Niezawodność BMW vs. Infiniti – które jest lepsze?

Niezawodność BMW vs. Infiniti - które jest lepsze?

Pomimo powszechnego błędnego przekonania, że japońskie samochody są bardziej niezawodne niż niemieckie, większość modeli Infiniti, takich jak Q70, Q50 i QX60, uzyskała zaledwie 2,5 na 5 punktów w rankingu niezawodności J.D. Power, co jest wynikiem poniżej średniej i mniejszym niż w przypadku większości BMW. Na przykład BMW X6 uzyskuje solidną ocenę 4,5 na 5 punktów, co czyni go dwukrotnie bardziej niezawodnym niż Infiniti. Inne modele BMW, takie jak seria 2, seria 3 i X5 otrzymały 4 punkty na 5 możliwych.

Czy BMW jest naprawdę bardziej niezawodne niż Infiniti?

Sama ocena niezawodności nie mówi wszystkiego o marce samochodu. Każdy indywidualny model samochodu każdej marki ma inną ocenę niezawodności i inne typowe problemy. Aby dokonać lepszego porównania, poza ogólną oceną niezawodności, spójrzmy na niektóre z najczęstszych skarg właścicieli na obie marki.

Najbardziej problematyczne modele Infiniti

Spośród 362 skarg znalezionych na carcomplaints.com, dotyczących pojazdów Infiniti, najbardziej problematyczne modele miały więcej wspólnych problemów niż można by się spodziewać.

Najbardziej problematyczne modele Infiniti:

● 2000 Infiniti G35
2014 Infiniti Q50
2015 Infiniti Q50
2017 Infiniti Q60
2002 Infiniti QX4
● 2009 Infiniti G37

Najczęstsze problemy Infiniti

Najczęstsze problemy wśród tych pojazdów, które zostały zgłoszone przez społeczność to:

 1. Kontrola nad fotelem kierowcy:
  Wielu użytkowników zgłosiło utratę kontroli nad fotelem kierowcy z tym, że fotel się wypłaszcza i nie wraca do swojej normalnej pozycji. Wymaga to całkowitej wymiany standardowego siedzenia, co wiąże się z kosztem około 1500 dolarów.
 2. Pęknięta chłodnica i wycieki z chłodnicy:
  Pęknięte chłodnice i wycieki z chłodnicy były najczęściej zgłaszane w pojazdach QX56 Infiniti i mogą skończyć się wyciekiem płynu transmisyjnego i uszkodzeniem skrzyni biegów Twojego samochodu. W tym przypadku najprawdopodobniej trzeba będzie naprawić zarówno skrzynię biegów, jak i chłodnicę, co będzie kosztować Cię strasznie 4000 dolarów.
 3. Niedziałający mechanizm różnicowy:
  Ten problem był najczęściej zgłaszany przez kierowców 2007 Infiniti QX57. Koszt wymiany dyferencjału jest około 2000 dolarów, w zależności od kraju lub stanu. To może być najczęstszy problem z układem napędowym w samochodach Infiniti.
 4. Nieprawidłowe działanie czujnika poduszki powietrznej:
  Modele Infiniti G37 2011 więcej niż raz zgłosiły nieprawidłowe działanie czujnika poduszki powietrznej. Niektórzy kierowcy twierdzą, że wszystkie G37 sprzed 2011 roku mają ten problem. Problem ten, mimo że nie brzmi jak coś bardzo pilnego do naprawienia, jest dość duża sprawa, ponieważ możesz zranić pasażera, jeśli masz nieszczęście dostać w wypadku. Średni koszt naprawy snesorów poduszek powietrznych mieści się w przedziale od 5 000 do 6 000 dolarów.
  Najlepszy olej do BMW X3 i BMW X5

Najbardziej problematyczne modele BMW

Surfując po carcomplaints.com znaleźliśmy łącznie 767 skarg na BMW, co czyni je dwa razy bardziej problematyczne niż te na Infiniti. Z drugiej strony, porównanie 20 000 sprzedanych pojazdów Infiniti w 2019 roku z 2,17 mln BMW sprawia, że liczba ta brzmi, jakby stosunek przechylał się mocno na korzyść BMW.
Nagroda za najgorszy model BMW z największą ilością skarg trafia do BMW X5 z 2013 roku. BMW X5 z 2011 roku również nie powinno być niedoceniane, jeśli chodzi o niespodziewane awarie i wysokie koszty naprawy.
Gorsze modele o najniższej niezawodności i największej liczbie problemów to:
● 2011 BMW X5
2007 BMW 335i
2013 BMW X3
2008 BMW 335i
2013 BMW X5
Najpoważniejsze problemy z układem napędowym, które mają ze sobą wspólnego, to zacinanie się podczas jazdy, osiąganie przez silnik wysokich temperatur i awaria silnika.

