Najlepsze BMW dla wysokich kierowców

Najlepsze BMW dla wysokich kierowców

BMW serii 7 po 2016 roku to niezwykle przestronne luksusowe sedany z dużą ilością miejsca na nogi i wygodnymi fotelami kierowcy, nawet dla wyższych kierowców. BMW serii 7 szóstej generacji G11 może być dobrym wyborem dla wyższego kierowcy. Przy długości 207 cali i szerokości 75 cali, samochód ten zapewnia więcej niż wystarczająco miejsca dla wszystkich pasażerów, w tym kierowcy.

BMW serii 7 G11

BMW G11 było pierwszym pojazdem BMW, w którym zastosowano platformę CLAR (architektura klastra). Dzięki zastosowaniu polimerowego podwozia wzmocnionego włóknem węglowym, G11 jest niezwykle wytrzymałe i solidne, pomimo swojej długości, szerokości i masy prawie 5000 funtów, która dzięki zastosowanym włóknom węglowym jest w rzeczywistości znacznie lżejsza niż można by się spodziewać po tak ogromnym pojeździe.
G11 to pełnowymiarowy, luksusowy, 4-drzwiowy sedan, dostępny z napędem na tylne koła oraz na wszystkie koła xDrive. Jest to pojazd, który krzyczy status i znaczenie w każdym wydarzeniu i wielu postrzega go jako odpowiednik wysiadania z limuzyny.
Niestety dla niektórych, trzeba być w wyjątkowo szczęśliwej sytuacji finansowej, aby móc sobie pozwolić na to piękno. Ta limuzyna to samochód dla ludzi biznesu, którzy nie lubią być wożeni, a zamiast tego uwielbiają zasiąść za kierownicą i samemu mieć trochę frajdy z jazdy.
BMW serii 7 jeździ nieco bardziej wrażliwie niż można by się spodziewać. Przy mniejszych prędkościach najprawdopodobniej poczujesz pokrywy włazów kanalizacyjnych na całej drodze. Ale seria 7 została zaprojektowana do szybkiej jazdy. Przy wyższych prędkościach, zawieszenie pneumatyczne wspomaga samochód i ma on wrażenie, że unosi się nad niedoskonałymi powierzchniami, zwłaszcza gdy jest w trybie Comfort.
Tryb Sport jest dostępny dla tych, którzy chcą mieć większą kontrolę nad pojazdem i utrzymuje ciało samochodu w dół, nie zmniejszając zbytnio komfortu. Jest to przyzwoity krążownik długodystansowy, którego prawie nikt by nie odrzucił, gdyby nadarzyła się okazja.

  Które BMW ma silnik V6?

Opcje silnika BMW G11

Najpopularniejszym silnikiem jest silnik 4.4 L V8, nie bez powodu. Silniki benzynowe 4,4 L N63 BMW cieszą się doskonałą reputacją pod względem niezawodności i wydajności. Poza tym jednym, dostępnych jest jeszcze 6 innych opcji benzynowych i 4 wysokoprężne. Wszystkie opcje silnikowe są wyposażone w automatyczną, 8-biegową skrzynię biegów.
We wszystkich modelach Serii 7 dostępny jest opcjonalny napęd na wszystkie koła xDrive, a także silnik elektryczny, który może być sparowany z silnikiem benzynowym 2.0L B48. Dzięki mocy 523 KM, 4,4 L V8 osiąga prędkość od 0 do 62 mil na godzinę w zaledwie 4,1 sekundy.

Opcje silnika benzynowego:
● 2,0 L B488 l4 Turbo, 255 KM.
Silnik elektryczny z silnikiem 2.0 L B48 l4 Turbo, 389 KM.
3.0 L B58 l6 turbo, 322 KM
4,4 L N63 V8 twin-turbo, 523 KM (wybór redakcji)
6,6 L N74 V12 twin-turbo, 577 KM ● 4,4 L N63 V8 twin-turbo, 523 KM (wybór redakcji)
4,4 L N63 twin-turbo Alpina, 599 KM.

