Najczęstsze problemy z Volvo V60

Volvo V60 Problemy

Volvo V60 to kompaktowy samochód klasy premium typu kombi bazujący na sedanie Volvo S60. Po raz pierwszy został zaprezentowany w 2010 roku, a w 2014 roku doczekał się gruntownego odświeżenia. Druga generacja modelu V60 została wprowadzona w 2018 roku i jest sprzedawana do dziś.

Celem modelu V60 jest zapewnienie wyrafinowania i luksusu, jakie oferuje sedan S60, przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej praktyczności. W związku z tym V60 konkuruje z takimi modelami jak Audi A4 Avant, BMW serii 3 Touring i Mercedes Benz C-Class kombi.

Model V60 cieszy się dobrą opinią, jeśli chodzi o niezawodność, ale nie jest idealny. Najczęstsze problemy z V60 są związane z elektroniką samochodową, problemami z układem paliwowym, klimatyzacją, układem hamulcowym i silnikiem.

Większość z nich można rozwiązać w stosunkowo prosty sposób, co oznacza, że Twój V60 powinien w krótkim czasie wrócić na drogę. Tak czy inaczej, wszystkie samochody wymagają konserwacji, a zwłaszcza samochody luksusowe. Wielu specjalistów Volvo uważa, że V60 jest naprawdę dobrze skonstruowanym samochodem, co oznacza, że powinien wytrzymać kilkaset tysięcy kilometrów bez konieczności przeprowadzania remontów kapitalnych.

Volvo V60 – problemy z elektroniką samochodową

Volvo V60 to stosunkowo nowoczesny samochód, ale nawet w najnowszych modelach V60 zdarzają się czasem problemy z elektroniką samochodową, taką jak głośniki, GPS, odtwarzacze audio, systemy łączności. Wiadomo również, że ekran infotainment od czasu do czasu zawiesza się, co czyni go całkowicie bezużytecznym.

Wielu właścicieli zgłaszało także problemy z kamerą cofania i czujnikami parkowania. Większość z nich jest zwykle związana z problemami z oprogramowaniem i można je rozwiązać po prostu oddając samochód do dealera Volvo. Rzadko wymagają one również wymiany części, ale jeśli już do tego dojdzie, nie kosztują dużo pieniędzy.

  Czy do Volvo trudno się włamać?

Volvo V60 – problemy z układem paliwowym

Volvo V60 zostało wycofane z rynku z powodu wadliwego bezpiecznika 15A w układzie paliwowym niskiego ciśnienia, który ma tendencję do przepalania się i powoduje zgaśnięcie silnika lub niemożność jego uruchomienia. Bezpiecznik ten reguluje natężenie prądu potrzebnego do pracy pompy paliwowej. W przypadku jego przepalenia pompa paliwowa nie jest w stanie wykonać swojego zadania, co oznacza, że do silnika samochodu nie dociera paliwo.

Niektórzy właściciele zgłaszali nawet problemy z czujnikami paliwa, wtryskiwaczami paliwa i czujnikami O2. Jeśli którykolwiek z nich ulegnie awarii, samochód prawdopodobnie utknie w martwym punkcie i nie będzie można go uruchomić.

Volvo V60 – problemy z klimatyzacją

Wielu właścicieli zgłaszało także problemy z układem klimatyzacji, a konkretnie ze skraplaczem lub wentylatorem silnika. Jeśli masz wrażenie, że klimatyzacja nie jest w stanie wystarczająco szybko ogrzać samochodu, prawdopodobnie uszkodzony jest skraplacz. I odwrotnie, jeśli nie jesteś w stanie wystarczająco szybko schłodzić kabiny, prawdopodobnie problemem jest skraplacz.

Można temu zaradzić, wymieniając skraplacz klimatyzacji. Czasami jednak można rozwiązać ten problem za pomocą prostej naprawy.

Volvo V60 – problemy z układem hamulcowym

W Volvo V60 czasami występują problemy z hamulcami, co może być poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa, ponieważ hamulce są istotnym elementem bezpiecznego poruszania się po drogach. Najczęstsze problemy z hamulcami to awaria czujnika prędkości obrotowej koła, która zazwyczaj powoduje wyłączenie układu ABS, co z kolei jest przyczyną problemów z wieloma układami bezpieczeństwa czynnego, takimi jak układy zapobiegania kolizjom.

  Dlaczego Volvo zaprzestało produkcji kabrioletów?

Jeśli takie problemy wystąpią, należy jak najszybciej oddać samochód do mechanika, aby uniknąć konieczności płacenia dużo więcej pieniędzy za rozwiązywanie kolejnych problemów, które mogą być nimi spowodowane w przyszłości.

Volvo V60 – problemy z silnikiem

ECM (moduł sterowania silnikiem) to niewielka jednostka elektroniczna, której zadaniem jest regulowanie, kiedy i jak uwolnić ciśnienie w zbiorniku paliwa. Wiadomo, że w modelu V60 moduły ECM czasami ulegają awarii, co nieuchronnie prowadzi do tego, że zbiornik paliwa nie jest w stanie uwolnić nagromadzonego w nim ciśnienia.

Może to powodować kurczenie się zbiornika, a następnie jego deformację. Problem ten może również powodować zgaśnięcie silnika, ponieważ ciśnienie w zbiorniku paliwa ma tendencję do przedostawania się do silnika.

Sekcja FAQ

Czy Volvo V60 jest samochodem niezawodnym?

Według większości internetowych rankingów i ankiet dotyczących niezawodności, Volvo V60 oferuje ponadprzeciętną niezawodność, która jest mniej więcej zgodna z najbardziej niezawodnymi współczesnymi modelami Volvo. Niektóre modele, takie jak S90, wypadają poniżej średniej w kategorii niezawodności, podczas gdy modele V60/S60 stale oferują stosunkowo bezproblemową eksploatację.

Większość problemów, z którymi boryka się V60, nie jest aż tak poważna, co oznacza, że powinieneś być w stanie cieszyć się V60 przez dość długi czas bez konieczności wydawania niebotycznych sum pieniędzy na naprawy.

Ile kosztuje utrzymanie Volvo V60?

Według wielu portali internetowych, koszty utrzymania i napraw Volvo V60 w ciągu pierwszych 10 lat użytkowania wynoszą około 10-11 tys. dolarów. Źródła te podają również, że prawdopodobieństwo konieczności wykonania poważnej naprawy w ciągu pierwszych 10 lat użytkowania samochodu wynosi 30%.

  Volvo C70 - wszystko, co musisz wiedzieć

Liczby te są nieco lepsze w porównaniu z wieloma niemieckimi rywalami. Podsumowując, V60 nie jest zbyt drogie w utrzymaniu i naprawach, biorąc pod uwagę pozycję rynkową i konkurencję.

Jak długo Volvo V60 może służyć?

To zależy od tego, jak dobrze dbano o samochód. Niektóre źródła podają, że V60 powinno wytrzymać około 20 lat lub 200 000 mil. Może jednak wytrzymać znacznie dłużej, jeśli jest odpowiednio konserwowany. Ogólnie rzecz biorąc, samochody Volvo są znane z dość długiej żywotności, zwłaszcza te, które osiągają ponadprzeciętne wyniki w zakresie niezawodności.

Volvo S60 jest mniej więcej takie samo jak V60, a jedyną różnicą jest przestrzeń wewnętrzna i ładunkowa. Wcześniejsze generacje Volvo V60 są nieco bardziej kłopotliwe, ale wydaje się, że przy odpowiedniej konserwacji są w stanie przejechać nawet 200 000 mil.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z