Najtańszy sposób na wymianę klucza do Mercedesa

Mercedes to jedna z najbardziej luksusowych marek samochodów na rynku. Jak można się spodziewać, naprawa lub wymiana części Mercedesa nie jest tania. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić pieniądze przy wymianie klucza Mercedes-Benz, istnieje kilka opcji.

Najtańszym sposobem na wymianę kluczyka Mercedesa jest „Garaż” firmy Amazon. Zaraz za nim plasuje się wynajęcie ślusarza do wymiany klucza, a następnie kodowanie własnego klucza. Najdroższym sposobem wymiany klucza Mercedes-Benz jest wymiana w salonie Mercedesa.

Zanim zdecydują się Państwo na wymianę klucza Mercedesa za pomocą którejś z powyższych metod, warto poznać ich wady i zalety. Mercedes produkuje bardzo prestiżowe samochody z zaawansowaną technologią, więc trzeba uważać, aby nie zepsuć tego i nie zapłacić jeszcze więcej w imię oszczędności.

Oto najbardziej przystępne sposoby wymiany kluczyka Mercedes-Benz:

Amazon’s „My Garage”

Amazon jest największą firmą eCommerce na świecie. Poza tym, że jest duża, firma posiada asortyment produktów, który obejmuje prawie każdy rodzaj produktu. Mają nawet sekcję, która specjalnie sprzedaje akcesoria samochodowe i rzeczy związane z samochodami, określane jako „My Garage”.

Sekcja „My Garage” na Amazon oferuje różne części i akcesoria samochodowe, w tym klucze samochodowe. Jeśli nie masz pieniędzy, aby zapłacić za klucz zastępczy u dealera Mercedes-Benz, jest to najlepsze miejsce do zakupu klucza zastępczego.

Aby uzyskać żądany klucz do Mercedesa, wystarczy przeszukać stronę „My Garage” w celu znalezienia czystego klucza pasującego do konkretnego modelu Mercedesa. Należy pamiętać, że puste klucze są zazwyczaj kluczami nieobciętymi i niezaprogramowanymi.

  Najbardziej luksusowy SUV Mercedesa?

Wykonaj poniższe kroki, aby znaleźć odpowiedni klucz do swojego samochodu:

  • Zacznij od utworzenia konta Amazon, jeśli jeszcze go nie masz.
  • Zaloguj się na konto i znajdź stronę główną dla Amazon Garage.
  • Znajdź menu rozwijane.
  • Określ swój model Mercedesa, markę i rok.
  • W polu wyszukiwania zobaczysz różne produkty przeznaczone dla Twojego pojazdu.
  • Możesz przeglądać wszystkie wymienione produkty lub skorzystać z funkcji „Refine”, aby wyświetlić konkretne wyniki związane z kluczem.
  • Wybierz kluczyk pasujący do Twojego modelu Mercedesa.
  • Oprócz kluczyka może być potrzebny również pilot do otwierania/blokowania.

Mercedes stosuje w swoich kluczach zaawansowaną technologię w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Wszystkie nowsze samochody Mercedes-Benz mają inteligentne kluczyki, które są kluczykiem i pilotem w jednym. W większości przypadków klucze te zawierają metalowy klucz zapasowy, który jest ukryty w inteligentnym kluczu. Należy więc upewnić się, że klucz amazoński posiada wszystkie te funkcje.

Mimo że metoda „My Garage” jest najtańszym sposobem wymiany klucza Mercedesa, ma ona pewne minusy. Prawdopodobnie zajmie kilka dni, aby klucz został wysłany, więc to nie będzie działać, jeśli chcesz klucz natychmiast.

Cięcie i kodowanie może być również wyzwaniem. Po otrzymaniu klucza trzeba będzie odwiedzić ślusarza lub salon Mercedes-Benz, aby klucz został wycięty i zakodowany.

Lokalny ślusarz

Jeśli się spieszysz, ale nadal chcesz niedrogiej metody wymiany kluczyka samochodowego, wizyta lub wezwanie lokalnego ślusarza jest prawdopodobnie najlepszym wyborem, zwłaszcza jeśli znajdziesz lokalnego ślusarza, który specjalizuje się w pojazdach Mercedes-Benz.

