Najczęstsze problemy z Mercedes E270 CDI

Najczęstsze problemy z Mercedes E270 CDI

Mercedes E270 CDI to luksusowy sedan średniej wielkości wprowadzony po raz pierwszy wraz z modelem W210 z 1999 roku. E270 CDI jest również dostępny z modelem W211. Oba te były niezwykle popularne w Europie, kiedy wyszły, ale nadal są dość popularne na rynku 2nd hand, zwłaszcza W211.

Oba te są uważane za znacznie niezawodne, ale trzeba je utrzymać, jak najlepiej swoich możliwości. Najczęstsze problemy E270 CDI są związane z silnikiem, wycieki oleju, problemy z przegrzaniem, głośny silnik i elektronika.

Wiele z nich może zniszczyć samochód, co oznacza, że właściwa konserwacja powinna być koniecznością. Silniki wysokoprężne mają swój udział w problemach i wadach, ale nikt nie może zaprzeczyć, że są mistrzami, jeśli chodzi o wydajność, zwłaszcza jeśli często podróżujesz z prędkością autostrady.

Tak czy inaczej, E270 CDI wciąż może być całkiem przyjemnym krążownikiem, nawet jeśli jest to stosunkowo stary samochód jak na dzisiejsze standardy. Tak czy inaczej, niektórzy mają już dość kompleksowo zaprojektowanych samochodów i chcą po prostu czegoś prostego, co sprawdza się za każdym razem, a takim właśnie jest E270 CDI w pigułce.

Problemy z silnikiem Mercedes E270 CDI

Silnik E270 CDI to rzędowy 5-cylindrowy silnik o pojemności 2,7L i mocy ponad 170 KM. Silnik ten jest nieustannie chwalony za swoją niezawodność i zdolność do pokonania garści problemów, zanim w końcu osiągnie kilkaset tysięcy mil. Najczęstsze problemy z tym silnikiem są związane z uszczelką, ponieważ wiadomo, że często się poluzowuje.

Świece żarowe są czasami znane do pop out, które mogą powodować silnika misfiring. W sumie, silnik może być czasem niezdecydowany i nie jest to najbardziej responsywny silnik w grze. Tak czy inaczej, jeśli wykonasz wszystkie zaplanowane czynności serwisowe zgodnie z przeznaczeniem, silnik prawdopodobnie wytrzyma dziesiątki lat.

  Jaki jest najlepszy Mercedes do jazdy zimą?

Wycieki oleju z Mercedes E270 CDI

Pierwszy E270 CDI został wprowadzony pod koniec lat 90-tych, co oznacza, że ma już ponad 30 lat. Te modele E270 są znane z tego, że przechodzą przez olej jak szalone. W211 E270 CDI jest bardzo podobny, ponieważ jest również ciężki na zużycie oleju. Powodem, dla którego tak się dzieje jest to, że samochód jest stary, lub dlatego, że samochód wycieka olej.

Jeśli szukasz kupić używany E270 CDI, należy przejść przez wszystkie uszczelki, aby upewnić się, że olej nie wycieka nigdzie. Jeśli jest, zrobić test ciśnienia i zlokalizować wszystkie miejsca wycieku. Jest szansa, że niektóre z uszczelek zostały zużyte i wymagają wymiany. Przepłucz cały układ i zalej samochód zupełnie nowym olejem.

Problemy z przegrzewaniem się Mercedes E270 CDI

Jednym z najpoważniejszych problemów z E270 CDI jest przegrzewanie się silnika. Powodem, dla którego tak się dzieje, jest fakt, że układ chłodzenia silnika nieczęsto jest w stanie schłodzić samochód, jeśli coś jest z nim nie tak. Wielu właścicieli zgłosiło, że samochód przekracza bezpieczny próg, zwłaszcza jeśli są ciężkie na przepustnicy.

