Najczęstsze problemy z Volvo C40

Volvo C40

Volvo C40 Recharge to zupełnie nowy SUV typu coupe/crossover Volvo oparty na istniejącej platformie XC40. Jest to mniej więcej Volvo XC40, ale zostało całkowicie zelektryfikowane i przeprojektowane, aby wyglądać bardziej elegancko i opływowo. Dzięki ponad 400 KM, C40 jest jednym z najmocniejszych SUV-ów Volvo, jakie kiedykolwiek się pojawiły.

Jeśli chodzi o niezawodność, to naprawdę nie mamy zbyt wielu skarg, ponieważ C40 jest mniej więcej fabrycznie nowym samochodem. Są jednak pewne problemy elektryczne, problemy z ładowaniem, Apple CarPlay i problemy z systemem bezpieczeństwa, o których musimy porozmawiać. Do tej pory wydaje się, że te problemy nie są zbyt poważne i że większość z nich jest/będzie załatwiona w krótkim czasie.

Niektórzy twierdzą, że C40 Recharge będzie cierpiał na taką samą ilość problemów jak zwykły XC40, ponieważ mają one wiele wspólnych części. Tak czy inaczej, C40 Recharge wydaje się być jednym z najfajniejszych SUV-ów Volvo, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku, dlatego warto go rozważyć, jeśli podoba nam się luksus i stylistyka Volvo.

W sumie C40 jest dość niezawodnym samochodem (do tej pory) i prawdopodobnie będzie lepiej, ponieważ większość problemów dotyczy strony programowej rzeczy.

Volvo C40 – problemy z elektryką

Volvo C40 jest wyposażone w wiele funkcji elektrycznych, z których niektóre mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa, a inne komfortu. Na przykład, posiada wbudowanego asystenta Google, który jest jednym z najlepszych systemów rozpoznawania głosu w branży, ale kilku właścicieli skarżyło się, że system może źle zinterpretować to, co mówisz i wybrać zupełnie inną opcję.

  Dlaczego samochody Volvo tak szybko tracą na wartości?

Ponieważ C40 pochodzi z nie przycisk push to start, niektórzy właściciele powiedzieli, że samochód nie angażuje się, gdy włączyli go do napędu i chciał ściągnąć. Deska rozdzielcza podświetla się i wszystko wydaje się być w porządku, ale koła nie otrzymują żadnej mocy.

Inne problemy elektryczne obejmują problemy z BECM (moduł kontroli energii akumulatora), który powoduje, że samochód blokuje swoje hamulce i wyłącza go. Jest to problem wspólny dla wielu samochodów EV/hybrydowych Volvo.

Volvo C40 – Problemy z ładowaniem

Jeśli chodzi o proces ładowania, kilku właścicieli skarżyło się, że samochód ładuje się zdecydowanie zbyt wolno, do tego stopnia, że w ciągu ponad 15 godzin samochód uzyskał tylko około 60% naładowania. Niektórzy twierdzą, że problem ten można rozwiązać poprzez ponowne uruchomienie dostarczonej przez Volvo ładowarki EVSE, ale nie jest to całkowite rozwiązanie, ponieważ problem ten może wystąpić również po tym czasie.

Inni informują, że status ładowania nie jest wyświetlany na ekranie centralnym, co może być uciążliwe podczas ładowania od samego początku. Nie jest to jednak tak częste i zazwyczaj można to rozwiązać poprzez ponowne podłączenie ładowarki.

Volvo C40 – problemy z systemem bezpieczeństwa

Samochody Volvo są znane jako jedne z najbezpieczniejszych samochodów na drogach w dzisiejszych czasach, co ma sens, ponieważ Volvo było pionierem wielu z najbardziej znanych na świecie systemów bezpieczeństwa w samochodzie, takich jak pasy bezpieczeństwa. Problem nie dotyczy jednak pasów bezpieczeństwa, ale raczej funkcji bezpieczeństwa oprogramowania, które mogą czasami zawieść.

  Volvo vs. Lexus: Niezawodność

Na przykład, funkcja lane keep assist jest znana z tego, że czasami nie jest w stanie zidentyfikować pasów ruchu, nawet jeśli pasy są wyraźnie oznaczone. System unikania kolizji przedniej może być również często nieco zbyt czuły dla większości osób, ponieważ może wydawać sygnały dźwiękowe, nawet jeśli jedziemy w zwykłym ruchu ulicznym.

Volvo C40 – problemy z Apple CarPlay

Niektórzy właściciele Volvo C40 zgłaszali problemy z systemem Apple CarPlay w samochodzie, który po prostu nie uruchamia się, gdy chcemy. Ponadto Apple CarPlay jest również znany z tego, że czasami rozłącza się bez wyraźnego powodu. Oba te problemy można rozwiązać jedynie poprzez ponowne uruchomienie samochodu i ponowne podłączenie systemu.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Volvo C40 Recharge?

Jeśli podoba Ci się stylistyka Volvo i sposób, w jaki podchodzą do projektowania i produkcji luksusowych samochodów, prawdopodobnie spodoba Ci się nowe C40 Recharge. Wygląda lepiej niż XC40, ponieważ ma czystszy wygląd z przodu i znacznie bardziej nowoczesny i młodzieńczy tył. Dzięki pochylonej linii dachu w stylu coupe, C40 przyciąga dużo więcej uwagi niż XC40.

Tak czy inaczej, C40 jest stosunkowo drogim samochodem, co oznacza, że za cenę wyjściową C40 można kupić bardzo dobrze wyposażone XC40 Recharge. Jest to dość powszechne, ponieważ w pełni elektryczne samochody są w cenie. Jeśli więc komuś się to podoba, nie ma powodu, by nie kupić C40.

  Najczęstsze problemy z Volvo S40

Jak duży zasięg ma Volvo C40?

Pod podłogą C40 znajduje się przyzwoita bateria o pojemności 75 kWh, która na pełnym ładowaniu zapewnia zasięg około 225 mil. Volvo szacuje, że w pełni naładowany C40 może zrobić 270 mil, ale testy w świecie rzeczywistym wykazały, że jest dobry na około 220-230 mil.

W sumie jest to dobry zasięg, ale nie tak dobry jak u niektórych konkurentów. Dla punktu kontekstu, Tesla Model Y może zrobić 330 mil na pełnym ładowaniu, który jest przyzwoity upgrade nad C40. Hyundai Ioniq 5 może również zrobić więcej niż 300, co jest również w przypadku Kia EV6.

Czy Volvo C40 jest wyposażone w aplikację na telefon?

Podobnie jak w przypadku większości współczesnych EV, Volvo 40 jest również dostarczane z aplikacją na telefon, która może kontrolować całkiem sporo części doświadczenia z jazdy. Za pomocą aplikacji można zdalnie uruchomić samochód, w razie potrzeby ogrzać go lub schłodzić, a ponadto zawsze można sprawdzić, gdzie znajduje się samochód i uzyskać krótką informację o zasięgu.

Ponadto, mieści wszystkie niezbędne instrukcje obsługi i różne skróty do rezerwacji usług.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z