Najczęstsze problemy z Mercedes W116

Mercedes Benz Klasy S jest synonimem luksusu i jednocześnie szczytem osiągnięć inżynierii luksusowej Mercedes Benz. Od momentu pojawienia się Klasy S większość luksusowych sedanów była postrzegana jako konkurencja dla Klasy S, ponieważ Klasa S zawsze cieszyła się bardziej uprzywilejowanym statusem, nawet w porównaniu z jej dwoma najgroźniejszymi rywalami – BWM serii 7 i Audi A8.

Pierwsza Klasa S, model W116, została wprowadzona na początku lat 70. ubiegłego wieku, kiedy Mercedes zdecydował, że Sonderklasse (klasa specjalna) zasługuje na specjalne miejsce w ofercie Mercedesa. Do roku 2021 Mercedes wypuścił szóstą Klasę S W223, która nadal króluje, ale to właśnie od modelu W116 wszystko się zaczęło.

Model W116 jest uważany za stosunkowo niezawodny samochód, ponieważ zachował niezniszczalną, przeprojektowaną konstrukcję Mercedesa z tamtej epoki. Jednak model W116 boryka się z problemami związanymi z rdzą, wyciekami oleju i zwiększonym zużyciem oleju, zniszczeniem elementów wykończenia wnętrza, problemami z rozruchem oraz licznymi problemami elektrycznymi.

Podsumowując, model W116 jest uważany za dobrą okazję przez wielu entuzjastów klasycznych Mercedesów, ale trzeba pamiętać, że tak stary samochód jak W116 wymaga wiele troski i poświęcenia.

Problemy Mercedesa W116 z rdzą

W116 jest samochodem 50-letnim, co oznacza, że większość modeli W116 ma już za sobą dość długi okres eksploatacji. Każdy wie, że klasyczne modele Mercedesa i plamy rdzy to częsta przypadłość. Dlatego, jeśli interesuje Cię model W116, pamiętaj, aby sprawdzić wszystkie typowe miejsca występowania rdzy, takie jak progi drzwi, okolice reflektorów, maska i pokrywa bagażnika, spód samochodu i podłoga.

  Maserati VS Mercedes Niezawodność

Rdza może być strasznym przeciwnikiem dla większości klasycznych samochodów, co oznacza, że czasami nie ma sensu kupować samochodu, który ma poważne plamy rdzy. O wiele lepiej jest wydać kilka dodatkowych dolarów na przykład na samochód z niewielką lub żadną rdzą, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Wycieki oleju i problemy z zużyciem oleju w Mercedesie W116

Mercedes W116 jest znany z tego, że zużywa olej w zastraszającym tempie, nawet jeśli silnik jest w doskonałej kondycji. Biorąc pod uwagę fakt, że większość modeli W116 ma na liczniku setki tysięcy kilometrów, problemy te stają się jeszcze bardziej niepokojące. Co więcej, wyciek oleju drastycznie zwiększy ogólne zużycie oleju.

Dlatego należy przeprowadzić dokładny test, aby sprawdzić, czy samochód cierpi na wycieki oleju, a jeśli tak, należy to jak najszybciej naprawić. Jeśli tego nie zrobisz, samochód może się łatwo przegrzać, a silnik może ulec całkowitej awarii.

Zniszczenie elementów wykończenia wnętrza Mercedesa W116

O ile modele Mercedesa z lat 70. oferują niezawodny układ mechaniczny, o tyle nie wypadają najlepiej, jeśli chodzi o niezawodne materiały wykończenia wnętrza. Oznacza to, że samochody takie jak W116 często cierpią z powodu odbarwień, pęknięć, a nawet gnicia elementów wykończenia wnętrza.

Koniecznie przejrzyj wnętrze samochodu i zajrzyj w każdy zakamarek, aby sprawdzić, czy samochód nie cierpi z powodu poważnego pogorszenia stanu wnętrza. Naprawa takich uszkodzeń wymaga zazwyczaj przeprowadzenia renowacji, która kosztuje sporo pieniędzy.

