Najlepsze samochody używane z Apple CarPlay

Żyjemy w świecie przesiąkniętym technologią, ponieważ technologia pomaga nam łatwo wykonywać trudne zadania. Nie można zaprzeczyć, że technologia jest przydatna, ale niektóre kawałki technologii są rzeczywiście bardziej przydatne niż inne. To powiedziawszy, nie ma prawie żadnego zorientowanego na motoryzację kawałka technologii, który jest tak istotny jak Apple CarPlay.

Apple CarPlay to system zaprojektowany przez Apple, który umożliwia korzystanie z wszystkich głównych aplikacji iOS bezpośrednio na centralnym ekranie infotainment w samochodzie. W ten sposób nie trzeba używać telefonu podczas jazdy, a także można korzystać z zalet najlepszego systemu operacyjnego właśnie tam, na głównym ekranie samochodu.

Kupowanie używanego samochodu jest zdecydowanie bardziej zorientowanym na wartość sposobem wydawania swoich ciężko zarobionych pieniędzy, więc jeśli połączysz Apple CarPlay i świetne używane samochody, kończysz z samochodami takimi jak 2016-2018 Mazda 3, 2016-2018 Honda Civic lub 2016-2018 VW Golf.

Jeśli chcesz bardziej luksusowy samochód, który również oferuje Apple CarPlay, powinieneś sprawdzić 2016 Audi A4. Jeśli chcesz większego SUV-a, sprawdź aktualny model Hyundai Palisade. Jeśli chcesz połączyć luksus A4 z użytecznością SUV-a, koniecznie sprawdź Volvo XC90.

2016-2018 Mazda 3 – Wiodąca w swojej klasie, jeśli chodzi o niezawodność i stosunek jakości do ceny

Mazda 3 to samochód, który sprawił, że Mazda trafiła do szerszego grona odbiorców. Na początku lat 2000 większość modeli Mazdy nie była niczym, z czego można by być szczególnie dumnym, ale Mazda 3 generacji pomogła zmienić to nastawienie do samochodów Mazdy w ogóle.

Mazda 3 zawsze znajdowała się na szczycie większości rankingów niezawodności i bezpieczeństwa, co znacznie podnosi atrakcyjność tego hatchbacka. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że Mazda 3 trzeciej generacji jest również miła dla oka wewnątrz i na zewnątrz, a także jest wyposażona w Apple CarPlay, zdecydowanie warto ją rozważyć.

  Jak duży prześwit jest potrzebny do pokonywania nierówności terenu?

2016-2018 Honda Civic – tuż za Mazdą

Honda Civic jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych samochodów w USA już od dziesięcioleci, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę samochody kompaktowe. Wszystko wymienione na temat Mazdy 3 jest mniej więcej takie samo jak w przypadku Civica. Oznacza to, że Civic jest również niezwykle niezawodny, ale kosztuje nieco więcej.
Jeśli chodzi o wygląd, Mazda 3 jest dla mnie lepsza, ponieważ Civic stał się ostatnio trochę zbyt zagracony, co nie jest czymś, czego oczekujemy od ekonomicznego hatchbacka. Niemniej jednak, Apple CarPlay jest dostępny dla prawie wszystkich poziomów wykończenia, a albo jeden z tych dwóch powinien zaspokoić twoje potrzeby technologiczne.

2018 Hyundai Palisade – niesamowity pakiet all-around

Hyundai Palisade to wspaniały wszechstronny SUV, który powinien zadowolić większość klientów, jeśli chodzi o design, przestrzeń i użyteczność. Ponadto, wszystkie modele Palisade są standardowo wyposażone w Apple CarPlay, co nie jest tak powszechne w przypadku większości producentów samochodów w dzisiejszych czasach.

Pomimo tego, że Palisade jest dość nowym samochodem, istnieje wiele używanych modeli Palisade, które są obecnie dostępne w sprzedaży na wielu stronach internetowych. Niezawodność jest duża, podobnie jak widoczność, a obie te cechy są niezwykle ważne w przypadku tak dużych samochodów jak te.

