Najczęstsze problemy z Volkswagenem T6

Najczęstsze problemy z Volkswagenem T6

Volkswagen Transporter jest znany ze swojej niezawodności i wytrzymałości na całym świecie i dlatego często można zobaczyć Transportera robiącego to, do czego został przeznaczony, transportującego rzeczy i ludzi. Większość źródeł internetowych i wielu ekspertów VW stwierdza, że Transporter jest dość niezawodnym samochodem, ale są pewne kwestie, o których warto porozmawiać.

Transporter T6 reprezentuje 6 iterację Transportera w produkcji od 2015 roku. T6 jest najpopularniejszym vanem VW i plasuje się pomiędzy mniejszym Caddy a większym Crafterem. Najczęstsze problemy T6 Transporter są związane z silnikiem, systemem zarządzania silnikiem, zaworem EGR, problemy z remapami i problemy z wyposażeniem.

Większość z nich można naprawić poprzez konserwację zapobiegawczą, co oznacza, że T6 może wytrzymać bez problemu, jeśli utrzymasz go wystarczająco dobrze. Jeśli nie, niektóre z tych problemów będą się sumować i mogą ostatecznie doprowadzić do wysokich kosztów naprawy w dół linii.

Volkswagen Transporter T6 – problemy z silnikiem

Najbardziej kłopotliwy problem z silnikiem VW Transportera T6 związany jest z najpopularniejszą opcją 2.0L TDI o mocy zarówno 180 jak i 205 KM. Awarie te mogą potencjalnie spowodować, że silnik stanie się całkowicie bezużyteczny, co rzeczywiście jest czymś, o czym warto mówić. Volkswagen nie zareagował na te kwestie, co oznacza, że nie dokonano żadnych oficjalnych wycofań.

Nie jest jeszcze jasne, co powoduje te problemy z silnikiem i jak należy podejść do ich naprawy oprócz tego, co doświadczony technik VW wie. W sumie, należy zachować ten silnik i wszystkie inne silniki VW, ponieważ są one znane do awarii, jeśli nie są utrzymywane prawidłowo. Najbardziej problematyczne kwestie dotyczące silników VW są związane z cewkami zapłonowymi i napinaczem łańcucha rozrządu.

  Czy Volkswagen T6 to dobry samochód dostawczy?

Volkswagen Transporter T6 – Problemy z systemem zarządzania silnikiem

Volkswagen Transporter T6 jest znany z częstego włączania się lampek ostrzegawczych układu zarządzania silnikiem, co może prowadzić do naprawdę poważnych problemów, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowane i załatwione. Kod P0401 jest zwykle co powoduje te problemy i jest związany z przepływem silnika. Istnieją również pewne raporty, które stwierdzają, że te problemy są związane z układem paliwowym, ewentualnie pompą paliwową.

Biorąc pod uwagę fakt, że większość Transporterów są wykorzystywane do celów komercyjnych, ludzie, którzy jeżdżą nie są wszystkie, że ciężko uderzył o ich naprawy, gdy problemy takie jak te występują. Jednak jest to naprawdę zły pomysł, ponieważ istnieje wiele przypadków, w których te i podobne problemy zakończyły się w T6 potrzebuje całkowicie nowego silnika.

Volkswagen Transporter T6 – problemy z zaworem EGR (recyrkulacji spalin)

Zawór EGR ma za zadanie kontrolować i utrzymywać stały przepływ recyrkulacji spalin w układzie silnikowym. Problem pojawia się, gdy zawór EGR nie jest w stanie utrzymać przepływu gazu, co zakłóca pracę całego układu i zwykle prowadzi do poważnego nagromadzenia się węgla. Aby to naprawić, trzeba będzie kupić zestaw do płukania, który może skutecznie wyczyścić osad węgla.

