Najczęstsze problemy z Kia Telluride

Kia Telluride

Zakup nowego samochodu może być zniechęcającym zadaniem, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Jednak niektóre samochody, takie jak Kia Telluride, wyróżniają się na tle konkurencji ze względu na wyjątkowe cechy, w które są wyposażone. Ale jak wszystkie samochody, Telluride ma również pewne problemy, z którymi właściciele powinni być gotowi sobie poradzić.

Jakie są więc najczęstsze problemy z Kia Telluride? Typowe problemy z Kia Telluride to: pusty ekran LCD, problemy z reflektorami, problemy elektryczne, problemy ze skrzynią biegów, problemy z przednią szybą, nadmierne wibracje, szum wiatru i problemy z dźwiękiem oraz piszczenie silnika przy rozruchu na zimno.

Jakie są najczęstsze problemy z Kia Telluride?

Problemy z reflektorami

Wielu użytkowników Kia Telluride skarżyło się na nie włączające się światła drogowe. Ten problem szalał w modelach Kia Telluride z rocznika 2020. Niemniej jednak, problemy z reflektorami były zróżnicowane, ponieważ niektórzy użytkownicy skarżyli się, że ich reflektory były zbyt jasne, podczas gdy inni stwierdzili, że ich reflektory działały z przerwami.

Jednak większość skarg dotyczyła minimalnego oświetlenia peryferyjnego z reflektorów i świateł, które są tak niewyraźne. W rezultacie sprawiało to, że kierowcy mieli trudności z dostrzeżeniem pobocza na zakrętach lub na słabo oświetlonych drogach. Niesprawny system reflektorów może również upośledzać działanie systemów Advance Driver Assistance w Telluride, takich jak ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Niestety, Kia nie wydała jeszcze komunikatu ostrzegawczego, co oznacza, że będziesz musiał naprawić reflektory na własną rękę. Aby rozwiązać ten problem, można zlecić mechanikowi kontrolę żarówek reflektorów i kloszy świateł drogowych.

Wyświetlacz LCD jest pusty

To kolejny powszechny problem, który przeszkadza wielu użytkownikom Kia Telluride. Kilku użytkowników skarżyło się, że wyświetlacz LCD gaśnie. Rzeczy takie jak informacje o stanie samochodu, takie jak poziom gazu, prędkość i inne standardowe wskaźniki nie mogą być widoczne na ciemnym ekranie.

  Najczęstsze problemy z samochodem Kia Soul

W przeciwieństwie do poprzedniego problemu, Kia zaakceptowała ten błąd i stwierdziła, że na pustym ekranie LCD może brakować informacji, takich jak wskaźnik wyboru biegu, cyfrowy prędkościomierz i licznik kilometrów, co może zwiększyć niebezpieczeństwo kolizji. Kia wycofała wszystkie samochody dotknięte problemem 28 lipca 2021 r.

Problem z przednią szybą

Innym częstym problemem z Kia Telluride jest krucha przednia szyba. Wielu użytkowników Kia Telluride skarżyło się, że przednia szyba łatwo ulegała uszkodzeniu, a pęknięcia były znacznie większe po uderzeniu przez mały przedmiot. Jednak Kia nie odwołała jeszcze dotkniętych samochodów, ale wymiana przedniej szyby rozwiąże problem.

Nadmierne wibracje

Niektórzy użytkownicy Kia Telluride zgłosili, że doświadczyli nadmiernych wibracji podczas jazdy samochodem z prędkości 55 mph do 70 mph. Poza tym, wibracje są zwykle odczuwalne w kierownicy, pedale gazu i siedzeniu z układu napędowego z prędkości autostradowych w zakresie od 60 mph do 80 mph. Dodatkowo, przy tej samej prędkości z wnętrza słychać szum.

Problem z przekładnią

To normalne, że skrzynia biegów ślizga się między zmianami biegów, gdy samochód uderza w ponad 150 000 mil. Wręcz przeciwnie, skargi NHTSA sugerują, że skrzynia biegów Kia Telluride sama zsuwa się z napędu i do neutralnego.

Inny problem ze skrzynią biegów, który został zgłoszony przez niektórych użytkowników, to fakt, że skrzynia ma tendencję do nadmiernego myślenia i opóźniania załączania niektórych biegów, co powoduje niepotrzebne obroty silnika i nieuzasadnione downshifty. Kia nie ogłosiła jednak jeszcze wezwania do zapłaty.