2016-2018 Audi A4 – benchmark używanych kompaktowych sedanów Executive

Walka między Audi A4, BMW serii 3 i Mercedes Benz Klasy C jest tak szalona, jak nigdy dotąd, ale nie można twierdzić, że ostatnia generacja Audi A4 nie była lepszym wszechstronnym samochodem niż ostatnia generacja serii 3 i model Klasy C. Jest to dość oczywiste w momencie, gdy spojrzeć na ceny używanych tych samochodów.

  Jak niezawodne są samochody z funkcją samodzielnego parkowania?

Z Audi A4 jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów Audi sprawia, że, to również pochodzi pakowane z niewiarygodnie futurystycznie wyglądające wnętrze. Wnętrze wygląda tak dobrze, że nawet obecna generacja A4 nadal go używa, i nie wygląda staro. CarPlay jest rzeczywiście dołączony, a niektóre modele A4 oferują nawet łączność bezprzewodową.

2016-2018 Volvo XC90 – wzorcowy używany SUV średniej wielkości typu Executive

Ilekroć spojrzeć na każdy SUV benchmark tam, szanse są, że natkniesz się na Volvo XC90 jest na samym szczycie. Dzieje się tak dlatego, że XC90 drugiej generacji będzie prawdopodobnie jednym z największych hitów Volvo wszechczasów.

XC90 wygląda wyrafinowanie wewnątrz i na zewnątrz, oferuje mnóstwo miejsca i technologii, a jednocześnie jest wygodne i łatwe w obsłudze. Bezpieczeństwo i niezawodność są ponadprzeciętne, a ceny używanych samochodów wyglądają tak atrakcyjnie jak nigdy dotąd. Volvo sprytnie zaprojektowało swój system, dzięki czemu można jednocześnie korzystać z CarPlay i systemu informacyjno-rozrywkowego Volvos.

Sekcja FAQ

Czy Apple CarPlay jest przydatny?

Apple CarPlay to rzeczywiście przydatny system, jeśli na co dzień korzystasz z urządzenia z systemem iOS, ponieważ umożliwia bezpieczne i wygodne korzystanie z telefonu podczas jazdy. Możesz polegać na aplikacjach takich jak Waze, Spotify i innych, a także korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak dyktowanie i głosowe nagrywanie wiadomości tekstowych.

Oznacza to, że ogólne wrażenia z jazdy pozostają bezpieczne i kontrolowane, ale nadal można korzystać z telefonu. Co więcej, jeśli korzystasz z większej liczby samochodów jednocześnie, możliwość korzystania z nich z tym samym systemem sprawia, że całe przejście jest niezwykle proste.

  Czy parkowanie w garażu jest lepsze dla Twojego samochodu?

Czy Apple CarPlay jest lepszy od Android Auto?

To zależy od tego, z jakiego telefonu korzystasz na co dzień. Jeśli więc korzystasz z iPhone’a, Apple CarPlay jest oczywistym wyborem, jeśli korzystasz z urządzenia z Androidem, lepiej poradzisz sobie z Android Auto. Jednak Android Auto ma Apple CarPlay beat, jeśli chodzi o fabryczne aplikacje nawigacyjne, takie jak Mapy Apple i Mapy Google.

Mapy Google są prowadzi i granice powyżej Mapy Apple, co z natury oznacza, że Android Auto jest lepszy system. Jednak Waze jest również bardzo zaawansowaną aplikacją nawigacyjną, która jest dostępna dla obu systemów operacyjnych.

Jakie są wady Apple CarPlay?

Apple CarPlay to rzeczywiście przydatny system, ale nie jest on pozbawiony wad. Po pierwsze, większość samochodów nie pozwala korzystać z CarPlay i fabrycznego systemu informacyjno-rozrywkowego samochodu w tym samym czasie, co oznacza, że będziesz musiał odłączyć telefon, aby móc manipulować większością funkcji samochodu.

Ponadto, nie można używać wszystkich swoich aplikacji iOS na głównym ekranie centralnym i optymalizacji ekranu dla niektórych systemów infotainment nie jest najlepszy. Wreszcie, CarPlay może być nieco zbyt drogie dla niektórych modeli samochodów, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę korzystanie z telefonu na stacji dokującej jest dość podobne doświadczenie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z