Mercedes E450 – wszystko, co musisz wiedzieć

Mercedes E450 został po raz pierwszy wprowadzony w 2017 roku wraz z generacją W213 jako model klasy E z wyższej półki średniej, który ma zadowolić zarówno nabywców wydajności, jak i mocy. Podstawowy model E350 nie jest tak mocny jak E450, a model E63 AMG nie jest tak wydajny jak E450, co sprawia, że model 450 jest najlepszym wyborem z tej gamy.

Model E450 jest również dostępny z zupełnie nową Klasą E po faceliftingu W213 2021, która oferuje nieznaczne przeprojektowanie modelu W213 w celu dostosowania go do reszty gamy Mercedesa. Zarówno model E450 sprzed faceliftingu, jak i po nim, jest wyposażony w silnik V6 o pojemności 3,0 l, przy czym model po faceliftingu wydaje się być nieco szybszy.

Pod względem stylistycznym oba te modele wyglądają luksusowo, dostojnie i futurystycznie zarazem. Mało kto może powiedzieć, że model E450 sprzed modernizacji wygląda na przestarzały, ale w porównaniu z modelem po faceliftingu wygląda starzej. Jeśli chodzi o wnętrze, jedyną różnicą między tymi dwoma modelami jest nowy system informacyjno-rozrywkowy MBUX i nowa kierownica.

Oba te elementy nadal kosztują sporo pieniędzy, ale wcześniejsze modele W213 można kupić za stosunkowo przystępną cenę. Pod względem praktyczności są one tym, czego można oczekiwać od luksusowego sedana średniej wielkości. E450 to ogólnie rzecz biorąc niezawodny samochód, ale są pewne problemy, o których warto wspomnieć.

Mercedes E450 – Układ napędowy

Mercedes E450 jest wyposażony w 6-cylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 3,0 l i mocy 367 KM oraz 368 lb-ft momentu obrotowego. W modelu E450 po faceliftingu zastosowano ten sam silnik z dodatkiem technologii mild-hybrid Mercedes EQ Boost, która jest w stanie wspomagać silnik w celu oszczędzania paliwa i uzupełniania braków mocy silnika.

  Czy Mercedes SLK stanie się klasykiem?

Wszystkie wersje Mercedesa E450 są wyposażone w 9-biegową automatyczną skrzynię biegów Mercedes 9G-Tronic, która działa szybko i płynnie. E450 posiada również system napędu na cztery koła Mercedes 4MATIC AWD, który zapewnia optymalną trakcję w różnych warunkach jazdy, takich jak lód, śnieg i deszcz.

Dodanie technologii EQ Boost sprawia, że E450 po modernizacji może osiągać łączny wynik MPG wynoszący 29MPG, podczas gdy W213 przed modernizacją osiąga maksymalnie 27MPG. E450 po faceliftingu jest również szybszy od 0 do 60 km/h o pół sekundy i emituje mniej CO2.

Mercedes E450 Stylistyka i podwozie

Mercedes E450 wygląda i sprawia wrażenie prawdziwego luksusowego sedana, ponieważ nawiązuje stylistyką do większej i bardziej rzucającej się w oczy pełnowymiarowej Klasy S. Przedliftingowy model E450 wygląda nawet bardziej luksusowo dzięki ciekawiej wyglądającym reflektorom i bardziej dostojnym światłom tylnym.

Tak czy inaczej, jeśli chodzi o stylistykę, mało która marka samochodów luksusowych jest w stanie stworzyć samochód, który mógłby konkurować z Mercedesem pod względem luksusu. Dotyczy to również wnętrza, ponieważ zarówno model E450 po modernizacji, jak i przed nią, oferuje najbardziej futurystycznie wyglądające wnętrze.

W modelu E450 po modernizacji zastosowano najnowszą generację systemu informacyjno-rozrywkowego Mercedes MB UX, nową kierownicę oraz kilka dodatkowych elementów wyposażenia. Podwozie modelu E450 zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o komforcie, co oznacza, że nie należy się spodziewać, że będzie on sprawiał wrażenie sportowego sedana.