Niektórzy właściciele stwierdzili, że problem pojawia się ponownie po przepłukaniu zaworu kilka razy, co oznacza, że wymiana chłodnicy EGR całkowicie jest najlepszym sposobem działania. Pamiętaj, aby skonsultować się z technikiem VW, zanim zdecydujesz się na którąkolwiek z tych czynności.

  Czy Volkswagen Passat to dobry samochód?

Volkswagen Transporter T6 – problemy z remapem

Problemy związane z remapem nie są niczym nadzwyczajnym, ponieważ zasadniczo zmieniasz bardzo istotną konfigurację silnika i wielu innych istotnych komponentów samochodu. Te komponenty i kody oprogramowania są ustawione w taki sposób, aby stworzyć idealną równowagę pomiędzy potrzebami regulacyjnymi, mocą, komfortem i wieloma innymi czynnikami.

Kiedykolwiek próbujesz to zmienić, możesz napotkać różne problemy. Zanim zrobisz remap, pamiętaj o skontaktowaniu się ze specjalistą VW i zawsze przeprowadzaj dokładny przejazd diagnostyczny przed remapowaniem samochodu. Chodzi o to, że T6 wymaga dokładnej diagnostyki, gdyż wydaje się, że problemy związane z remapem pojawiają się w nim częściej niż w większości samochodów.

Volkswagen Transporter T6 – problemy z wyposażeniem

Samochód dostawczy Transporter jest powszechnie używany do przewozu ludzi i rzeczy, co oznacza, że zazwyczaj nie jest odpowiednio zadbany. Oznacza to, że każda część Transportera powinna być przykręcona nieco lepiej w porównaniu do samochodów, które są pielęgnowane codziennie, jak większość codziennych kierowców.

Wszystko to zazwyczaj prowadzi do różnych problemów z wyposażeniem, takich jak problemy z elektrycznymi szybami i innymi funkcjami operacyjnymi, a także problemy z innymi elementami elektrycznymi, takimi jak oświetlenie, wskaźniki i ekran infotainment.

Sekcja FAQ.

Czy Volkswagen Transporter T6 się opłaca?

Volkswagen Transporter T6 jest jednym z najpopularniejszych średnich vanów/przenośników osób. Ludzie ufają Transporterowi zarówno w przypadku potrzeb osobistych, jak i komercyjnych, ponieważ Transporter jest typem samochodu, który zawsze ma plecy i nigdy nie zostawi Cię bez pomocy, jeśli odpowiednio o niego zadbasz.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen ID.4

Jako takie, Transporter jest zdecydowanie warte, jeśli masz potrzebę takiego samochodu. Transporter jest również dość popularną opcją dla żądnych przygód ludzi, takich jak kampery i inne podobne grupy outdoorowe.

Który Volkswagen Transporter jest najlepszy?

Volkswagen Transporter T5 i T6 to dwa najlepsze modele Transportera, które możesz kupić, ponieważ są wystarczająco nowe i są niezawodne. T6 może być postrzegany jako bardziej gruntowna aktualizacja nad T5, co oznacza, że jest rzeczywiście lepszy, ale nie tak bardzo, jak mogłoby się wydawać.

Dlatego też, jeśli Twoje potrzeby w zakresie Transportera są czysto okazjonalne i nie są zbyt poważne, T5 pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy i będzie wystarczająco dobry. Jeśli jednak jesteś mocno zaangażowany w życie Transportera w ten czy inny sposób, T6 jest ogólnie lepszą opcją.

Jakie są alternatywy dla VW Transportera?

Dwie najpopularniejsze konkurencje dla Volkswagena Transportera to Mercedes Benz Vito i Ford Transit Custom. Transit jest zwykle kupowany ze względu na swoją branżową atrakcyjność oraz dlatego, że jest tańszy. Mercedes jest droższy, ale udaje mu się to uzasadnić większą ilością wszystkiego.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to dowiedzieć się, co cenisz najbardziej z furgonetki, i spróbuj użyć swoich priorytetów, aby zdecydować, który z tych trzech jest dla ciebie najlepszy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z