Mercedes W212 – wszystko, co musisz wiedzieć

Mercedes klasy E W212 ma już ponad 10 lat, co oznacza, że stracił ogromną część swojej pierwotnej wartości i można go teraz kupić w dość przystępnej cenie. Model W212 został odświeżony w 2012 roku i należy do klasy wyższej średniej luksusowych sedanów średniej wielkości, które doskonale sprawdzają się zarówno podczas jazdy turystycznej, jak i miejskiej.

W212 występuje w wielu wariantach silnikowych, począwszy od opcji 4-cylindrowej, aż do 6,2 l wolnossącego V8 AMG. W212 jest oferowany tylko z automatyczną skrzynią biegów, która jest znana jako niezawodna i dość długotrwała, jeśli odpowiednio dbać.

Design W212 jest nieco bardziej dyskusyjny, ponieważ nawet niektórzy entuzjaści Mercedesa uznają go za nieco zbyt starszy wygląd, zwłaszcza w porównaniu z Audi C7 A6 i BMW serii 5 F10, które wyglądają bardziej młodzieńczo, zwłaszcza w wersjach S-Line i M-Sport.

Jednak C7 A6 i BMW serii 5 F10 nie są tak komfortowe jak Klasa E, a biorąc pod uwagę fakt, że W212 wygląda dość stonowanie, jest to również świetny sposób na cieszenie się luksusem pozostając niezauważonym. Podsumowując, W212 jest również dość niezawodnym samochodem, który może z łatwością przejechać setki tysięcy kilometrów bez większych remontów.

Mercedes W212 – Jednostka napędowa

W212 występuje w wielu różnych opcjach silnikowych, począwszy od 2.0L turbodoładowanych 4-cylindrów, kilku 3.0l 6-cylindrowych opcji, kilku hybrydowych, a skończywszy na topowym 6.2L V8. Wszystkie silniki W212 oferują więcej niż 200 KM, podczas gdy topowy 6.2L oferuje niedorzeczne 577 KM w swojej najwyższej formie.

  Które Mercedesy mają zdalne parkowanie?

Najpopularniejsze opcje silnika są 6-cylindrów, a dokładniej E350 i E400, ale wiele osób zdecydowało się również na 2,0l 4-cylindrowy. Najlepszy silnik, aby przejść do jest jeden znaleziony w E350, ponieważ oferuje 300 KM, płynne przyspieszenie i przyzwoitą gospodarkę biorąc pod uwagę rozmiar i moc samochodu.

Wszystkie modele W212 Klasy E są kojarzone z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów, oprócz kilku wysokiej klasy modeli po faceliftingu, które oferują nawet 9-biegową skrzynię automatyczną. Wszystkie silniki są znane, aby trwać długo, jeśli utrzymywane prawidłowo, ale wydaje się, że 2,0L 4-cylindrowy benzyna jest najbardziej niezawodny, ponieważ jest to wspólny wybór dla taksówkarzy.

Wszystkie silniki są ciche i gładkie, z wyjątkiem kilku opcji diesla, które z natury brzmią trochę jak ciągnik. Wreszcie, W212 jest również dostępny z systemem AWD 4MATIC, który jest mile widzianym dodatkiem, jeśli mieszkasz w zimniejszym klimacie.

Mercedes W212 design i zawieszenie

W212 wygląda dostojnie i drogo, nawet do dziś. Jednakże, wydaje się, że dzieli włos na czworo, jeśli chodzi o dobry wygląd, ponieważ nie jest tak ładnie wyprofilowany, jak niektóre modele Klasy E. Można śmiało powiedzieć, że zarówno jego poprzednik, jak i następca mieli lepsze początki, jeśli chodzi o design.

Zawieszenie, W212 jest oferowany z albo standardowego systemu cewek lub Mercedes AIRMATIC zawieszenia pneumatycznego. W212 jest odpowiednio wygodne bez opcji AIRMATIC, ale jeśli chcesz najbardziej spokojny i komfortowy zawieszenie, należy zdecydować się na AIRMATIC zawieszenia pneumatycznego.

