Najczęstsze problemy z Kia Niro

Kia Niro

Kia Niro to niedrogi, paliwooszczędny, kompaktowy i komfortowy SUV typu crossover. Jest również przyjazny dla środowiska, ponieważ ma modele hybrydowe, hybrydowe plug-in i elektryczne z akumulatorem. Ale jakie są częste problemy z Kia Niro?

Wspólne problemy z Kia Niro to utrata siły hamowania, problemy z silnikiem, przegrzewający się przekaźnik elektryczny, siłownik sprzęgła wycieka olej, problemy ze skrzynią biegów i utrata elektrycznego wspomagania kierownicy. Większości z tych problemów można uniknąć dzięki dobrej opiece i konserwacji Kia Niro.

Jakie są najczęstsze problemy z Kia Niro?

Przegrzewający się przekaźnik elektryczny

Jest to jeden z głównych problemów, na które skarżą się użytkownicy Kia Niro. Jednak ten problem można znaleźć tylko w wybranych latach modelowych Kia Niro. Najbardziej dotknięte problemem są lata modelowe 2016, 2017 i 2018 Kia Niro.

Problem ten jest głównie spowodowany tym, że główny przekaźnik wewnątrz zespołu przekaźników mocy ma nieodpowiednie połączenia między swoimi stykami. W rezultacie może to prowadzić do zwarcia lub uniemożliwić uruchomienie samochodu, a tym samym zwiększyć ryzyko pożaru i wypadków.

Kia wycofała te modele i problem został naprawiony.

Siłownik sprzęgła wycieka olej

Innym problemem, który sprawił, że Kia wycofała niektóre lata modelowe, jest siłownik sprzęgła wyciekający olej. Problem ten jest powszechny w latach modelowych Kia Niro wyprodukowanych między styczniem a grudniem 2017 roku. Problem ten jest spowodowany wyciekiem oleju na elektrodzie zasilającej w obrębie hydraulicznego siłownika sprzęgła. Może to spowodować zwarcie, które może wywołać pożar.

Na szczęście Kia odwołała również wszystkie lata modelowe z tym problemem i problem został usunięty.

  Kia Sedona Niezawodność

Utrata siły hamowania

Oprócz przypomnień wydanych przez Kia, inne problemy, o które należy się martwić, to utrata siły hamowania. Ten problem jest powszechny w niektórych modelach Kia Niro Hybrid z 2017, 2018 i 2019 roku. Niektórzy użytkownicy zgłaszali brak nacisku z pedału hamulca, gdy pedał jest wciśnięty.

Niestety, Kia nigdy nie zaakceptowała tego problemu i nigdy nie wydano przypomnienia. Jednak wielu użytkowników z tym problemem odkryło, że prawy tylny elastyczny przewód hamulcowy był luźny w miejscu, w którym jest przymocowany do przewodu. Odwiedź mechanika, aby naprawić ten problem.

Problemy z silnikiem

Problemy z silnikiem są również powszechne w Kia Niro Hybrid. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że ich samochody nie uruchamiają się poniżej 10 stopni. Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy masz problem z silnikiem w swoim Kia Niro jest obserwacja kontrolki silnika na desce rozdzielczej.

Inne problemy z silnikiem Kia Niro to zatkany wtryskiwacz, wadliwa lambda, zły czujnik położenia i zanieczyszczony filtr cząstek stałych. Jeśli masz jeden z powyższych problemów, odwiedź profesjonalnego mechanika, który pomoże Ci je naprawić.

Utrata elektrycznego wspomagania kierownicy

Ten problem jest powszechny w latach modelowych 2017 Kia Niro. Użytkownicy zgłaszali całkowitą utratę elektrycznego wspomagania kierownicy. Większość z nich zgłosiła posiadanie nagłej i całkowitej utraty wspomagania kierownicy, co sprawiło, że kierowanie było dość trudne przy niższych prędkościach.