Opcje silników wysokoprężnych:
● 2,0 L B47 l4 turbo, 228 KM
3.0 L B57 l6 turbo, 261 KM ● 3.0 L B57 l6 turbo, 261 KM
3.0 L B57 l6 turbo, 315 KM ● 3.0 L B57 l6 turbo, 315 KM
● 3.0 L B57 l6 turbo, 394 KM

Wnętrze i wyposażenie BMW serii 7 G11

Wnętrze BMW serii 7 G11 w całości poświęcone jest kierowcy. Elektrycznie regulowane fotele i kierownica ułatwiają wyższym kierowcom ustawienie idealnej pozycji do jazdy. Co więcej, ustawienie fotela może zostać zapisane w pamięci samochodu, dzięki czemu nie trzeba go ponownie regulować po tym, jak ktoś inny nim pojedzie. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby powrócić do preferowanych ustawień.
Wnętrze wykończone jest pluszem i skórą, z elementami drewna i metalu. Jest tu wszystko, czego można oczekiwać od pięknego, wysokiej klasy BMW.
Przy 207-calowym pojeździe (ponad 5 metrów), możesz potrzebować wszelkiej pomocy, jeśli chodzi o parkowanie, chyba że jesteś dość doświadczonym kierowcą. Ale nie martw się, wszystkie modele są wyposażone w standardowy asystent parkowania BMW z tylnymi czujnikami parkowania, asystentem cofania, systemem samoparkowania i widokiem z kamery otoczenia.
System infotainment jest niesamowity. BMW idzie o krok dalej, wprowadzając osobistego asystenta AI, który włącza się podobnie jak Siri, jeśli powiesz „Hey BMW”. Oczywiście możesz zmienić nazwę swojego samochodu i użyć innej nazwy, aby obudzić osobistego asystenta. Jest to świetna funkcja, która pozwala na dowodzenie infotainment, kontrole, GPS, wszystko bez ruszania palcem z kierownicy, co jest całkiem bezpieczne i wygodne.
Na tylnych siedzeniach również znajdują się monitory, dzięki którym pasażerowie mogą cieszyć się filmem lub audycją. A dzięki dostępnemu pakietowi wi-fi jest to świetny pojazd rodzinny, ponieważ może zająć dzieci, podczas gdy Ty możesz cieszyć się drogą ze swoim małżonkiem na przednich siedzeniach.

  Dlaczego nie warto kupować BMW

Częste pytania o serię 7

Jakie są inne modele BMW odpowiednie dla wyższych kierowców?

Wysokiej klasy SUV-y BMW, takie jak BMW X5 i X7, również zapewniają kierowcy dużo miejsca na nogi i głowę. Poza tym wszystkie modele BMW serii 5 i 7 wyposażone są w elektronicznie regulowaną kierownicę i fotel kierowcy, dzięki czemu kierowca może dostosować przestrzeń do swoich potrzeb.

Czy nowe BMW serii 7 może prowadzić się autonomicznie?

W 2019 roku BMW ujawniło swoją technologię autonomiczną na poziomie 4, która pozwala BMW serii 7 prowadzić się samodzielnie w niemal każdych warunkach, bez pomocy i uwagi kierowcy. System pozwala samochodowi na samodzielne dotarcie do miejsca, w którym znajduje się kierowca, a później kierowca musi się uwierzytelnić za pomocą aplikacji mobilnej.

Czy BMW serii 7 jest bardzo drogie w utrzymaniu?

BMW serii 7 jest jednym z najdroższych BMW w utrzymaniu. Jeśli nie dbasz odpowiednio o pojazd, naprawa może wynieść średnio ponad 8000 dolarów, a jeśli naprawy wymaga poważny element układu napędowego, może to być jeszcze więcej.

Czy nowe BMW serii 7 jest lepsze od Mercedesa klasy S?

W segmencie ultra-luksusowych sedanów BMW serii 7 zawsze było srebrnym medalistą za Mercedesa-Benz klasy S coupe. Nowe modele przeszły jednak wszystkie testy i mimo ogromnej mocy pod maską są imponująco stabilne i płynne. W ostatecznym rozrachunku liczy się wybór kierowcy i jego preferencje.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z