Stwierdzają oni również, że odpowietrzanie układu chłodzenia nie pomoże, ale jeśli odpowietrzyć go i przywrócić ciśnienie, powinieneś być dobry. Należy również oczyścić żebra chłodnicy, które mają tendencję do blokowania się brudem i zanieczyszczeniami w czasie.

Mercedes E270 CDI hałaśliwe problemy z silnikiem

Mercedes jest znany z produkcji niezawodnych i mocnych silników diesla, które mogą trwać całe życie, ale Mercedes jest również marką, która szczyci się byciem wyrafinowanym i luksusowym. Z natury rzeczy, silnik Diesla nigdy nie będzie wyrafinowany, ale niektóre marki, takie jak VW i Jaguar wiedzą, jak sprawić, by silnik Diesla brzmiał wyrafinowanie.

  2022 Mercedes EQS vs Porsche Taycan

Mercedes dołączył do tego gangu kilka lat temu, co oznacza, że wcześniejsze silniki Diesla Mercedesa brzmią czasem jak traktory. Rzędowy 5-cylindrowy silnik o pojemności 2,7 l w modelu E270 CDI jest jednym z takich silników, ponieważ brzmi nierówno, zwłaszcza na biegu jałowym. Niestety, nic nie można z tym zrobić.

Mercedes E270 CDI problemy elektryczne

Stare modele Mercedesa zmagają się z utrzymaniem ciągłej funkcjonalności układu elektrycznego. To nic nadzwyczajnego dla prawie wszystkich marek samochodów, zwłaszcza że Mercedes zawsze stara się zaoferować Ci wszystkie funkcje, jakie tylko może. Najczęstsze problemy elektryczne z E270 CDI są związane z oświetleniem zewnętrznym, elektryczną pokrywą bagażnika, elektrycznymi szybami i problemami z ekranem klastra wewnętrznego.

W modelu 270 CDI mogą czasem wystąpić problemy związane z alternatorem i akumulatorem.

Sekcja FAQ

Który Mercedes E270 CDI powinienem kupić?

Najlepszym modelem Mercedesa E270 CDI jest bez wątpienia W211, ale późniejsze modele, ponieważ są znacznie bardziej niezawodne, a także nowsze. Mercedes jest jedną z tych marek, które w okresie produkcji samochodu stale wprowadzają do niego różne poprawki, które sprawiają, że jest on bardziej niezawodny i dłużej działa.

Dlatego właśnie późniejsze modele W211 E270 CDI są najlepsze. Ponadto, W211 jest dużo nowszy niż W210, ponieważ te dwa nie dzielą ze sobą wielu części. W210 jest już trochę za stary, aby jeździć nim na co dzień i jest wiele ciekawszych starych modeli Mercedesa, które można kupić za cenę W210.

  Czy Mercedesa można serwisować w dowolnym miejscu?

Dlaczego ludzie lubią silniki Diesla?

Olej napędowy jest gęstszy z energii niż benzyna, co oznacza, że dostajesz bardziej wydajne doświadczenie ogólnie, zwłaszcza jeśli często rejs na autostradzie. Silniki Diesla są certyfikowanymi wozidłami, co oznacza, że większość ludzi, którzy używają samochodów do celów roboczych, zdecyduje się na diesla. To również dlatego większość amerykańskich samochodów ciężarowych to diesle.

Niektóre szacunki mówią, że samochody z silnikiem Diesla cieszą się o 20%-40% lepszą wydajnością paliwową w porównaniu do benzynowego odpowiednika. Diesel jest bardziej niezawodny, mniej łatwopalny i wciąż bardzo łatwo dostępny.

Czy zakup używanego luksusowego sedana Mercedesa ma sens?

Używany Mercedes luksusowy sedan nie jest samochodem kupowanym z rozsądku, a raczej z potrzeby serca. Powód jest prosty, te samochody nie są najtańsze w utrzymaniu, a jednocześnie są drogie za to, czym są. Niektóre samochody, takie jak W211, nadal mają przyzwoitą wartość i można kupić samochód, który jest 10 lat nowszy za tę samą kwotę pieniędzy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z