Najczęstsze problemy z Audi S3

Najczęstsze problemy z Audi S3

Audi S3 to podstawowy model Audi A3 w wersji sedan/hatchback, który rywalizuje z takimi modelami jak Golf R i BMW M125i. Model S3 jest wyposażony w turbodoładowany, czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l i mocy 306 KM oraz kultowy napęd Audi Quattro AWD. Ten układ napędowy współpracuje z 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią S-Tronic, która doskonale pasuje do charakteru S3.

Audi S3 to niezawodny samochód, jeśli odpowiednio o niego zadbasz, jeśli tego nie zrobisz, nie będzie w stanie wytrzymać bez doświadczania wielu problemów. Niemieckie samochody klasy premium są skomplikowane i wymagają dokładnej i terminowej konserwacji, w przeciwnym razie zaczynają się w nich pojawiać różnego rodzaju problemy, a naprawa niektórych z nich może kosztować bardzo dużo pieniędzy.

Najczęstsze problemy związane z Audi S3 dotyczą silnika, przegrzewania, układów elektronicznych, pompy paliwowej i czujnika MAF (Mass Airflow). Nowe Audi S3 jest naprawdę przyjemne w prowadzeniu, ponieważ oferuje dobrze wyważone podwozie, w którym nie występuje podsterowność, jak w starszych modelach Audi S3, a przynajmniej nie w takim stopniu.

Podsumowując, jeśli odpowiednio o niego zadbasz, S3 powinno posłużyć Ci przez dość długi czas. Jeśli uznasz, że S3 jest zbyt wolne lub nieciekawe, powinieneś wybrać Audi RS3, które wykorzystuje połowę silnika z Audi R8.

Audi S3 – problemy z silnikiem

Czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 2,0 l w Audi S3 jest znany z problemów, takich jak wahania przy wyższych obrotach. Mogą one być spowodowane wadliwymi cewkami lub świecami zapłonowymi, które należy wymienić, aby silnik mógł normalnie pracować. Znane są również przypadki niewypału silnika, co jest spowodowane wadliwym zaworem odpowietrzającym, który należy wymieniać co około 10 000 mil.

  Audi vs Tesla - niezawodność - co jest lepsze

Aby prawidłowo konserwować silnik S3s, należy wykonywać wszystkie zalecane czynności serwisowe zawsze, gdy są one potrzebne. Silniki te są przystosowane do pracy pod większym obciążeniem niż większość jednostek niewyczynowych i dlatego wymagają ścisłej konserwacji.

Audi S3 – problemy z przegrzewaniem się

Problemy z przegrzaniem w Audi S3 nie są tak częste, ale warto o nich wspomnieć, ponieważ mogą powodować różnego rodzaju problemy z samochodem, a nawet zniszczyć niektóre ważne elementy, takie jak silnik. Model S3 jest wyposażony w plastikowy wirnik, który co jakiś czas ulega awarii i powoduje uszkodzenie termostatu, a w konsekwencji przegrzanie samochodu.

Najlepszym i najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu na dobre jest wymiana plastikowego wirnika na metalowy i wymiana termostatu. Przegrzewające się samochody są koszmarem, więc warto to zrobić, nawet jeśli jeszcze nie doświadczyłeś przegrzania.

Audi S3 – problemy z elektryką

Audi S3 to samochód klasy premium, co oznacza, że jest wyposażony w wiele luksusowych funkcji i wygodnych udogodnień, które powinny zapewnić Ci rozrywkę i bezpieczeństwo na co dzień. Te elementy elektryczne są jednak podatne na awarie, a te, o których mówi się najczęściej, to elektryczne szyby, kamera zapasowa, funkcja start/stop lub problemy z klimatyzacją.

Przyczyną awarii regulatorów szyb jest to, że są one wyposażone w plastikowe regulatory, które mogą ulec zużyciu i wymagają wymiany. Przyczyną awarii klimatyzacji jest wadliwa sprężarka lub wadliwy czujnik.

Audi S3 – problemy z pompą paliwa

Jeśli zauważysz nagłe przerwy w dostawie prądu lub samochód niekonsekwentnie traci moc, istnieje prawdopodobieństwo, że pompa paliwowa nie jest w stanie zapewnić stałego przepływu paliwa do silnika. W takim przypadku należy zaparkować samochód i naprawić usterkę przed jazdą, ponieważ problemy tego typu mogą okazać się o wiele bardziej kosztowne, jeśli nie zostaną rozwiązane natychmiast.

  Najlepsze wydajne filtry powietrza dla B7 Audi

Często przyczyną problemu jest zużyta krzywka pompy paliwa, która może uszkodzić wałek rozrządu, jeśli nie zostanie niezwłocznie wymieniona. Dobra wiadomość jest taka, że można je wymienić dość łatwo, więc upewnij się, że zrobisz to od razu.

Audi S3 – problemy z MAF

MAF (czujnik masowego przepływu powietrza) jest również częstym problemem w wielu samochodach o wysokich osiągach, w tym w Audi S3, a jeśli zacznie sprawiać problemy, zauważysz je, ponieważ ucierpią na tym osiągi silnika. Problem ten można rozwiązać na dwa różne sposoby, a jednym z nich jest wyczyszczenie MAF, co powinno rozwiązać problem na jakiś czas.
Jeśli jednak chcesz mieć spokój lub jeśli czyszczenie filtra MAF nie przyniosło żadnych znaczących bezproblemowych przebiegów, powinieneś całkowicie wymienić czujnik MAF.

Sekcja FAQ

Czy Audi S3 jest szybkie?

Wydawać by się mogło, że kompaktowy hatchback klasy podstawowej z czterocylindrowym silnikiem turbo o pojemności 2,0 l nie będzie aż tak szybki, ale mylisz się. S3 może mieć „tylko” 306 KM, ale osiąga prędkość 0-60 mph w 4,2 sekundy i czas przejazdu ćwierć mili wynoszący 12,9 sekundy, co jest naprawdę imponującą wartością jak na Audi klasy subkompaktowej.

Niektórzy twierdzą, że Audi S3 to strzał w dziesiątkę, ponieważ jest wystarczająco mocne i szybkie, ale nie jest nadmiernie spragnione paliwa i nie krzyczy „samochód wyczynowy”.

Czy Audi S3 jest lepsze od Audi RS3?

Audi S3 jest punktem wejścia do świata sportowych modeli Audi A3, ale najlepszym i najdroższym samochodem wyczynowym Audi A3 jest Audi RS3. RS3 to poważny samochód z poważnym rodowodem, który pozostawia Audi AS3 w tyle, jeśli chodzi o osiągi, silnik, prowadzenie i ogólne odczucia za kierownicą.

  Jaka jest różnica między modelami e-tron i Q4 e-tron?

S3 jest lepszym wyborem dla tych, którym nie zależy na byciu najszybszym, a chcą po prostu dobrze wyglądającego samochodu, który mimo to oferuje moc. Jednak RS3 to prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą mieć najlepszy model Audi A3, jaki można kupić za pieniądze i prawdopodobnie jest to jeden z najlepszych samochodów subkompaktowych pod względem osiągów.

Jak długo może wytrzymać Audi S3?

Nie ma powodów, aby sądzić, że Audi S3 nie będzie w stanie przejechać co najmniej 200 000 mil, jeśli będzie odpowiednio konserwowane. Trudno jest przewidzieć, jak długo wytrzyma każdy samochód, a samochody tak skomplikowane jak te są jeszcze trudniejsze.

Jednak Audi produkuje świetne samochody i jeśli są one odpowiednio dobrze utrzymywane, mają tendencję do długiej eksploatacji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z