Najlepszy samochód sportowy dla wysokich kierowców

Samochody sportowe są zazwyczaj kompaktowe, dość lekkie, mocne i oferują również doskonałe właściwości jezdne. Niektóre z tych aspektów nie stanowią problemu dla wyższego kierowcy, ale kompaktowy rozmiar z pewnością tak.

Istnieje jednak wiele samochodów sportowych, które z łatwością zmieszczą większe osoby, a niektórych innych powinieneś po prostu unikać. Samochody sportowe są kompromisowe na wiele różnych sposobów, ponieważ stworzenie luksusowego, przestronnego i nadal dynamicznie zdolnego samochodu jest niezwykle wymagającym zadaniem.

Samochód sportowy i duży luksusowy, wygodny samochód to dwie przeciwne strony spektrum, a niektóre samochody sportowe, takie jak BMW M3, Audi RS4, Jaguar XE lub stare dobre Porsche 911 są rzeczywiście zdolne do osiągnięcia niemal idealnego połączenia komfortu i sportowego charakteru.

Podczas gdy inne, takie jak Mazda MX-5 Miata czy Porsche Boxster po prostu nie. Jeśli szukasz supersamochodu, który pomieści wysokiego kierowcę, kilka Ferrari wystarczy w większości przypadków. Lamborghini są trochę po ciaśniejszej stronie, ale Gallardo na przykład jest w stanie pomieścić dość dużego kierowcę.

Najlepsze sportowe samochody sedan dla wysokich kierowców

Szybkie i wygodne sedany są prawdopodobnie jedną z, jeśli nie najlepszą opcją codziennego kierowcy dla entuzjasty motoryzacji. Modele takie jak BMW M3, Jaguar XE, BMW serii 8 Gran Coupe, Mercedes E63 AMG, czy Audi RS7 są wystarczająco przestronne dla prawie wszystkich większych osób.

Nowo wypuszczone BMW M3 jest dość kontrowersyjne ze względu na zbyt duże przednie kratki nerek, ale sportowy charakter i dziedzictwo BMW M3 są tak silne, jak nigdy dotąd. M3 oferuje moc ponad 500 KM, możliwość wyboru pomiędzy napędem na tylne koła lub AWD oraz wybór pomiędzy manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

  Dlaczego samochody hybrydowe są złe?

M3 oferuje 40,6 cala miejsca na głowę kierowcy i 41,6 cala na nogi, a to jest mnóstwo dla 99% ludzi. Biorąc pod uwagę wszystkie różne opcje układu napędowego, które można wybrać spośród nowych przy zakupie M3, oraz ogólną przestrzeń pod ręką, BMW M3 wydaje się być najlepszym sportowym sedanem dla wysokiego kierowcy.

Mercedes E63, Audi RS7, lub BMW 8-serii Gran Coupe również oferują 4 drzwi i w niektórych aspektach nawet więcej miejsca, ale wzrost w przestrzeni dla nóg i głowy kierowcy są znikome, a oni również kosztować dużo więcej. Jaguar XE z drugiej strony oferuje porównywalną ilość miejsca na nogi, ale miejsce na głowę nie jest tak dobre jak w BMW M3.

Najlepsze prawdziwe samochody sportowe dla wysokich ludzi

Prawdziwy samochód sportowy w sercu byłoby prawdopodobnie coś jak Porsche Boxster, i chociaż sportowy charakter platformy Boxster / Cayman jest nic nie brakuje spektakularne, jesteś pilnie zamierza zmieścić nikogo większego niż 6’2” w Boxster.

Mazda MX-5 Miata również nie jest opcją, podobnie jak prawie wszystko, co robi Lotus, może Evora może pasować do „kompaktowej” wysokiej osoby z 38 cali przestrzeni nad głową, Exige/Elise nie będzie. BMW Z4 oferuje 38,9 cala przestrzeni nad głową, ale przyzwoite 42,2 cala przestrzeni na nogi, co nie jest złe dla kompaktowego samochodu sportowego.

Toyota Supra bazuje na tym samym podwoziu, co BMW Z4, i oferuje tyle samo miejsca na nogi, ale przestrzeń nad głową jest jeszcze bardziej skromna i wynosi 38,3 cala, co nie jest dużo dla wyższych osób.

  Czy można być zbyt ciężkim dla samochodu?