  Jaki jest topowy SUV Mercedesa?

Lokalny ślusarz nie tylko będzie tańszy niż wizyta w salonie samochodowym, ale jest też bardzo skuteczny i szybki. Dzięki temu już po kilku minutach mogą Państwo znów prowadzić samochód. Mobilni ślusarze mają klucze pod ręką i mogą je wyciąć i zakodować w dowolnym miejscu.

Kodowanie własnego klucza

Inną metodą, którą mogą Państwo zastosować w celu wymiany zgubionego klucza do Mercedesa, jest samodzielne zakodowanie go. Kodowanie klucza nie jest jednak łatwe, ponieważ trzeba wiedzieć, jak działa program techniczny.

Przed przystąpieniem do tej metody należy zrozumieć, że kodowanie kluczy Mercedes-Benz jest dość trudne w porównaniu z innymi kluczami samochodowymi.
Należy pamiętać o następujących kwestiach:

Klucze, które są używane do zastąpienia oryginalnych kluczy, są „kluczami zapasowymi”. Oznacza to, że samochód Mercedes umożliwia jedynie stworzenie i zaprogramowanie klucza zapasowego.
Starsze kluczyki samochodowe Mercedes typu „Flip” mogą Państwo samodzielnie kodować, ale nie najnowsze kluczyki Mercedes typu „Smart Keys”. Jeśli Państwa samochód posiada inteligentny klucz, będą Państwo musieli odwiedzić dealera Mercedesa lub ślusarza.
Nie ma możliwości zaprogramowania klucza głównego. Jeśli zgubią Państwo klucz główny, konieczna będzie wizyta u dealera.
Jeśli powyższe metody nie pozwolą na stworzenie zapasowego klucza do Państwa Mercedesa, będą Państwo zmuszeni do wizyty u dealera Mercedesa. Dealerzy Mercedesa są drodzy, ale są najbardziej wiarygodni.

FAQ

Ile kosztuje wymiana klucza do Mercedesa?

Koszt wymiany klucza do Mercedesa różni się w zależności od tego, gdzie go Państwo wymieniają. Amazon „Garage” jest najtańszą metodą, ponieważ za wymianę klucza zapłacą Państwo mniej niż 200 dolarów. Ślusarz pobierze opłatę gdzieś w zakresie od 200 do 300 dolarów, podczas gdy dealer Mercedesa pobierze co najmniej 400 dolarów.

  Dlaczego Mercedes zaprzestał produkcji modelu GLK?

Dlaczego salony Mercedesa są tak drogie, jeśli chodzi o wymianę kluczy samochodowych?

Salony Mercedesa są drogie ze względu na technologię, której używają oraz wydatki, które muszą ponieść podczas programowania nowego klucza. Muszą oni wygenerować Państwa nowy kod klucza Mercedesa z Niemiec na podstawie Państwa numeru VIN. Wiąże się to z kosztami dla dealera.

Czy mogę śledzić mój zgubiony kluczyk do Mercedesa?

Nie, nie mogą Państwo. Jednak dealer Mercedesa może go namierzyć. Musi on tylko wyłączyć kluczyk i zamówić nowego pilota elektronicznego, który na zawsze wymaże stary. Dla własnego bezpieczeństwa ważne jest, aby wymienić zarówno zamki mechaniczne, jak i klucz elektroniczny.

Kilka opcji

Podsumowując, najtańszym sposobem na wymianę kluczyka Mercedes-Benz jest zakup kluczyka w „Garażu” Amazon. Jeśli nie jesteś pewny tej metody, możesz również wymienić klucz Benz u lokalnego ślusarza lub nawet zakodować klucz na własną rękę.
Pamiętaj, że klucze Mercedesa różnią się od zwykłych kluczy samochodowych, ponieważ są wyposażone w ulepszony system zabezpieczeń dla bezpieczeństwa Twojego samochodu. Dlatego też zakodowanie klucza może być dość trudne. Jeśli tańsze opcje wymiany nie działają dla Ciebie, będziesz musiał udać się do dealera w końcu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z