Numery modeli Mercedesa – wyjaśnienie

Numery modeli Mercedesa - wyjaśnienie

Mercedes może oferować jedne z najbardziej luksusowych i wydajnych pojazdów na drogach, ale jeśli chodzi o ich numery modeli, są one trudniejsze do zapamiętania niż u większości konkurentów.

Numery modeli Mercedesa mówią Państwu więcej niż tylko o marce i modelu samochodu. Nawet jeśli łatwiej jest zapamiętać numer modelu Audi A4, a trudniej Mercedes-Benz CLS63 AMG, model Benz mówi więcej o samochodzie niż Audi.
Nomenklatura Mercedes-Benz zawiera kombinacje alfa-numeryczne dla swoich modeli. Inaczej jest w przypadku nomenklatury Audi i BMW. Inaczej niż w przeszłości, Mercedes stosuje kombinację, która zaczyna się od alfabetu(ów), a następnie dwu- lub trzycyfrowej liczby.
Jeśli po raz pierwszy kupujesz samochód marki Mercedes i nie rozumiesz, co oznacza numer modelu, nie ma powodu do paniki. W tym artykule omówimy nomenklaturę Mercedes-Benz, aby ułatwić Państwu zrozumienie nazw samochodów i wybranie pojazdu idealnie dopasowanego do Państwa potrzeb.

Co oznacza pierwsza litera (s) w nazwie Mercedesa?

Pierwsza litera (s) oznacza zazwyczaj model pojazdu. Może się ona składać z jednej, dwóch lub trzech wielkich liter. Dodatkowo pierwsze litery oznaczają typ nadwozia pojazdu. A oznacza hatchback, B – pojazd wielozadaniowy, a C – coupe.
Najpopularniejsze modele Mercedesa to A, B, C, E i S. C, E i S mają długą historię i znaczenie, które kryją się za ich literami. Na przykład C oznacza komfort, E – wykonawczy, a S – specjalny. A i B nie mają żadnych historycznych znaczeń, które kryją się za ich literami.

Inne modele Mercedesa wraz z ich znaczeniem to:

G-Class: Gelandeklasse – klasa terenowa
Klasa V: nazwa od nazwy fabryki montażowej w Hiszpanii (Vitoria-Gasteiz)
Klasa X: X oznacza 4X4 lub 4WD
L: Leicht lub lekka
CL: Coupe Leicht – lekkie coupe
R: MPV- pojazd wielozadaniowy (krzyżówka vana i samochodu)
SL: Sport Leicht – lekki samochód sportowy
GL: Gelandewagen Leicht – lekki SUV
GT: Gran Turismo
AMG GT: samochód sportowy
Jeśli zrozumiesz znaczenie każdej litery, interpretacja numerów modeli samochodów Mercedes-Benz stanie się o wiele łatwiejsza. Na przykład Klasa GLE oznacza klasę E jako lekki SUV lub samochód terenowy, GLS oznacza klasę S jako lekki SUV lub samochód terenowy, a CLA oznacza klasę A jako lekkie coupe lub 4-drzwiowe coupe.

  Najlepszy olej do Mercedesa C300

Co oznaczają cyfry w nazwie Mercedes-Benz?

Po zapoznaniu się z pierwszymi literami, kolejnym krokiem jest określenie cyfr, które po nich występują. Odnoszą się one do pojemności skokowej silnika, która najczęściej podawana jest w litrach lub centymetrach sześciennych. Są to objętości tłoków w pełnym cyklu, w oparciu o przestrzeń, którą tworzy tłok, gdy jest oddalony od wału.
Wyporność silnika różni się od pojemności komory spalania, w której spalana jest benzyna. Jest to jednak to samo, co rozmiar silnika lub pojemność silnika. Jak wspomniano wcześniej, pojemność skokowa silnika jest mierzona w litrach lub centymetrach sześciennych. Pokazuje ona również całkowitą objętość cylindrów w silniku.
W przeszłości Mercedes mnożył tę miarę przez 100, ale po 1994 roku zaczął mnożyć ją przez 10. Dlatego też, jeśli chcesz poznać rozmiar silnika Mercedesa, musisz pomnożyć go przez 10. Na przykład, Mercedes E350 będzie miał silnik o pojemności 3,5 litra.