  Kia K5 Niezawodność

Piszczenie silnika przy rozruchu na zimno

Kia jest wolna od większości problemów z silnikiem. Niemniej jednak, niektórzy użytkownicy zgłosili, że podczas zimnego rozruchu mają wysoki piskliwy dźwięk. Piszczący dźwięk wydaje się pochodzić z wnętrza silnika i nie jest to koło pasowe ani ślizgający się pasek. Ponieważ Kia nie wydała nakazu wycofania się z rynku, będziesz musiał zlecić mechanikowi naprawę tego problemu.

Szum wiatru i problemy z dźwiękiem

Szum wiatru jest drobnym problemem, ale należy go również odnotować. Kilku użytkowników skarżyło się, że szum wiatru nasila się wraz ze wzrostem prędkości. Większość z nich twierdzi, że wnętrze pojazdu brzmi, jakby było w nim dużo powietrza. Problem ten nie stanowi jednak żadnego zagrożenia, a jest jedynie małym rozproszeniem uwagi.

Problemy elektryczne

Jednym z powszechnych problemów elektrycznych w Kia Telluride z 2022 roku jest problem z klastrem instrumentów. Niemniej jednak, Telluride ma również inne problemy elektryczne, takie jak szyby boczne, zamki drzwiowe i system ostrzegania o martwym polu. Na przykład, niektórzy użytkownicy skarżyli się, że ostrzeżenie o kolizji w martwym polu przestaje działać w deszczu.

FAQ

Czy Kia Telluride jest niezawodna?

Tak, Kia Telluride jest bardzo niezawodna. Według wielu agencji niezawodności, tylko kilka średniej wielkości SUV-ów od Toyoty, Lexusa i Hondy jest bardziej niezawodnych. Na przykład J.D. Power przyznał Kia Telluride ocenę niezawodności 85 na 100, co jest świetnym wynikiem. Ponadto części zamienne Kia Telluride są o wiele tańsze niż większość rywali.

Czy utrzymanie Kia Telluride jest drogie?

Szacuje się, że Kia Telluride będzie kosztować około 8 069 dolarów za utrzymanie i naprawy w ciągu pierwszych 10 lat eksploatacji. Jest to wartość niższa od średniej branżowej wynoszącej około 1 064 USD. Dlatego utrzymanie Kia Telluride jest znacznie tańsze niż większości jej rywali.

  Czy Kia Seltos to dobry samochód?

Jak długo wytrzymuje Kia Telluride?

Kia Telluride jest na rynku dopiero od 4 lat. W związku z tym dość trudno jest określić, jak długo samochód wytrzyma. Jednak jeśli pójdziemy za innymi SUV-ami Kia, to ten samochód powinien wytrzymać ponad 15 lat, jeśli będzie odpowiednio konserwowany. Poza tym jest wyposażony w niezawodny silnik Lambda II, który jest znany z tego, że wytrzymuje ponad 250 000 mil.

Jaki jest najczęstszy problem z Kia Telluride?

Najczęstszym problemem z Kia Telluride jest problem z reflektorami świateł drogowych. Chociaż ten problem nie jest bardzo poważny, jest bardzo frustrujący dla tak topowego SUV-a. Kia nie rozwiązała jeszcze tego problemu. Problem powoduje słabe oświetlenie reflektorów na drodze w nocy. W efekcie może to doprowadzić do wypadku.

Dlaczego Kia Telluride jest tak popularna?

Kia Telluride jest tak popularna ze względu na fascynujące cechy, które oferuje użytkownikom. Niektóre z fascynujących cech, które sprawiają, że jest tak popularny, to doskonały design, przestronna kabina, komfortowe wnętrze, zaawansowane technologicznie funkcje i najwyższej klasy zabezpieczenia. Poza tymi doskonałymi cechami, jest sprzedawany po przystępnej cenie.

Podsumowanie

Kia Telluride może być nowym SUV-em na rynku, ale już podbiła wiele serc. Jednak zanim zainwestujesz w Kia Telluride, upewnij się, że znasz niektóre z problemów, które możesz napotkać po drodze. Teraz, gdy znasz już niektóre z problemów, które możesz napotkać po drodze, ważne jest, aby prawidłowo utrzymywać i naprawiać swój samochód, aby zapewnić mu długowieczność.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z