Problemy z rozruchem Mercedesa W116

Wielu właścicieli Mercedesa W116 skarży się na to, że samochód nie chce zapalić lub nie chce kontynuować jazdy. Właściciele zgłaszają, że samochód potrzebuje sporo czasu, zanim osiągnie przyzwoitą temperaturę pracy silnika, kiedy w końcu zaczyna pracować na biegu jałowym zgodnie z przeznaczeniem.

  Jaguar vs. Mercedes: Niezawodność

Wymiana pompy paliwowej, przewodów paliwowych i wielu innych przewodów nie zawsze rozwiązuje problem. Niektórzy twierdzą, że problemy te wynikają z wadliwych cewek, inni, że z wadliwego regulatora. Często mówi się także o wtryskiwaczach zaworowych, rozdzielaczach paliwa i akumulatorze pompy jako możliwych winowajcach.

Problemy elektryczne w Mercedesie W116

Mercedes W116 nie jest samochodem przepełnionym technologią, ale żaden samochód z lat 70. nie miał tego, co W116. Znaną usterką elektryczną w W116 jest silnik dmuchawy, a elektryczne szyby od czasu do czasu ulegają awarii. Model W116 jest również podatny na problemy z oświetleniem zewnętrznym, zarówno przednim, jak i tylnym.

Znane są awarie wskaźników, klimatyzacji oraz pompy paliwowej. Ogólnie rzecz biorąc, są to problemy związane z posiadaniem starego Mercedesa i mało kto może oczekiwać, że posiadając 50-letni samochód, nie napotka jakichś problemów z elektryką.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić Mercedesa W116?

Jeśli chcesz się poczuć jak król z lat 70. i nie masz nic przeciwko temu, by nie kupić lepszych modeli Klasy S, W116 jest dobrym wyborem. Powodem, dla którego W116 jest tani, jest fakt, że nie wszyscy są zainteresowani jego kupnem. Samochody luksusowe amortyzują się jak szalone, ponieważ w dużej mierze polegają na technologii.

Poleganie na technologii z lat 70. w samochodzie luksusowym jest zbędne. Oznacza to, że jedynym powodem, dla którego ktoś mógłby kupić W116, jest miłość do dziedzictwa, designu i wrażenia z jazdy flagowym Mercedesem z lat 70.

  Który jest lepszy, Mercedes czy Jaguar?

Czy Mercedesem W116 można jeździć na co dzień?

Codzienna jazda 50-letnim samochodem jest niewiarygodnie trudna z wielu powodów. Po pierwsze, te samochody nie są tak komfortowe jak współczesne samochody luksusowe. Po drugie, brakuje w nich wielu elementów bezpieczeństwa, które dziś uważamy za oczywiste. Dlatego codzienna jazda W116 nie jest czymś, co ludzie chcą robić przez dłuższy czas.

Samochody takie jak W116 są samochodami przyjemnościowymi, co oznacza, że większość ludzi zabiera je na przejażdżkę lub na spotkanie z przyjaciółmi, którzy jeżdżą klasycznymi Mercedesami. Są to samochody weekendowe, stworzone dla czystej przyjemności, a nie do jazdy w godzinach szczytu.

Czy Mercedes W116 jest inwestycją?

Nie do końca. Nie można ze 100% pewnością stwierdzić, czy wartość samochodu będzie rosła czy spadała. Rynek samochodów klasycznych jest nieprzewidywalny, ale W116 nie jest samochodem, o którym marzy większość ludzi. Jeśli jednak uda się znaleźć egzemplarz w doskonałym stanie i utrzymać go w takim stanie przez długi czas, po pewnym czasie można zauważyć pewne zyski.

Podsumowując, nie należy traktować W116 jako inwestycji, ponieważ bardziej sensowne jest cieszenie się samochodem takim, jakim jest, niż liczenie na to, że pewnego dnia będzie można na nim coś zarobić.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z