jest najlepszym wyborem pod każdym względem. GLK250 kosztuje około 850 dolarów rocznie w utrzymaniu, podczas gdy G500 może kosztować Cię w górę 2000 dolarów.
Ponadto, GLK jest również uważany za mistrza niezawodności, więc szanse płacenia za jakieś nieprzewidziane awarie nie są tak prawdopodobne w porównaniu do klasy G. Nowy GLC jest w zasadzie nową wersją GLK. GLC nie jest tak przystępny cenowo jak GLK, ale koszty rocznego utrzymania wynoszą około 1000 dolarów.

Zmienne, które wpływają na roczne koszty utrzymania

Przedstawione tutaj liczby są wynikiem wielu raportów konsumenckich z całego świata, więc są w miarę wiarygodne. Jednak koszty utrzymania konkretnego samochodu mogą się znacznie różnić w porównaniu z tymi liczbami.
Na przykład, E300 z 2017 roku może kosztować Cię nawet 3000 dolarów w pierwszym roku posiadania, jeśli nie skorzystasz z żadnych programów serwisowych i konserwacyjnych. Ale w czwartym roku, koszty mogą być mniej niż 800 dolarów, a średnie 5-letnie koszty są około 1600 dolarów.
Zmienne takie jak wiek, przebieg, sposób w jaki samochód był prowadzony lub serwisowany mogą również w znacznym stopniu wpłynąć na koszty. Ponadto, samochód z dużą ilością opcjonalnego wyposażenia będzie prawdopodobnie kosztował dużo więcej na utrzymanie niż ten sam model bez wyposażenia, ponieważ jest mniej rzeczy, które mogą pójść źle.
Również opodatkowanie zakupu nowych samochodów, usług lub części różni się w zależności od lokalizacji. Zmienne takie jak te mogą znacznie przesunąć koszty w jedną lub drugą stronę. Warunki pogodowe, paliwo, wysokość, wszystko to może zwiększyć lub zmniejszyć rachunki.

  Jakie samochody są podobne do Mercedesa Klasy A?

Maintaining a Mercedes compared to other brands

Ile kosztuje naprawa Mercedesa w porównaniu z BMW lub Audi?

Koszty utrzymania są ważną częścią decyzji o wyborze nowego samochodu, ale jeszcze ważniejszą kwestią są koszty związane z modelem lub marką, jeśli samochód się zepsuje, a spójrzmy prawdzie w oczy, wszystkie samochody w końcu się psują.
Te trzy niemieckie marki są uważane za marki premium w segmencie luksusowym, ale nie oferują niezawodności, aby to poprzeć w porównaniu do tańszych marek japońskich.
Wśród tych trzech, Audi jest najdroższy do naprawy ze średnią wyceną około 254 dolarów. BMW jest nieco lepiej ze średnią wyceną około 178 dolarów, a Mercedes jest najtańszy do naprawy na około 140 dolarów.

Czy Toyota lub inne japońskie marki są tańsze w utrzymaniu niż Mercedes?

Tak, są. Toyota kosztuje średnio około 600 dolarów rocznie, ale liczby mogą być jeszcze niższe. Oczywiście, to porównanie nie jest tak znaczące, ponieważ Toyota nigdy nie dorówna Mercedesowi w żadnym innym segmencie poza przystępnością cenową i niezawodnością.
Jednak Lexus jest luksusową marką należącą do Toyoty i wielu uważa, że większość Lexusów może iść łeb w łeb z współczesnymi modelami Mercedesa w wielu różnych aspektach, jednocześnie oferując znacznie lepsze koszty utrzymania.
Wymiana oleju w Lexusie regularnie kosztuje mniej niż 120 dolarów, a roczne koszty utrzymania Lexusa wynoszą około 600 dolarów, co sprawia, że Lexus jest o wiele bardziej przystępny w utrzymaniu niż Mercedes.

  Czy warto kupić Mercedesa z dużym przebiegiem?

Czy są jakieś sposoby, aby obniżyć koszty utrzymania mojego nowego Mercedesa?

Tak, istnieją. Zawsze mogą Państwo zdecydować się na proponowany przez dealera pakiet przeglądów i usług lub spróbować znaleźć niezależny warsztat, który może zaoferować Państwu lepszą ofertę. Zaleca się zawsze korzystanie z usług dealera, ponieważ o wiele łatwiej jest potem sprzedać samochód.
Istnieje wiele sposobów, aby zmniejszyć zużycie wielu części w samochodzie. Niektóre sposoby, aby to zrobić są bardziej zrelaksowany sposób jazdy, łagodniejsze zwalniania i przyspieszania, utrzymanie wlotów czyste i biorąc samochód na bieżąco.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z