Najczęstsze problemy z Mercedesem ML 270

Mercedes ML 270 CDI to luksusowy rodzinny SUV średniej wielkości, który ma konkurować z takimi modelami jak BMW X5 i Audi Q7. Ten luksusowy rydwan z napędem AWD jest zazwyczaj kupowany przez osoby, które chcą połączyć użyteczność z najwyższym poziomem luksusu. Mercedes to marka znana z produkcji jednych z najznakomitszych SUV-ów w grze, a Klasa ML jest znana właśnie z tego.

Jeśli chodzi o niezawodność, te duże rodzinne luksusowe SUV-y mogą być problematyczne, jeśli nie są utrzymywane w optymalnym stanie przez cały czas. Są one po prostu zbyt złożone w swojej naturze, co oznacza, że jest wiele rzeczy, które mogą pójść źle. Model ML 270 CDI był produkowany w latach 1997-2005 i w tym czasie zgłoszono wiele problemów z tym samochodem.

Na początek, samochód czasami wydaje się doświadczać różnych problemów z silnikiem, gdzie samochód albo odmawia uruchomienia lub zatrzymuje się. Zawór EGR jest znany gripe z ML, i tak może być skrzynia biegów. System zawieszenia jest znany do awarii, jak również tak może samochodu elektroniki i różnych systemów komfortu i wygody.

W sumie, 1 gen ML jest tym, który przyniósł średniej wielkości luksusowy SUV do sławy, ale Klasa ML została zastąpiona przez GLE-Class w 2015 roku. W163 ML można teraz mieć za naprawdę obniżoną cenę, co oznacza, że teraz jest czas, aby zdobyć go tanio.

Mercedes ML 270 – problemy z silnikiem

ML 270 CDI jest wyposażony w rzędowy 5-cylindrowy silnik Diesla o pojemności 2,7L, który oferuje 163 KM i 272lb-ft momentu obrotowego. Ten silnik nie jest dokładnie najlepiej działającym silnikiem ze wszystkich modeli ML, ponieważ jest to podstawowy model ML i najmniej wydajny model ML z silnikiem wysokoprężnym wszech czasów. Niektórzy właściciele zgłaszali, że samochód przecieka po pozostawieniu go na jakiś czas bez napędu, co zdecydowanie może stwarzać różne zagrożenia dla bezpieczeństwa.

  Najlepsze samochody hybrydowe Mercedes

Zużycie paliwa przez silnik Diesla 2,7L również nie jest najlepsze na początek, ale niektórzy właściciele zgłaszali, że samochód jest mniej wydajny niż to, co miało być. Olej może znaleźć drogę z silnika, co może skończyć się pożarem. Wreszcie, silnik jest czasem znany z całkowitej awarii, ale jest to głównie w samochodach o dużym przebiegu, które nie były utrzymywane tak dobrze.

Mercedes ML 270 – problemy z zaworem EGR

Zawór EGR (recyrkulacji spalin) ma za zadanie kontrolować ilość przepływających spalin, co ostatecznie wpływa na moc i emisję samochodu. Najczęstszymi objawami wadliwego zaworu EGR są nierówna praca na biegu jałowym, słabe osiągi, zwiększone zużycie paliwa, nieprzyjemny zapach paliwa oraz świecąca się cały czas kontrolka zarządzania silnikiem.

Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, jest albo próba naprawy (czyszczenia) zaworu EGR, albo jego całkowita wymiana. Wiele modeli Mercedesa jest znanych z tego, że cierpi na wadliwy EGR, a ML 270 z pewnością nie jest inny.

Mercedes ML 270 – problemy ze skrzynią biegów

Automatyczna skrzynia biegów w ML 270 czasami cierpi z powodu różnych problemów, takich jak brak chęci zmiany biegu z 3 na 4, a nawet przejście w tryb awaryjny, który może sprawić, że samochód praktycznie nie nadaje się do jazdy. Niektórzy twierdzą, że jest to spowodowane niskim poziomem płynu przekładniowego, ale niektórzy właściciele zgłosili te problemy nawet z płynem jest uzupełniany prawidłowo przez cały czas.

  Czy utrzymanie SUV-a Mercedesa jest drogie?

Wydaje się, że problemy te są głównie spowodowane wadliwymi czujnikami prędkości skrzyni biegów i skrzynia biegów po prostu nie może działać tak dobrze, jak powinna, jeśli są one uszkodzone. Inni zgłaszali problemy z płynem przekładniowym opuszczającym obudowę i powodującym uszkodzenia pobliskich elementów.

Mercedes ML 270 – Problemy z zawieszeniem

Zawieszenie w Mercedesie klasy ML zostało zaprojektowane tak, aby poradzić sobie z dodatkową masą i naprężeniami związanymi z ciężkim samochodem. Jednak ML 270 jest stosunkowo starym samochodem i wiele elementów zawieszenia jest znanych z tego, że zawodzą z powodu starości lub braku konserwacji.

Właściciele zgłosili, że samochód zwisa z tyłu i wydaje się, że tylne amortyzatory mogą wyjść stosunkowo często. Niektórzy zgłaszali również problemy z tulejami, które mogą pęknąć po pewnym czasie. Belka skrętna jest również znana z awarii, szczególnie w samochodach z dużą ilością kilometrów na zegarze.

Mercedes ML 270 – Problemy elektryczne

Mercedes ML 270 jest stosunkowo starym samochodem, co oznacza, że wiele systemów elektronicznych samochodu jest podatnych na awarie. Akumulator i alternator mogą sprawiać problemy, podobnie jak system oświetlenia zewnętrznego. Niektórzy twierdzą, że woda ma tendencję do znalezienia drogi do delikatnych obudów elektrycznych, które mogą powodować wiele problemów z elektroniką samochodu.
Wiele wewnętrznych przycisków i przełączników może pęknąć z powodu powtarzających się naprężeń, a centralny zamek samochodu może również zgasnąć. Wiele starszych modeli Mercedesa ma problemy z elektrycznie sterowanymi oknami, co jest również znaną bolączką modelu ML 270.

  Czy powinienem zabezpieczyć mojego Mercedesa przed rdzą?

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa ML 270 CDI?

Jest kilka powodów, dla których zakup ML 270 CDI jest dobrym pomysłem, ale jest też kilka powodów, dla których nie jest. Dobrą wiadomością jest to, że ML 270 jest teraz naprawdę niedrogim samochodem, ponieważ prawie całkowicie się zamortyzował. Co więcej, ML 270 jest komfortowym samochodem ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami, które zapewnią Ci rozrywkę na dłuższą metę.

Z drugiej strony, ML 270 jest stary i naprawdę brakuje mu, jeśli chodzi o funkcje, do których większość z nas jest przyzwyczajona.

Jak wygodny jest Mercedes ML 270?

Mercedes ML 270 to wciąż naprawdę wygodny samochód, ponieważ ma przyzwoite zawieszenie i zazwyczaj jest wyposażony w grube opony dookoła. Wnętrze ML270 jest ciche i bardzo dobrze wyposażone, co sprawia, że naprawdę przyjemnie spędza się w nim czas.

Czy Mercedes ML 270 to dobry samochód rodzinny?

Mercedes klasy ML jest stworzony do użytku rodzinnego, ale ML 270 CDI jest po prostu zbyt stary, aby nazwać go dobrym. Jasne, wykonuje wszystkie podstawowe czynności naprawdę dobrze, ale nie jest tak bezpieczny ani tak rozrywkowy dla Ciebie lub Twoich dzieci w porównaniu z każdym innym modelem ML, jaki kiedykolwiek powstał.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z