Najczęstsze problemy z Mercedes W204

Mercedes W204 Problemy

Mercedes Klasy C W204 stanowi punkt zwrotny w historii Mercedesa Klasy C, ponieważ jest to pierwsza Klasa C oferująca gruntownie zmodernizowane wrażenia z jazdy, z ogromnym odejściem od stylistyki, pierwszym systemem informacyjno-rozrywkowym z ekranem Mercedesa i pierwszym ekranem wbudowanym w deskę rozdzielczą.

Oznacza to, że model W204 jest jednym z największych skoków, jakie Mercedes wykonał pomiędzy dwoma różnymi generacjami modelu. Oznacza to również, że tak wielkie skoki mają swoją cenę, a jest nią niezawodność. Najczęstsze problemy z W204 są związane z układem kierowniczym, rdzą, wszelkiego rodzaju wyciekami, problemami z silnikiem i sporadycznymi problemami z elektryką.

Model W204 jest dostępny w wielu różnych konfiguracjach silnikowych, w tym w wersjach z napędem na cztery koła (RWD) i na cztery koła (AWD). Model W204 jest już stosunkowo starym samochodem, co oznacza, że wymaga odpowiedniej pielęgnacji, jeśli chce się, aby służył jak najdłużej.

Podsumowując, model W204 jest stosunkowo niezawodnym samochodem, a jednocześnie tańszym w utrzymaniu w porównaniu z większością modeli Mercedesa. Dlatego właśnie W204 jest nadal bardzo popularną opcją samochodu używanego. Jednak, ponieważ obecnie można go kupić tak tanio, wiele osób nie zawraca sobie głowy jego utrzymaniem.

Problemy z układem kierowniczym Mercedesa W204

W204 jest znany z występowania różnego rodzaju problemów związanych z układem kierowniczym, takich jak odgłosy zgrzytania, zacinanie się kierownicy, blokowanie kierownicy, a nawet utrata wspomagania. Problemy te są jeszcze bardziej widoczne podczas pokonywania zakrętów, co oznacza, że trudno je przeoczyć.

Najczęstszą przyczyną tego typu problemów jest uszkodzona pompa wspomagania układu kierowniczego, która ma tendencję do tworzenia nieszczelności. Wycieki takie jak te zwykle zaczynają się stopniowo, ale są łatwo zauważalne, gdy tylko pojawią się problemy z układem kierowniczym.

  Co to jest Mercedes Mansory?

Problemy z rdzą w Mercedesie W204

Mercedes W204 jest już 15-letnim samochodem, co oznacza, że wiele z nich zaczyna mieć problemy z rdzą. Mercedes oferuje wprawdzie szerokie gwarancje i pakiety ochrony przed rdzą, ale odgrywają one rolę tylko wtedy, gdy samochód nie jest tak stary jak W204 i gdy zawsze serwisowałeś swój samochód bezpośrednio u dealera.

Plamy rdzy pojawiają się zwykle w takich miejscach, jak tylna klapa, dolna część drzwi, spód samochodu, nadkola i okolice okien. Są one trudne do naprawienia, gdy już zaczną się rozprzestrzeniać, ale jeśli uda się je odpowiednio wcześnie wychwycić, można je naprawić bez większych problemów.

Problem z przeciekami w Mercedesie W204

Używane europejskie samochody luksusowe są znane z tego, że zużywają dużo oleju, a jednym z powodów, dla których tak się dzieje, jest fakt, że mają one również tendencję do wycieków. Najczęstsze wycieki są związane z olejem, a czasem nawet z samym paliwem. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, prawdopodobnie trzeba będzie wymienić pierścień uszczelniający typu „O”, który z czasem ulega uszkodzeniu.

W204 znane są również wycieki paliwa z uszkodzonych filtrów paliwa. Są one najczęściej spowodowane zanieczyszczonym paliwem, ponieważ filtr ulega zatkaniu już na wczesnym etapie eksploatacji. Jeśli nie rozwiążesz tego problemu odpowiednio wcześnie, prawdopodobnie w pewnym momencie dojdzie do wycieku paliwa.