Niezawodność Mercedesa E450 i potencjalne problemy

Mercedes E450 jest przyzwoicie niezawodnym samochodem, co oznacza, że nie występują w nim straszne problemy, które nękają E450 na większą skalę. Wydaje się, że w modelu E450 po faceliftingu wyeliminowano niewielką liczbę problemów związanych z modelem W213 sprzed faceliftingu, co oznacza, że obecna Klasa E jest jako całość samochodem niezawodnym.

  Czy EQA jest taki sam jak GLA?

Wielu właścicieli zgłaszało jednak problemy z elektroniką samochodową, takie jak wygaszanie ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego, problemy z GPS i łącznością. Warto również wspomnieć o zgaśnięciu samochodu i potencjalnych problemach ze skrzynią biegów.

Wartość i praktyczność Mercedesa E450

Mercedesa E450 W213 można znaleźć w przedziale 20-30 tys. dolarów, ale tylko wtedy, gdy interesują nas egzemplarze z większym przebiegiem, sprzed faceliftingu. Pofaceliftingowy E450 jest nadal dość nowym samochodem, co oznacza, że nadal kosztuje sporo pieniędzy.

Jeśli chodzi o praktyczność, E450 jest więcej niż wystarczający dla większości osób, ponieważ bez problemu pomieści do pięciu pasażerów. Przestrzeń ładunkowa jest również obszerna, a montaż fotelika dziecięcego lub boxu bagażowego montowanego na dachu nie wymaga wiele pracy. Podsumowując, E450 to naprawdę praktyczny samochód.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes E450 jest samochodem bezpiecznym?

Biorąc pod uwagę fakt, że E450 jest samochodem na wskroś nowoczesnym, oznacza to również, że z łatwością spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa z 2022 roku. E450 nie tylko oferuje przyzwoite wyniki w zakresie bezpieczeństwa, ale jest również jednym z najbezpieczniejszych samochodów w swoim segmencie.

Powszechnie wiadomo, że Mercedes zawsze stara się oferować najbezpieczniejsze i najbardziej niezawodne samochody, jakie tylko może. E450 jest dostępny ze wszystkimi najnowocześniejszymi funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak automatyczne hamowanie, system monitorowania martwego pola, system utrzymywania pasa ruchu, system Mercedes Pre-sense, automatyczny tempomat, system zapobiegania kolizjom, system ostrzegania przed kolizjami itd.

  Cadillac vs. Mercedes: Niezawodność

Ile kosztuje utrzymanie Mercedesa E450?

Mercedes E450 jest dość nowym samochodem, co oznacza, że większość z nich jest jeszcze objęta gwarancją. Tak czy inaczej, wydaje się, że koszty utrzymania E450 mieszczą się w przedziale 95-890 USD, w zależności od problemu, przebiegu i częstotliwości napraw samochodu.

Niektóre państwa podają, że średni roczny koszt obsługi technicznej modelu E450 wynosi 160 USD, co jest naprawdę dobrą liczbą, biorąc pod uwagę, że E450 jest samochodem luksusowym. Podsumowując, koszty utrzymania nie są niepokojącym czynnikiem, ponieważ E450 jest wciąż nowy, ale prawdopodobnie wzrosną one w nadchodzących latach.

Czy warto kupić Mercedesa E450?

Jeśli szukasz luksusowego sedana średniej wielkości, E450 jest jedną z najlepszych opcji, jakie możesz wybrać. Jest to jeden z najbardziej luksusowych i najwygodniejszych luksusowych sedanów średniej wielkości na świecie, oferujący dużą moc, przestrzeń, technologię i atrakcyjność marki.

Warto również wspomnieć, że model E450 jest dostępny jako sedan, coupe, kombi, kabriolet oraz jako terenowe kombi, które stanowi pomost pomiędzy SUV-em a zwykłym kombi Klasy E. Jest to imponujący samochód, który zdecydowanie zasługuje na uwagę, jeśli szukasz luksusowego samochodu średniej wielkości.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z