Najlepszy samochód hybrydowy do jazdy zimą

Jazda zimą wiąże się z wieloma wyzwaniami, takimi jak śnieg, deszcz, lód i błoto. Nawet jeśli prawie każdy samochód może być prowadzony zimą, jeśli jest wyposażony w odpowiednie opony, niektóre samochody są lepsze od innych.

Przede wszystkim, system napędu na wszystkie koła jest cechą charakterystyczną każdego prawdziwego samochodu na każdą pogodę. Cięższe samochody są trudniejsze do kontrolowania na śliskich nawierzchniach, ale w razie kolizji są zazwyczaj bezpieczniejszą opcją ze względu na większą masę.

Jeśli chcesz bezpieczny, zdolny i stosunkowo niedrogi samochód hybrydowy, Subaru Impreza Hybrid jest z pewnością dobrą opcją. Jeśli jednak chcesz SUV-a, Subaru Crosstrek Hybrid i Mitsubishi Outlander Hybrid są świetne do jazdy zimą.

Luksusowe BMW 530e xDrive to świetny zimowy sedan, podobnie jak Audi A6 Avant 55 TFSI e Hybrid. Jeśli jednak wolisz SUV-a, lepiej będzie wybrać Audi Q5 55 TFSI e Quattro.

Subaru Impreza Hybrid

Nie da się mówić o niedrogich hybrydowych samochodach zimowych bez mówienia o Subaru. Zwykła Impreza jest prawdopodobnie jednym z najbardziej przystępnych cenowo, a jednocześnie użytecznych samochodów z napędem AWD, jakie można kupić za pieniądze. Nawet jeśli cena jest stosunkowo przystępna, Impreza oferuje również doskonałą niezawodność i dużą wartość odsprzedaży.

Wypróbowany i przetestowany system Subaru AWD działa jak błyskawica, a Impreza jest również dość lekka, co doskonale sprawdza się na śniegu. Jedyną rzeczą, która może zniechęcić Cię do zakupu Imprezy jest ewentualny brak miejsca, gdyż Impreza jest przecież samochodem kompaktowym.

  Najlepsze używane samochody dla pierwszego samochodu

Subaru Crosstrek Hybrid

Jeśli chodzi o marki samochodów typu go-anywhere, mało kto robi to lepiej niż Subaru, zwłaszcza w tej kategorii cenowej. Wiele osób uważa, że Subaru Crosstrek Hybrid jest obecnie najlepszym hybrydowym SUV-em na rynku i trudno jest się temu sprzeciwić.

Jeśli chodzi o niezawodność, Subaru zawsze daje z siebie wszystko. Jednak dobrze jest wiedzieć, że Subaru Crosstrek dzieli również część swoich podzespołów z Toyotą Prius Prime, a wszyscy wiemy, że Toyota buduje najbardziej niezawodne hybrydy na rynku.

Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander nie wydaje się być wielkim hitem, w końcu mało kto marzy o zakupie hybrydowego SUV-a Mitsubishi. Tak czy inaczej, Outlander jest jednym z najpopularniejszych SUV-ów plug-in na rynku, a sprzedano ich już ponad 200 tys.

Ten SUV Mitsubishi jest w stanie osiągnąć 80% stan naładowania w ciągu zaledwie 25 minut. Takie prędkości ładowania są możliwe, ponieważ Outlander Hybrid nadal oferuje szybkie ładowanie prądem stałym. Jeśli sparujesz to z 7,3 cala prześwitu i w pełni elektrycznym zasięgiem 22 mil, Outlander wydaje się być świetnym zakupem.

BMW 530e xDrive

Chociaż Subaru Impreza to świetny samochód na zimę, hybrydowe BMW serii 5 jest po prostu na innym poziomie pod każdym możliwym względem. Najnowsze BMW serii 5 LCI wygląda tak, jak wygląda i jeździ tak, jak jeździ. Wśród trzech królów niemieckich sedanów BMW serii 5 jest zdecydowanie najbardziej dynamiczną opcją z tego trio.