Co oznacza mała litera (s) w nazwie Mercedesa?

Nie mniej ważna jest również identyfikacja małej litery w numerze modelu. Na podstawie Mercedesa-Benz E350d można łatwo stwierdzić, że jest to sedan klasy E z silnikiem o pojemności skokowej 3,5 litra. Tak więc, jeśli chodzi o ostatnią literę, może ona wskazywać na rodzaj paliwa, z którego korzysta samochód.

Oto różne rodzaje małych liter i ich znaczenie:

c: sprężony gaz ziemny
d: olej napędowy
e: pojazdy elektryczne lub hybrydy typu plug-in
f: ogniwa paliwowe
h: hybryda lub hybryda BlueTec
Tak więc, teraz już rozumiesz wszystkie litery i cyfry w nazwie Mercedes-Benz E350d. Oznacza to, że jest to sedan Mercedesa klasy E z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 3,5 litra.

  Najlepszy kabriolet z dachem typu hardtop Mercedesa

Więcej pytań o modele Mercedesa

Jakie są różnice w klasach samochodów Mercedes-Benz?

Różnice między klasami samochodów Mercedes-Benz polegają na ich kształcie i wielkości. Modele Mercedes klasy A, B i CLA są z reguły bardziej kompaktowe niż modele klasy C, E i S. Te ostatnie mają również mocniejsze silniki. Ponadto te ostatnie mają mocniejsze silniki niż te pierwsze. Z tego powodu są droższe i bardziej wyrafinowane.

Dlaczego większość modeli Mercedes AMG ma numer 63?

W przeszłości zwykły Mercedes-Benz był określany trzycyfrowym numerem. Ale kiedy pojawił się AMG z silnikiem 6,3 l V8, powstała liczba 63. Dlatego normalna klasa E nazywałaby się E350, ale jej wersja AMG byłaby określana jako E63.
Jest to wskazówka, że E63 jest samochodem o wysokich osiągach i bardziej luksusowym niż E350. Nawet gdy zmienia się silnik samochodu, Mercedes nadal określa go jako 63, odnosząc się do wysokich osiągów i wyrafinowania modelu w swojej klasie. W rezultacie ułatwiło to Mercedesowi marketing.

Ile modeli oferuje Mercedes-Benz?

Mercedes tworzy samochody już od ponad 100 lat. Przez te lata dodawali niektóre modele, a inne wycofywali z produkcji. Niektóre modele, takie jak klasa M, zostały zmienione na klasę GLE. Mercedes posiada około 19 modeli samochodów. Należą do nich A, B, C, E, G, R, S, V, X, GL, SL, CLA, CLS, GLA, GLC, GLE, GLS, SLC i SLS.
Co oznacza 180 w samochodzie Mercedes-Benz Klasy A 180?
Gdyby to było w przeszłości, 180 w Mercedesie Klasy A mogłoby oznaczać, że samochód ma silnik o pojemności 1,8 litra. Ale dzisiaj, 180 w Klasie A oznacza, że samochód ma silnik M270, 1,6 litra 4 cylindry, i może produkować 75, 90 lub 115 kW.

  Dlaczego nie powinienem kupować Mercedesa?

Wybierz samochód odpowiadający Twoim potrzebom

Dzięki temu szczegółowemu przewodnikowi po numerach modeli Mercedesa, wybranie swojego wymarzonego Mercedesa stało się proste. Chociaż numery modeli Mercedesa wydają się trudne do zrozumienia, wyjaśniają one więcej niż tylko model samochodu. Dlatego dowiesz się więcej rzeczy o samochodzie, który chcesz kupić, zanim przejdziesz przez jego specyfikacje.
Niezależnie od numerów modeli, wszystkie pojazdy marki Mercedes oferują wyjątkową wydajność, luksus, komfort, niezawodność i klasę. Jeśli chcesz mieć najlepsze wersje każdego modelu Mercedesa, zawsze wybieraj ich wersje AMG.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z