  Który Mercedes ma 6-cylindrowy silnik?

System AIRMATIC nie jest tak zawodny, jak wielu uważa, ale należy go stale konserwować.

Praktyczność i wartość Mercedesa W212

Mercedes W212 to prawdziwy luksusowy sedan średniej wielkości, co oznacza, że oferuje wystarczająco dużo miejsca dla 5 pasażerów. Przestrzeń ładunkowa jest duża, ale nie na tym samym poziomie, co niektórzy z jego konkurentów. Podsumowując, powinieneś być w stanie wyciągnąć się w W212, bez względu na to, czy siedzisz z przodu czy z tyłu.

Wartość, można dostać przyzwoity model W212 facelift ze wszystkimi właściwymi opcjami i bez zbyt wielu mil na zegarze za około 28.000 dolarów lub nieco więcej. To wciąż piękny samochód i nie jest tak daleko od obecnych średniej wielkości luksusowych niemieckich sedanów.

Mercedes W212 najczęstsze problemy i ogólna niezawodność

Klasa E W212 jest dość niezawodnym samochodem, zwłaszcza gdy porównamy ją z niektórymi rywalami. Nie jest jednak idealny, ponieważ kilka typowych problemów wymaga rozwiązania. W212 cierpi na takie problemy jak przegrzanie z powodu wadliwej pompy wody, potencjalne problemy z zawieszeniem, wycieki, zużycie tapicerki i problemy ze wspomaganiem kierownicy.

W sumie, W212 jest rzeczywiście niezawodny samochód, który może trwać przez długi czas, ale tylko wtedy, gdy dbać o niego.

Sekcja FAQ

Czy Klasa E W212 jest bezpiecznym samochodem?

Klasa W212 jest rzeczywiście bardzo bezpiecznym samochodem, ponieważ jest wyposażona we wszystkie funkcje bezpieczeństwa XXI wieku, w tym systemy zapobiegania kolizjom oraz wszelkiego rodzaju czujniki, radary i kamery, które powinny zapewnić Państwu bezpieczeństwo przez większość czasu.

  2022 Mercedes GLA vs Volvo XC40

Bezpieczeństwo bierne to również coś, co Klasa E robi naprawdę dobrze, ponieważ większość testów zderzeniowych przyznała W212 najwyższe noty. Podsumowując, jest to bezpieczny samochód, co czyni go idealnym do przewozu rodziny. Warto również wspomnieć, że wersje z najwyższym poziomem wyposażenia, które posiadają wszystkie funkcje bezpieczeństwa, są rzeczywiście bezpieczniejsze niż te bez nich.

Czy warto kupić Klasę E W212?

Jeśli szukają Państwo używanego, komfortowego i luksusowego sedana, Klasa E jest doskonałym wyborem, ponieważ oferuje świetne właściwości jezdne. Jeśli podoba Ci się wygląd zewnętrzny, to prawdopodobnie spodoba Ci się również wygląd wnętrza.

W212 rzeczywiście wygląda trochę zbyt przyjaźnie dla seniorów, ale jeśli zdecydujesz się na model po faceliftingu w wersji AMG, powinieneś być w stanie to zanegować, zwłaszcza w wersji coupe.

Czy Mercedes W212 jest wydajny?

Mercedes W212 jest oceniany na 21MPG w mieście i 32MPG na autostradzie, podczas gdy łączne MPG wynosi 25. E350 oferuje najbardziej ekonomiczny silnik, podczas gdy E63 oferuje najmniej ekonomiczny silnik, ponieważ oferuje tak dużo mocy.

Podsumowując, wszystkie silniki W212 są stosunkowo wydajne w porównaniu do swoich konkurentów, ale z pewnością nie dorównują współczesnym turbodoładowanym silnikom 4-cylindrowym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z