Moc 250 KM to więcej niż wystarczająca siła pociągowa w niemal każdej sytuacji. Pod względem bezpieczeństwa seria 5 jest wyposażona w wiele urządzeń bezpieczeństwa, takich jak system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system ostrzegania przed kolizją czołową, boczną i tylną, system monitorowania martwego pola itd.

  Jakie samochody są najłatwiejsze w obsłudze?

Audi Q5 55 TFSI e Quattro

Audi Q5 Hybrid to prawdopodobnie najlepszy SUV Audi na rynku w tej chwili. Tak odważne stwierdzenie jest spowodowane tym, że Q5 oferuje wystarczająco dużo miejsca, a jednocześnie nie jest gargantuiczne jak jego większe rodzeństwo, Q7. Silnik oferuje łączną moc 362 KM, płynną automatyczną skrzynię biegów i doskonałą wydajność paliwa.

Q5 otrzymuje również 5-gwiazdkową ocenę zderzeniową i wygląda wyrafinowanie, ale wciąż jak SUV. Wnętrze, Q5 może być wyposażony w prawie wszystkie opcje, które chcesz. Regulowane w wielu kierunkach, komfortowe podgrzewane fotele, system B&O Audio i wiele innych.

Sekcja FAQ

Które samochody nie nadają się do jazdy zimą?

W dzisiejszych czasach prawie każdy samochód może być przyzwoitym pojazdem zimowym, jeśli ma dobre opony zimowe. Samochody z napędem na wszystkie koła są zazwyczaj najlepsze, ale napęd na przednie koła lub nawet na tylne koła jest wystarczająco dobry, jeśli masz odpowiednie opony i wystarczający prześwit. Niemniej jednak, nie należy jeździć samochodem w zimie bez odpowiednich opon.

Jeśli w Twoim regionie jest dużo śniegu, należy unikać nisko zawieszonych samochodów sportowych, ponieważ zazwyczaj nie mają one zbyt dużego prześwitu. Zazwyczaj oferują one również nadwrażliwe pedały gazu i hamulca, a to nie jest coś, czego byśmy chcieli w śliskich warunkach.

Czy hybrydy są lepsze od samochodów z silnikiem spalinowym?

Hybrydy mogą być lepsze, jeśli są w stanie w pełni wykorzystać hybrydowy układ napędowy. Nawet jeśli kosztują one więcej, gdy są nowe, mogą być w stanie odzyskać te dodatkowe koszty, jeśli kupujesz ostrożnie. Ponadto, hybrydy są rzeczywiście lepsze niż zwykłe samochody z silnikami spalinowymi, jeśli chodzi o regularną jazdę po mieście.

  Czy samochody hybrydowe są dobre do jazdy po górach?

Mimo to, nie są one tak dobrze, jeśli chodzi o jazdę po autostradzie. Hybrydy mogą czasami ważyć nawet do 500 funtów więcej niż wariant z silnikiem spalinowym, a takie różnice w wadze mają wpływ na wydajność. Co więcej, przy prędkościach autostradowych silnik elektryczny nie wystarczy i prawdopodobnie i tak będziemy musieli polegać na silniku spalinowym.

Czy samochody elektryczne są lepsze od hybrydowych do jazdy zimą?

EV są lepsze, jeśli chcesz zmaksymalizować wydajność i jeśli masz dostęp do niezawodnej sieci ładowania. Nawet jeśli samochody elektryczne tracą nieco na pojemności baterii, gdy temperatura spada, takie procentowe straty nie mają wpływu na ogólny zasięg. Z drugiej strony, pojazdy elektryczne mają duży moment obrotowy w każdym zakresie obrotów, co może być przydatne podczas jazdy po śniegu.

Bez zwykłej skrzyni biegów, pojazdy elektryczne prowadzą się płynniej i są bardziej pewne, biorąc pod uwagę dodatkową masę. Ponadto, wiele nowszych pojazdów elektrycznych jest wyposażonych w system zapobiegający hamowaniu, system regresji i zaawansowany tempomat, które mogą znacząco poprawić komfort jazdy po śniegu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z