Najczęstsze problemy z Volvo V90

Volvo V90 Problemy

Volvo V90 to luksusowe flagowe kombi Volvo średniej wielkości, które ma na celu połączenie luksusu i wyrafinowania sedana S90 z bardziej użyteczną i praktyczną platformą. Model S90 jest produkowany od 2016 roku i prawdopodobnie w najbliższych latach zostanie odświeżony lub całkowicie zastąpiony.

Tak czy inaczej, Volvo S90 jest obecnie topowym samochodem kombi Volvo, co oznacza, że powinno poradzić sobie w starciu z Audi A6 Avant, Mercedesem Benz Klasy E kombi i BMW serii 5 Touring. Wiele osób woli model S90 od jego niemieckich rywali, ponieważ wygląda bardziej minimalistycznie, ale kładzie taki sam nacisk na jakość i wyrafinowanie.

V90 okazuje się być przyzwoicie niezawodnym samochodem, ale nowsze modele są w sumie bardziej niezawodne. Najczęstsze problemy z Volvo S90 dotyczą ECM (modułu sterowania silnikiem), hydraulicznego zespołu hamulcowego, problemów z układem paliwowym, elektronicznym i zwiększonych wibracji podczas jazdy z większą prędkością.

Niektóre z nich są bardziej problematyczne niż inne, zwłaszcza skomplikowane problemy z układem elektrycznym, o których będziemy mówić w tym artykule. Tak czy inaczej, V90 jest silnym pretendentem do miana jednego z najlepszych luksusowych samochodów kombi w dzisiejszych czasach i jako taki zdecydowanie zasługuje na uwagę.

Volvo V90 – problemy z ECM

Moduł sterujący pracą silnika to skomplikowany element inżynierii, którego zadaniem jest monitorowanie i uwalnianie ciśnienia powstającego w zbiorniku paliwa. Czasami w ECM pojawiają się problemy, które uniemożliwiają uwolnienie ciśnienia, co powoduje deformację zbiornika paliwa. Jeśli nie zostanie to naruszone, prawdopodobnie dojdzie do wycieku paliwa, który może spowodować wiele problemów związanych z bezpieczeństwem, a nawet doprowadzić do pożaru.

  Jaka jest niezawodność SUV-ów Volvo?

Z tego powodu Volvo wycofało z rynku zarówno model S90, jak i V90. Jeśli więc zamierzasz kupić któryś z tych samochodów, sprawdź, czy te problemy zostały prawidłowo rozwiązane.

Volvo V90 – zespół hamulca hydraulicznego

W modelu V90 występuje również problem niskiej jakości spoiny między wałem wirnika silnika a zespołem hydraulicznym hamulca. Jest to znany problem produkcyjny, dla którego Volvo również wydało wycofanie w 2021 roku. Uszkodzenie spawu może spowodować różnego rodzaju problemy, takie jak niedziałający system ABS, niedziałający system ESC i wiele innych.

Może to oczywiście stanowić ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa, dlatego należy skupić uwagę na jego naprawie. Jeśli te miejsca spawania zawiodą podczas jazdy, mogą praktycznie unieruchomić hamulce, a tego nikt nie chce doświadczyć.

Volvo V90 – problemy z układem paliwowym

Zarówno w modelu V90 kombi, jak i S90 sedan występuje problem spowodowany przepaleniem bezpiecznika 15A w układzie paliwowym, co ostatecznie prowadzi do zgaśnięcia samochodu i niemożności jego uruchomienia. Awaria tego bezpiecznika oznacza, że przestaje działać pompa paliwowa.

Brak możliwości prowadzenia samochodu również nie jest czymś, czego ktokolwiek chciałby doświadczyć i dlatego należy zbadać te kwestie, jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem któregoś z tych dwóch samochodów. W związku z tym problemem Volvo w 2021 roku opublikowało wycofanie z rynku, co oznacza, że problem ten dotyczy wielu samochodów.

Volvo V90 – Wibracje podczas jazdy

Wielu właścicieli Volvo zgłosiło, że ich modele cierpią z powodu specyficznych wibracji podczas jazdy z prędkością powyżej 60 mil na godzinę. Volvo uważa, że problem dotyczy przede wszystkim opon, ale nawet po ich wymianie w wielu przypadkach problem nadal występuje.

  Najczęstsze problemy z Volvo S80

Jest to jeden z tych problemów, które nadal pozostają tajemnicą w przypadku modelu V90. Niektórzy specjaliści Volvo uważają jednak, że problem ten jest spowodowany zużytymi mocowaniami silnika lub problemami ze skrzynią biegów.

Volvo V90 – problemy z elektryką

V90 ma również wiele problemów z układem elektrycznym. Najczęstsze z nich dotyczą elektrycznego szyberdachu, błędów i usterek w zestawie wskaźników oraz systemu start/stop. Najczęstszym z nich jest system start/stop, który czasami ma tendencję do uruchamiania lub zatrzymywania samochodu bez uzasadnionej przyczyny.
Jeden z właścicieli zgłosił nawet, że jego S90 sedan uruchomił się samoczynnie, a nawet szarpnął do przodu, uderzając w ścianę. Jest kilku właścicieli, którzy zgłosili podobne problemy, ale wygląda na to, że nie są one tak powszechne, przynajmniej nie w Internecie. Jeśli jednak występuje, jest rzeczywiście niebezpieczny i musi być jak najszybciej rozwiązany.

Sekcja FAQ

Ile kosztuje utrzymanie Volvo V90?

Według kilku źródeł internetowych, średnie koszty utrzymania V90 wahają się od 100 do 2300 USD w większości przypadków. Im nowszy samochód, tym koszty utrzymania są niższe. Trudno jest wskazać dokładną liczbę, ponieważ nie wszystkie modele V90 mają takie same problemy.

Niektóre z nich borykają się z bardziej problematycznymi kwestiami, których naprawa zwykle kosztuje znacznie więcej. Teraz nadszedł czas, gdy wiele modeli V90 nie jest już objętych gwarancją. Oznacza to, że prawdopodobnie wkrótce otrzymamy bardziej realistyczne i precyzyjne prognozy kosztów utrzymania.

  Czy samochody Volvo mają dużo problemów?

Czy warto kupić Volvo V90?

Jeśli szukasz luksusowego samochodu typu kombi, powinieneś zdecydowanie sprawdzić Volvo V90, ponieważ oferuje ono naprawdę imponujący pakiet. V90 nie jest tak błyszczące jak Mercedes Benz, ani tak techniczne jak Audi A6. Nie jest też tak sportowy jak seria 5. Jest to bardziej minimalistyczne podejście do luksusu, które ma na celu zadowolenie tych, którzy po prostu chcą cieszyć się wspaniałym samochodem.

V90 jest również liderem w swojej klasie, jeśli chodzi o wydajność i bezpieczeństwo, które są niezwykle ważnymi aspektami prawdziwego samochodu rodzinnego.

Czy Volvo V90 jest lepsze od Volvo S90?

Volvo V90 i Volvo S90 to mniej więcej te same samochody, z tą różnicą, że jeden z nich to sedan, a drugi to kombi. Jeśli chcesz mieć bardziej praktyczny samochód, powinieneś wybrać model V90. Z drugiej strony, wybierz S90, jeśli przedkładasz design nad praktyczność.

Możesz również wybrać model V90 Cross Country, który konkuruje z Audi A6 Allroad. Cross Country to bardziej terenowy model V90, który jest idealny dla tych, którzy mieszkają na wsi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z