Problemy z silnikiem Mercedesa W204

W204 oferuje wiele różnych opcji silnikowych, począwszy od silników czterocylindrowych, aż po turbodoładowane jednostki V8 o mocy ponad 500 KM. Większość z tych silników jest niezawodna, nawet po przejechaniu wielu kilometrów, ale nie są one wolne od wad. Najczęstszym problemem związanym z silnikiem W204 jest brak mocy.

  Mercedes C240 - wszystko, co musisz wiedzieć

Najczęściej jest to spowodowane zatkanym filtrem paliwa lub uszkodzonym czujnikiem położenia korbowodu. Niektórzy właściciele zgłaszali również niską kompresję powietrza, wadliwe świece zapłonowe, wadliwe pompy wtryskowe i problemy z MAF jako potencjalne przyczyny tego problemu.

Problemy elektryczne w Mercedesie W204

W204 ma również tendencję do występowania problemów z różnymi układami elektrycznymi, takimi jak oświetlenie zewnętrzne, oświetlenie wnętrza oraz wiele systemów i akcesoriów samochodowych. Nie są one niczym więcej niż bólem głowy, ponieważ nie powodują żadnych poważnych problemów, choć są niezwykle irytujące.
W modelach z większym przebiegiem występują one znacznie częściej, więc jeśli jesteś zainteresowany zakupem modelu W204, poszukaj egzemplarza o stosunkowo niskim przebiegu.

Sekcja FAQ

Który silnik Mercedesa W204 jest najbardziej niezawodny?

Według wielu źródeł internetowych, silnik benzynowy M272 jest najbardziej niezawodnym silnikiem do W204, jaki można kupić, przynajmniej jeśli chodzi o silniki benzynowe. Silnik M272 występuje w trzech różnych pojemnościach skokowych: 4 cylindry o pojemności 2,5 l, 4 cylindry o pojemności 3,0 l i 4 cylindry o pojemności 3,5 l.

Oznacza to, że modele C230 z lat 2007-2009, C280 z lat 2007-2009 oraz C300 z lat 2009-2011 to te, w które należy się zaopatrzyć. Silniki te zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymywały naprawdę długi czas bez konieczności przeprowadzania większych remontów, co oznacza, że nawet egzemplarze z dużym przebiegiem powinny być w stanie wytrzymać.

Czy Mercedes W204 jest samochodem niezawodnym?

Jeśli trafi się na dobrze utrzymany egzemplarz z niewielkim przebiegiem i jeśli będzie się go odpowiednio konserwować, Klasa C W204 jest naprawdę niezawodnym samochodem. Wiele samochodów marki Mercedes jest nieustannie krytykowanych jako zawodne, ale w rzeczywistości większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że te samochody są zbudowane tak, aby można było o nie dbać.

  Czy Mercedes może uruchomić inny samochód?

Mercedes jest o wiele bardziej skomplikowany w porównaniu z Toyotą czy Subaru, co oznacza, że jest w nim po prostu zbyt wiele elementów, które mogą ulec awarii, jeśli nie będą prawidłowo konserwowane. W związku z tym W204 jest samochodem niezawodnym, ale tylko wtedy, gdy się go odpowiednio konserwuje.

Czy Mercedes W205 jest lepszy niż W204?

Mercedes W205 jest dużo nowszą i lepiej wyglądającą wersją modelu W204, co oznacza, że jest to rzeczywiście lepszy samochód. W205 to wciąż mniej więcej współczesny Mercedes, ponieważ Klasa C W206 została wypuszczona na rynek dopiero kilka miesięcy temu. W związku z tym, model W205 jest zdecydowanie lepszy od modelu W205.

Klasa C W206 reprezentuje jeszcze wyższy poziom wyrafinowania w porównaniu z dwiema poprzednimi generacjami, co oznacza, że model W206 jest w swojej własnej lidze.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z