Najczęstsze problemy BMW

Inne bardzo częste problemy, z którymi borykali się kierowcy w swoich BMW to:

 1. Przecieki wody do wnętrza
  Problem ten występował najczęściej w BMW X5 z 2008 roku, a jego naprawa kosztuje aż 10 000 dolarów. I chociaż nie jest to najczęstsza naprawa, to jest ona wymieniona tutaj jako jedna z najbardziej uciążliwych, ponieważ może uszkodzić wnętrze, powodując wzrost kosztów naprawy z każdym dniem pozostawionym niezauważonym.
 2. Wadliwa elektronika
  Ponieważ BMW często wprowadza innowacje w zakresie elektroniki i funkcji, często dochodzi do awarii. Na przykład, niektóre modele często zgłaszają, że elektryczne szyby nie zamykają się lub nie otwierają. Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić, jeśli coś takiego przytrafi się Twojemu BMW, jest skrzynka bezpieczników samochodu. Koszty naprawy są bardzo zróżnicowane.
 3. Niesławny układ chłodzenia
  Układ chłodzenia BMW jest znany ze swoich wysokich wymagań. Jeśli nie zastosujesz zalecanego płynu przeciwzamarzającego, możesz najprawdopodobniej skrócić żywotność swojego pojazdu o połowę. Z tego samego powodu wiele osób unika jazdy BMW po upływie gwarancji.
  Jeśli układ chłodzenia ulegnie uszkodzeniu podczas jazdy, najprawdopodobniej będziesz musiał długo czekać w samochodzie. Problemy te występują zazwyczaj w pojazdach przejechanych ponad 80 000 mil i mogą kosztować od 750 dolarów za drobne wycieki do 1500 dolarów za poważne problemy.
 4. Wycieki oleju i nieszczelne uszczelki filtra oleju
  Pomimo tego, że nie jest to bardzo kosztowna naprawa (tylko kilkaset dolarów), może to być najczęstsza rzecz, której doświadczysz, jeśli trzymasz się BMW przez ponad 100 000 mil. Zawory i nakrętki są wykonane z plastiku, co prowadzi do ich pękania pod wpływem wysokich temperatur i w końcu przeciekania.
  Co jest bezpieczniejsze - BMW czy Mercedes?

Końcowy werdykt

Na koniec dnia, to Ty musisz wybrać. Naprawy BMW są nieco droższe niż Infiniti, a oba samochody cieszą się złą sławą pod względem niezawodności. Wiele osób twierdzi, że nie będzie jeździć niemieckim samochodem, jeśli jest on poza gwarancją, ale to zależy od modelu, ponieważ niektóre BMW są regularnie użytkowane przez ponad 200 000 mil.

FAQ

Czy samochody Infiniti są lepsze niż Lexus i BMW?

Zarówno Lexus jak i BMW są nieco bardziej niezawodne niż Infiniti. Z drugiej strony, Infiniti ma oszałamiający design i luksusowy charakter. Jeśli niezawodność jest kwestią, która powstrzymuje Cię przed zakupem tego pojazdu, wybierz model o sprawdzonej historii, taki jak FX35.

Czy produkcja Infiniti będzie trwała?

Istnieje wiele spekulacji, że marka Infiniti należąca do Nissana zakończy działalność na początku 2030 roku, ponieważ ostatnio stracili ponad 10 procent sprzedaży na rynku amerykańskim. Tylko w 2019 roku dostarczyli mniej niż 20 000 pojazdów na całym świecie, w porównaniu z oszałamiającym wynikiem BMW – ponad 2 miliony sprzedanych samochodów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z