Na szczęście, tylko 135 samochodów zostało dotkniętych tym problemem i Kia dokonała wycofania. Odkryto, że samochody te miały wadliwie działające złącze wspomagania kierownicy napędzane silnikiem. Kia wymieniła je bezpłatnie dla dotkniętych modeli.

  Kia Soul Niezawodność

Problemy ze skrzynią biegów

Kia Niro ma również problemy ze skrzynią biegów. Wielu użytkowników skarżyło się na to, że ma opóźnione przyspieszenie i lunchowanie do przodu. Ten problem jest związany z układem napędowym Kia Niro. Poza tym, ten problem jest powszechny w latach modelowych od 2017 do 2019.

Użytkownicy powyższych lat modelowych zgłaszali posiadanie słabego przyspieszenia i szarpanie lub lunching do przodu podczas zmiany biegów. Chociaż są to oznaki złej skrzyni biegów, skrzynia nie jest wadliwa, ale źle zestrojona. Dzieje się tak, ponieważ Kia Niro wykorzystuje 6-biegową dwusprzęgłową skrzynię biegów, która została źle dostrojona.

FAQ

Jak niezawodna jest Kia Niro?

Kia Niro jest jednym z najbardziej niezawodnych hybrydowych SUV-ów na rynku. W 2018 roku Consumer Reports uznał Kia Niro za najbardziej niezawodny pojazd. Poza tym J.D ocenił ten samochód, aby mieć wynik niezawodności 78 na 100, co jest wyjątkowe. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, Kia Niro jest niezawodnym samochodem.

Jak długo wytrzymuje Kia Niro?

Kia jest jedną z najbardziej niezawodnych marek samochodowych na rynku. Tak więc, jeśli Kia Niro jest dobrze utrzymana, powinna trwać ponad 200 000 mil lub 13 lat. Przy odpowiedniej konserwacji Kia Niro nie odnotuje w tym okresie żadnych poważnych napraw.

Czy Kia Niro jest droga w utrzymaniu?

Ponieważ Kia Niro jest samochodem hybrydowym, koszt jego utrzymania jest znacznie niższy. Szacunkowy koszt utrzymania Kia Niro wynosi od 95 do 2307 dolarów. W skali roku koszt ten wynosi około 142 USD. Przy takim koszcie utrzymanie Kia Niro jest znacznie tańsze niż większości konkurentów.

  Kia Amanti Niezawodność

Ile kosztuje wymiana akumulatora w Kia Niro EV?

Średni koszt wymiany akumulatora wysokonapięciowego w hybrydowej Kia Niro wynosi od 5 575 do 5 617 dolarów. Ponadto, koszt robocizny będzie się wahał od 158 do 200 dolarów, podczas gdy części będą kosztować około 5 417 dolarów. Należy pamiętać, że to nie jest wliczone w podatki i opłaty. Poza tym koszt może być wysoki, biorąc pod uwagę Twoją lokalizację i rok modelowy Kia Niro.

Czy paski rozrządu Kia Niro są trwałe?

Niestety, większość Kia Niro nie posiada pasków rozrządu, ale łańcuchy rozrządu. Tak, większość łańcuchów rozrządu Kia Niro jest trwała. Niemniej jednak, aby łańcuch rozrządu Kia Niro był trwały, należy odpowiednio konserwować samochód i zapewnić wymianę oleju zgodnie z zaleceniami producenta.

Zakończenie

Teraz, gdy znasz niektóre z powszechnych problemów, z którymi boryka się Kia Niro, istotne jest, aby dobrze zadbać o samochód, jeśli chcesz, aby był trwały. Przy odpowiedniej opiece i konserwacji, Kia Niro może przetrwać ponad 200 000 mil lub 13 lat bez większych napraw. Ogólnie rzecz biorąc, Kia Niro to niedrogi, wydajny, niezawodny i przyjemny w prowadzeniu samochód.

Jednak jego układ hamulcowy nie jest najlepszy, a silnik nie jest najlepszej jakości. Ale nadal, będziesz cieszyć się tym samochodem, bardziej, jeśli chcesz go do codziennego kierowcy lub wokół miasta.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z