Najczęstsze problemy z BMW X7

Po wprowadzeniu na rynek w 2018 roku BMW X7 stało się największym i najdroższym SUV-em BMW. Samochód ten jest prawdziwą definicją luksusu i bogactwa, ponieważ oferuje luksusowe wnętrze, wysoce zaawansowaną technologię, doskonałe osiągi i najwyższej klasy funkcje bezpieczeństwa.

Pomimo wielu niesamowitych cech, ten siedmiomiejscowy samochód BMW ma również pewne problemy, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Najczęstsze problemy z BMW X7 to problemy ze skrzynią biegów, odłączona belka osi przedniej, uszkodzony zespół hydrauliczny układu hamulcowego, problemy z zawieszeniem i wiele innych.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW X7?

Domyślna jednostka hydrauliczna układu hamulcowego

Problem ten jest powszechny w modelach BMW X7 wyprodukowanych między 14 grudnia 2018 r. a 1 lutego 2021 r. Domyślny układ hydrauliczny zespołu hamulcowego może prowadzić do ograniczonego wspomagania hamowania i wydłużenia drogi hamowania. W rezultacie system ABS może nie być dostępny, co zwiększa ryzyko wypadku.

Problemy z przekładnią

W BMW X7 występują problemy ze skrzynią biegów. Nie wynikają one z przegrzania samochodu lub braku płynów, ale z błędu konstrukcyjnego BMW. Potwierdzono, że niektóre modele BMW X7 są wyposażone w dodatkową śrubę w rozruszniku, która może wpaść do skrzyni biegów i doprowadzić do kilku problemów.

Nieprawidłowo przykręcony trzpień kierownicy

Ten problem można znaleźć tylko w BMW X7 z 2020 roku. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że wrzeciono układu kierowniczego mogło zostać nieprawidłowo przykręcone i mogło się odłączyć. Jest to niebezpieczne, ponieważ może dojść do utraty kontroli nad układem kierowniczym, co zwiększa prawdopodobieństwo wypadku.

Problemy z układem elektrycznym samochodu

W większości BMW występują problemy z układem elektrycznym. Zaskakujące jest to, że BMW X7 również ma pewne problemy z układem elektrycznym, co jest nieco rozczarowujące, biorąc pod uwagę jego jakość i cenę. Niektóre z tych problemów to słaby moduł elektrycznego sterowania szybami po stronie pasażera i nieprawidłowe działanie kamery zapasowej.

  Czy BMW X6 to crossover?

Ponadto, w niektórych modelach BMW X7 przestała działać zdalna aplikacja samochodowa.

Odłączona belka osi przedniej

To kolejny problem występujący w BMW X7 z 2020 roku. Jest on jednak ograniczony wyłącznie do modeli BMW X7 z roku 2020 wyprodukowanych między 29 maja a 27 października 2020 roku. Ze względu na wadliwe spawanie, drążki popychające belki osi przedniej mogą się odłączyć, powodując wypadek i utratę kontroli nad kołem.

Problemy z konstrukcją pojazdu

BMW X7, sprzedawane za tak wysoką cenę, nie powinno mieć problemów z konstrukcją. Jednak tak nie jest, ponieważ kilku użytkowników zgłosiło problemy z konstrukcją samochodu. Jeden z użytkowników zgłosił, że jego panoramiczny szyberdach uległ roztrzaskaniu, a inny, że tylne światła odblaskowe nie odbijają wystarczająco światła, co może ograniczać widoczność na drodze.

Problemy z zawieszeniem

Innym częstym problemem, z którym borykają się użytkownicy BMW X7, są problemy z zawieszeniem. Wielu użytkowników zgłaszało, że zawieszenie jest powolne i zawraca do dowolnego poziomu, jaki wskażą mu tryby. Ponadto, w niektórych modelach X7 zęby zębatki przekładni kierowniczej mogą pękać pod dużym obciążeniem.
Jest to bardzo niebezpieczne i w takiej sytuacji kierowca może stracić panowanie nad samochodem i spowodować wypadek.

