Najczęstsze problemy z Audi TT RS

Najczęstsze problemy z Audi TT RS

Audi TT RS to 2-drzwiowe sportowe coupe/roadster stworzone dla tych, którzy lubią Audi TT, ale chcą bardziej porywających wrażeń z jazdy. TT RS posiada kultowy 5-cylindrowy silnik Audi 2.5L, który zarówno świetnie jeździ, jak i brzmi świetnie. Jako takie, TT RS jest prawdziwym okrętem flagowym zakresu TT i oferuje całkiem sporo rzeczy za pieniądze.

To ma sens tylko wtedy, gdy jesteś typem faceta, który lubi tego typu samochody. TT nie jest najbardziej przestronnym ani najbardziej luksusowym samochodem, jaki można dostać za pieniądze. Jednakże, jeśli jesteś po rozsądnej wydajności i luksusowych kompaktowych samochodów combo, TT RS jest nieco z liderem klasy w tym zakresie.

Jeśli chodzi o niezawodność, TT RS nie jest idealny, ale tak jest w przypadku 99% samochodów. Najczęstsze problemy z TT RS dotyczą silnika, wysokiego poziomu zużycia oleju, skrzyni biegów, elektroniki i wyposażenia.

Jeśli utrzymujesz samochód odpowiednio i wymieniasz wszystkie płyny, gdy jest to konieczne, powinien on być w stanie przetrwać długi czas. Jeśli kupujesz używany egzemplarz, upewnij się, że wykonasz dokładną inspekcję przed zakupem, ponieważ nie chcesz ryzykować przy tak celowym samochodzie wyczynowym.

Audi TT RS – problemy z silnikiem

5-cylindrowy silnik Audi TT RS wydaje się być dość niezawodny w przeważającej części i dlatego tak wiele osób chętnie go tuninguje. Istnieje wiele przykładów TT RS, które mają nawet 600 KM, co sprawia, że te małe 2-drzwiowe coupe są tak szybkie jak niektóre hipersamochody. Należy jednak pamiętać, aby sprawdzić mocowania silnika, jeśli jesteś po używany przykład, ponieważ mogą one dostać zużyte w czasie.

  Czy Audi R8 to dobry samochód?

Niektórzy właściciele zgłaszali, że silnik cierpi z powodu poluzowania śrub klapy i przedostania się do silnika. Są to głównie związane z Mk2 TT RS modeli podczas nowszych modeli wydają się być dużo lepiej. Wreszcie, właściciele zgłaszali również problemy z cewkami zapłonowymi, ale wydaje się, że nie są one zbyt powszechne w nowszych modelach.

Audi TT RS – problemy ze zużyciem oleju

Audi TT RS i wiele innych modeli Audi z silnikami benzynowymi są znane z tego, że przechodzą przez olej jak nikt inny. Niektórzy twierdzą, że jest to normalne, ale nie jest, ponieważ istnieje wiele samochodów z trzykrotnie większą mocą niż TT RS, które nie cierpią z powodu tych problemów. Audi twierdzi, że jest to „normalne” dla samochodów wyczynowych, ale tak nie jest.

W związku z tym, jeśli jesteś po używanym TT RS, pamiętaj, aby zapytać właścicieli o zużycie oleju przez samochód. Jeśli patrzysz na przykład, który lubi spalać olej trochę za dużo, powinieneś zabrać go do dealera Audi i zażądać, aby naprawić problem dla Ciebie, zwłaszcza jeśli samochód jest na gwarancji. W przeciwnym razie możesz uzupełniać olej częściej niż jest to zalecane.

Audi TT RS – problemy ze skrzynią biegów

TT RS jest wyposażone w dwusprzęgłową, 7-biegową skrzynię biegów Audi S-Tronic, która naprawdę dobrze pasuje do charakteru TT RS. Co prawda wiele osób tęskni za manualną skrzynią biegów w TT, ale S-Tronic jest szybszy niż nawet najbardziej wytrawni kierowcy wyścigowi ze skrzynią manualną. S-Tronic w przeważającej części działa dobrze, ale jest kilka kwestii, o których warto wspomnieć.

  Audi vs Range Rover - niezawodność - który jest lepszy

Po pierwsze, skrzynia biegów może być niezdarna i niezdecydowana, zwłaszcza podczas włączania biegu wstecznego. Inne problemy to powolne zmiany biegów w dół i drżenie samochodu przy mniejszych prędkościach. To może być problem, jeśli próbujesz manewrować powoli.

Audi TT RS – Problemy elektryczne

Problemy elektryczne są powszechne w używanych modelach Audi, ponieważ te samochody są zwykle wypełnione technologią. Najczęstsze problemy elektryczne są związane z wirtualnym kokpitem/analogowymi zespołami wskaźników, które mogą albo zamarznąć, wyjść puste, lub źle informować.

Inne problemy elektryczne obejmują wadliwe regulatory szyb, wadliwe oświetlenie zewnętrzne i problemy z przełącznikami wewnętrznymi.

Audi TT RS – problemy z wyposażeniem

TT RS czasami cierpi również na problemy związane z wyposażeniem, takie jak nieszczelny szyberdach, problemy z elektrycznym dachem i problemy z pęknięciem przedniego zatrzasku bagażnika. Inne problemy związane z wyposażeniem to problemy z tylnym spojlerem i obwisłe sportowe fotele, które mają tendencję do zużywania się bardzo wcześnie w okresie eksploatacji samochodu.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Audi TT RS?

Jeśli lubisz kompaktowe samochody wyczynowe, TT RS zdecydowanie powinno znaleźć się na Twoim radarze. Oznacza to, że nie ma zbyt wielu samochodów, które mogą konkurować z TT RS, może z wyjątkiem BMW M2. Wielu entuzjastów osiągów uważa, że są to dwa najbardziej skoncentrowane na kierowcy modele Audi RS i BMW M, co z pewnością jest wielką pochwałą.

W związku z tym, jeśli kochasz tego typu samochody, koniecznie rozważ TT RS. Z drugiej strony, jeśli nie lubisz kompaktowych samochodów w ogóle, TT RS jest zdecydowanie samochodem, który powinieneś pominąć.

  Czy Audi TT to dobry samochód?

Czy Audi TT RS to dziecko Audi R8?

Audi TT RS można postrzegać jako dziecięcą wersję flagowego supersamochodu Audi, czyli R8. Te dwa auta są podobne pod względem konstrukcyjnym, ale TT jest nieco mniejszym samochodem. Co więcej, R8 posiada wolnossące V8, podczas gdy TT RS wykorzystuje 5-cylindrowy silnik, który czuje się i brzmi jak dziecko R8.

Nie będziesz w stanie konkurować z R8, ale na pewno poczujesz, co R8 może dać, jeśli pójdziesz na TT RS.

Czy Audi TT RS wychodzi z produkcji?

Audi TT RS wychodzi z produkcji, tak jak wszystkie inne modele Audi TT. Audi twierdzi, że zamierza zastąpić go czymś większym, bardziej emocjonalnym i z czterema drzwiami. To prawda, że 2-drzwiowe kompaktowe samochody wyczynowe wychodzą z mody i wykresy sprzedaży z pewnością o tym przypominają.

Jako takie, jest to świetny czas, aby przejść do Audi TT RS jak TT RS jest prawdopodobnie będzie trzymać swoją wartość naprawdę dobrze ze względu na 5-cylindrowy silnik i fakt, że TT wychodzi z produkcji całkowicie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z