Alpine A110 jest również prawdziwym kompaktowym samochodem sportowym, ale wymiary wnętrza są nadal całkiem przyzwoite. Fotele są zamontowane nisko, co zapewnia dużo miejsca na głowę, a siedzenia odsuwają się do tyłu, zapewniając przyzwoitą przestrzeń na nogi.

Najlepsze supersamochody dla wszystkich ludzi

Pomiędzy wszystkimi wyżej wymienionymi typami samochodów, supersamochód jest tym, który jest najbardziej kompromisowy ze wszystkich. I to jest oczywiste, gdy zdasz sobie sprawę, że prawie żaden supersamochód nie oferuje 4 miejsc, ani zbyt wiele przestrzeni wewnętrznej czy ładunkowej.

Porsche 992 911 jest niesamowitym samochodem i trudno jest argumentować, że 911 nie jest w stanie zrobić wszystkiego, jeśli nie potrzebujesz 4 miejsc. Z 45,8 cala przestrzeni na nogi, 911 jest prawdziwym liderem w klasie, para, że z mniej imponującą liczbę 38,8 cala przestrzeni nad głową, to równoważy 911 jako odpowiednie dla wysokich ludzi.

Jeśli chodzi o Lamborghini, Huracan jest najbardziej kompaktowy, a Aventador może pomieścić przyzwoitej wielkości kierowców. Niektóre starsze modele, takie jak Gallardo, są również dość przestronne, jeśli chodzi o supersamochody.

Ferrari zazwyczaj oferują więcej miejsca, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na GTC 4 Lusso lub Ferrari FF. Ferrari 812 i Ferrari F12 są wystarczająco przyzwoite dla osób o wzroście około 6 stóp, a starsze Ferrari 599 z silnikiem V12 jest nawet bardziej przestronne i wygodne w porównaniu do F12 czy 812.

Sekcja FAQ

Jakich samochodów sportowych powinienem unikać, jeśli jestem wysoki?

Początkowo, żadnego. Nie wszystko zależy od tego, ile masz wzrostu, czasami chodzi raczej o długość tułowia lub nóg. Zawsze upewnij się, że weźmiesz swój potencjalny zakup na dość długą jazdę próbną, aby upewnić się, że rzeczywiście jesteś w stanie się zmieścić.

  Skąd mam wiedzieć, że mój akumulator hybrydowy umiera?

Ale ogólnie rzecz biorąc, kompaktowy 2-miejscowy samochód sportowy jest tym, który oferuje najmniejszą ilość miejsca we wnętrzu, a zwłaszcza kabriolet. Samochody takie jak Mazda MX-5 Miata czy Fiat 124 Spyder są zdecydowanie za małe dla wysokich osób.

Czy niewygoda w samochodzie może mieć wpływ na bezpieczeństwo?

Tak, to prawda. Po pierwsze, niewygoda sama w sobie stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Kiedy jest Ci niewygodnie, nie jesteś w stanie w pełni się skoncentrować, Twoje podróże zazwyczaj trwają dłużej, ponieważ potrzebujesz więcej przerw na odpoczynek, a pozycja siedząca może mocno naruszać bezpieczeństwo pasażerów z tyłu.

A największym problemem jest odległość od przedniej szyby i położenie zagłówka równolegle do głowy. Celem zagłówka nie jest oparcie na nim głowy (true story), jest on tam przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, aby zapobiec urazom szyi w przypadku zderzenia.

Czy sportowy sedan to prawdziwy samochód sportowy?

Niektórzy mogą kwestionować logikę stojącą za porównywaniem BMW M3 lub Mercedesa E63 do 911 lub Lamborghini. I jeśli spojrzeć na to z perspektywy supersamochodu, mogą mieć rację. Ale jeśli spojrzeć na to z ogólnej perspektywy, BMW M3 jest lepsze w byciu supersamochodem, niż Lambo w byciu codziennym kierowcą.
A ten kompromis jest raczej kluczowy dla samochodu sportowego do codziennej jazdy. BMW M3 o mocy 500 KM i czasie 0-60 sekund jest porównywalne z większością supersamochodów, a prowadzenie nowego BMW M3 jest również niesamowite, ale komfort i widoczność w Lamborghini Aventador nie są tak dobre, jak w M3.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z