Niezawodność Polestar vs Audi – co jest lepsze?

Zarówno Polestar jak i Audi skupiają się na projektowaniu i produkcji luksusowych samochodów, ale różnica polega na tym, że Polestar dopiero zaczyna swoją przygodę z luksusowymi samochodami, podczas gdy Audi jest w grze od ponad 100 lat. W rzeczywistości Polestar jest silnie wspierany przez Volvo i będziemy musieli skupić się na tym połączeniu, jeśli chcemy porównać te dwie firmy.

Oznacza to, że tryby Polestar są zbudowane z części Volvo, co oznacza, że powinny mieć podobne wyniki niezawodności z określonymi różnicami, jeśli chodzi głównie o układ napędowy. Jednak nie jest jeszcze możliwe pełne porównanie tych dwóch producentów.

To powiedziawszy, Audi wydaje się być średnia w najlepszym razie, jeśli chodzi o niezawodność, która jest taka sama z wszystkich niemieckich marek premium oprócz Porsche. Wynika to zarówno z faktu, że samochody Audi są niezwykle skomplikowane i posiadają wiele funkcji, jak i z tego, że Audi niekoniecznie stawia niezawodność na pierwszym miejscu.

Z drugiej strony Polestar jest nową marką, więc nie możemy z całą pewnością powiedzieć, jak dobrze wypada pod względem niezawodności, ale biorąc pod uwagę, że Volvo wypada lepiej niż Audi w dziale niezawodności, można bezpiecznie zasugerować, że modele Polestar będą również.

Audi reliability – Mediocre at best

Niemiecki segment premium składa się z BMW, Mercedesa i Audi, wszystkie trzy są podobnie niezawodne, zarówno dlatego, że są złożone, jak i dlatego, że te marki nie traktują niezawodności priorytetowo, jak na przykład Toyota.

To dlatego, że te marki skupiają się na innowacji i oferują futurystycznie wyglądające i wydajne samochody naszpikowane wszelkiego rodzaju niespotykanymi wcześniej technologiami. Ponieważ większość Audi jest kupowana na gwarancji, na sprzedaż nowych samochodów nie ma aż tak dużego wpływu niezawodność, ponieważ zazwyczaj nikt nie musi płacić za naprawy od samego początku.

  Audi Q5 vs. Porsche Cayenne

Najbardziej porównywalną marką Audi do Polestar jest kompaktowy SUV Audi e-Tron, który bezpośrednio rywalizuje z nadchodzącym Polestar 3. e-Tron wydaje się być dość niezawodnym EV, tak bardzo, że może potencjalnie łatwo być na tym samym poziomie co Polestar 3, ale powinniśmy poczekać na Polestar 3, aby wiedzieć na pewno.

Wreszcie, nowe modele Audi objęte są 4-letnią lub 50k milową gwarancją fabryczną, która może być przedłużona do 10 lat i 120k mil, co jest lepszym rozwiązaniem niż przedłużona gwarancja BMW.

Niezawodność Polestara – Najprawdopodobniej lepsza niż Audi

Jak wcześniej wspomniano, Polestar jest dość nową marką, a to oznacza, że nie możemy w pełni ocenić, jak niezawodne są modele Polestar. Jedynym obecnie dostępnym na rynku modelem jest Polestar 1, który nie jest do końca zwykłym samochodem, ponieważ kosztuje 150 tys. dolarów, oferuje 600 KM z trzech różnych silników i jest produkowany w ograniczonym zakresie.

Jednak Polestar 2 powoli pojawia się na rynku i wygląda na to, że został już objęty wycofaniem z rynku, co niekoniecznie jest dobrym znakiem. Jednak problemy zostały szybko rozwiązane, co oznacza, że Polestar 2 będzie działał bez większych problemów.

Ponieważ większość modeli Polestar ma wiele części wspólnych ze współczesnymi modelami Volvo, możemy przewidywać, że modele Polestar powinny być bardziej niezawodne niż Audi. Jest to jednak tylko rozsądne oszacowanie i nie może być traktowane jako prawdziwy stan rzeczy.

  Audi A3 Niezawodność

Tak czy inaczej, modele Polestar są objęte 4-letnią gwarancją lub gwarancją na 50 tys. mil, która może być przedłużona, jak w przypadku większości samochodów klasy premium.

Konserwacja – kluczowy aspekt niezawodności

Nawet jeśli konkretna marka lub model może mieć lepsze przewidywane wyniki niezawodności, są to, jak może sugerować słowo – tylko przewidywania. Oznacza to, że nie zawsze odzwierciedlają one wszystkich właścicieli, ponieważ niezliczone czynniki wpływają na niezawodność, a te nie mogą być uwzględnione w większości rankingów niezawodności.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, modele Audi są tańsze w utrzymaniu w porównaniu z modelami Volvo. Dzieje się tak dlatego, że Audi dzieli wiele części z resztą koncernu VAG, podczas gdy Volvo ma tendencję do stosowania najbardziej skomplikowanych konfiguracji silników na rynku.

Dotyczy to również silnika Polestar, który wykorzystuje 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem i doładowaniem, a także dwa modele elektryczne. Taka złożoność wymaga skomplikowanej obsługi technicznej i dlatego możemy śmiało powiedzieć, że modele Polestar powinny być również droższe w utrzymaniu niż Audi EV.

Sekcja FAQ

Czy Audi jest bardziej luksusowe niż Polestar?

Jeśli pragniesz wyrafinowania i luksusu, lepiej wybrać Audi, ponieważ Audi oferuje o wiele więcej opcji, jeśli chodzi o luksus. Mimo że Polestar 1 i Polestar 2 są rzeczywiście luksusowymi samochodami, nie mogą się równać z większością Audi pod względem komfortu, luksusu i technologii.

Najbardziej luksusowym samochodem oferowanym przez Audi jest A8, pełnowymiarowy luksusowy sedan, który pod względem luksusu bije na głowę wszystko, co robi Volvo/Polestar.

  Czy Tesla wytrzyma 10 lat?

Czy Audi jest bardziej pożądane niż Polestar?

Audi e-Tron GT jest jednym z najbardziej pożądanych i najlepiej wyglądających samochodów elektrycznych, jakie można obecnie kupić, więc można śmiało powiedzieć, że e-Tron GT dzieli podobną filozofię rynkową z Polestar 1. Najwyższy model GT RS kosztuje podobne pieniądze co Polestar 1 i oferuje podobną moc oraz wrażenia z jazdy.

Jednak porównując te dwa modele pod względem pożądania, łatwo stwierdzić, że e-Tron GT RS jest bardziej pożądanym modelem z tej dwójki. Jeśli weźmiemy pod uwagę resztę aktualnego składu Audi, możemy z łatwością stwierdzić, że Audi robi obecnie bardziej pożądane samochody niż Polestar.

Czy Polestar zamierza wkrótce wypuścić więcej modeli?

Do 2025 roku Polestar planuje wypuścić ogólnie 5 nowych modeli, w tym Polestar 2. Kolejnym modelem Polestara, który pojawi się na rynku, będzie kompaktowy sportowy SUV Polestar 3, który powinien rywalizować z Audi e-Tron i prawdopodobnie zostanie ujawniony w 2022 roku.

Oprócz tych dwóch Polestar planuje również wypuścić elektrycznego sedana, który będzie bezpośrednio rywalizował z e-Tron GT. Po nim powinien pojawić się większy SUV i prawdopodobnie także mniejszy EV.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z