Układ kierowniczy i hamulce stają się mniej responsywne podczas jazdy z prędkością 70 km/h

Niektórzy użytkownicy BMW X7 z 2020 roku zauważyli również, że układ kierowniczy i hamulcowy stają się mniej responsywne podczas jazdy z prędkością 70 mil na godzinę. Oprócz tego na desce rozdzielczej zapala się kilka sygnałów ostrzegawczych, a hamulce stają się bardzo słabe. Jest to niebezpieczne, ponieważ może doprowadzić do wypadku.

  Czy BMW to supersamochód?

FAQ

Którego roku modelowego BMW X7 należy unikać?

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2018 roku, BMW produkuje nowy model BMW X7, co roku. Jednak spośród kilku modeli wyprodukowanych przez BMW, BMW X7 z 2020 roku jest najmniej niezawodne. W tym roku modelowym odnotowano kilka przypadków wycofania z rynku i skarg. Mimo to nadal jest to doskonały samochód, o ile tylko problemy te zostaną rozwiązane.

Który rok modelowy BMW X7 jest najbardziej niezawodny?

BMW X7 może i jest wciąż nowe na rynku, ale wypuściło już wystarczająco dużo modeli, aby wiedzieć, który z nich jest niezawodny, a który nie. Podczas gdy BMW X7 z roku 2020 jest najmniej niezawodnym modelem BMW, BMW X7 z roku 2022 jest najbardziej niezawodnym modelem. Według J.D. Power, jego przewidywana niezawodność wynosi 91 na 100 punktów.

Czy utrzymanie BMW X7 jest drogie?

Nie, BMW X7 jest drogie w utrzymaniu. Wynika to z faktu, że jest ono wyposażone w wiele najnowszych technologii, które łatwo mogą powodować problemy. Co więcej, ten duży SUV jest zbudowany z wysokiej klasy materiałów i elementów, których wymiana jest bardzo kosztowna. A biorąc pod uwagę wysokie koszty serwisu BMW, jego utrzymanie jest bardzo kosztowne.

Czy BMW X7 jest niezawodne?

BMW X7 należy do najmniej niezawodnych SUV-ów na rynku. Według portalu cars.unews.com, BMW X7 uzyskało wynik niezawodności 83 na 100. Jest to dość niski wynik, biorąc pod uwagę, że inne samochody, takie jak Mercedes-Benz GLS, mają wyższe noty. Wynika to głównie z kosztownych napraw i zaawansowanej technologii, w którą wyposażony jest ten samochód.

  2022 BMW X5 VS Land Rover Range Rover Sport - Który jest lepszy?

Po przejechaniu ilu kilometrów BMW X7 zaczyna sprawiać problemy?

Problemy z BMW X7 mogą zacząć się pojawiać po przejechaniu 80 000 mil. Ponieważ BMW X7 jest dostępne na rynku od mniej niż 7 lat, dość trudno jest udzielić precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie. Niemniej jednak jest to okres, w którym większość SUV-ów BMW zaczyna doświadczać problemów, a X7 nie powinien być wyjątkiem.

Podsumowanie

Zanim zainwestujesz w luksusowego i mocnego SUV-a BMW X7, koniecznie poznaj niektóre problemy, na które można natrafić w miarę starzenia się samochodu. Niektóre z najczęstszych problemów zgłaszanych przez użytkowników BMW X7 to uszkodzenie jednostki hydraulicznej układu hamulcowego, odłączenie belki osi przedniej, problemy z zawieszeniem i wiele innych.

Jak w przypadku wszystkich samochodów, właściwa konserwacja i dbałość o BMW X7 zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia większości z tych problemów. Jednak ważne jest również, aby wiedzieć, czy używany model BMW X7, który chcesz kupić, został wycofany z rynku, a pierwotny właściciel zmienił przyczyny problemów. Ogólnie rzecz biorąc, BMW X7 to jeden z najlepszych luksusowych SUV-ów na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z