Porsche vs. Lexus: Niezawodność

Zarówno Porsche, jak i Lexus zawsze znajdowały się w ścisłej czołówce przemysłu samochodowego, jeśli chodzi o niezawodność i niezawodność. Firma J.D. Power umieściła Lexusa na pierwszym miejscu wśród najbardziej niezawodnych marek na rynku ze średnią liczbą 106 problemów, a na drugim miejscu znalazły się Porsche i Toyota ze średnią 108 problemów.

Przez ostatnie osiem lat z rzędu Lexus był niekwestionowanym mistrzem niezawodności, mimo że liczba zgłoszonych problemów na pojazd wciąż rosła, od 99 do 106. Również Toyota, marka macierzysta Lexusa, od dłuższego czasu znajduje się w ścisłej czołówce.

Z drugiej strony, Porsche jeszcze kilkanaście lat temu miało mieszane uczucia. Od tego czasu Porsche zdołało utrzymać swoją stałą niezawodność w ostatnich latach, a Porsche 911 jest często nazywane najbardziej niezawodnym modelem samochodu na świecie.

Lexus jest bardziej niezawodną marką, ale Porsche zajmuje bardzo bliskie miejsce. Tak bardzo, że utrzymanie obu tych marek jest niezbędne dla właściwej niezawodności. Jeśli zadbasz o swój samochód, on zadba o Ciebie.

Lexus: Niezawodność i luksus w połączeniu

Głównym powodem, dla którego Lexus jest tak niezawodny, jest fakt, że dzieli on wiele swoich części z firmą macierzystą Toyota. Ze względu na fakt, że Lexus jest marką luksusową, poziom wykonania i rozwoju jest znacznie wyższy niż w przypadku Toyoty.

Kiedy samochody są produkowane, przechodzą przez wiele testów i punktów kontroli jakości. Luksusowa marka ma wyższą cenę, co oznacza, że ma więcej pieniędzy do dyspozycji podczas takich testów i etapów rozwoju.

  Czy Boxster to Porsche dla ubogich?

Toyota produkuje jedne z najlepszych silników, jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne, a głównym powodem, dla którego Lexus jest zawsze na szczycie list przebojów, jest to, że wiele innych luksusowych marek nie jest tak niezawodnych. Toyota przedkłada niezawodność i długowieczność nad luksus i złożoność.

Kiedy połączysz taką niezawodną i solidną platformę z luksusem i złożonością technologiczną, otrzymasz Lexusa. Innym powodem, dla którego Lexus jest tak niezawodny, jest fakt, że Lexus nie jest skory do zmiany swoich systemów z każdą nowszą generacją. If it ain’t broke, why fix it?

Porsche jest nowym królem niezawodności

Jeszcze nie tak dawno temu Porsche nie było niezawodne. Dopiero w ciągu ostatnich kilkunastu lat marka zdołała wspiąć się w górę w rankingach niezawodności. Według osób, które rzeczywiście pracowały w Porsche, stało się tak dlatego, że pracownicy Porsche bardzo, bardzo się starają, aby być niezawodni.

Choć można by się spodziewać, że każda luksusowa marka tak robi, to po prostu nie jest to prawdą. Większość luksusowych marek koncentruje się przede wszystkim na wydajności, technologii i ruchu jednostek. Nie dbają o długoterminową niezawodność tak bardzo, jak Porsche.

Dzieje się tak dlatego, że baza klientów Porsche jest inna. Ludzie, którzy kupują Porsche, a zwłaszcza 911-tki, są entuzjastami motoryzacji i dbają o swoje samochody bardziej niż przeciętny właściciel Mercedesa Benza Klasy S.

W tym sensie, klasa S jest czymś w rodzaju narzędzia, które zostaje wymienione po ukazaniu się nowszego modelu, podczas gdy 911 prawie zawsze będzie cenione i trzymane przez entuzjastę. Oznacza to, że poziom czułej miłości i opieki nad 911 jest znacznie wyższy niż w przypadku większości innych luksusowych niemieckich marek.

  Czy Porsche Boxster ma twardy dach?

Jak drogie są Porsche i Lexus w utrzymaniu?

Niezawodność nie jest tania. Zarówno modele Lexusa, jak i Porsche są znane z tego, że kosztują małą fortunę, jeśli chodzi o utrzymanie. To może nie być problemem w ciągu pierwszych 3 lat, kiedy samochód jest objęty gwarancją, ale później koszty utrzymania związane z Porsche i Lexusem są naprawdę wysokie.

Pomiędzy tymi dwoma, Porsche są droższe w utrzymaniu w większości scenariuszy. Porsche są droższe w zakupie i utrzymaniu, zwłaszcza modele bardziej zorientowane na osiągi. W całym zakresie, obie te marki oferują podobne pojazdy.

Na przykład, Porsche 911 to samochód sportowy typu grand tourer z silnikiem o pojemności 3-4 litrów i Lexus LC500 to również sportowy grand tourer oferowany z wolnossącym silnikiem V8 lub hybrydowym układem napędowym. Oba są drogie, ale 911 wyprzedał LC500 dziesiątki razy, a ogólnie rzecz biorąc, 911 jest o wiele lepszy.

FAQ

Jakie są najbardziej i najmniej niezawodne modele Lexusa?

Nawet jeśli Lexus jest generalnie niezawodny, istnieje dość duża rozbieżność między niektórymi modelami. Najbardziej niezawodne modele Lexusa to Lexus IS, Lexus GS i Lexus LS. Wszystkie trzy z nich są flagowymi nosicielami niezawodności Lexusa i powodem, dla którego Lexus cieszy się tak dużym szacunkiem, jeśli chodzi o niezawodność.

Z drugiej strony, Lexus RX, na przykład, nie jest tak niezawodny, jak którykolwiek z tych trzech. Jednak RX jest nadal powyżej branżowego standardu niezawodności, co tylko jeszcze bardziej potwierdza fakt, że inne luksusowe marki nie są nigdzie w pobliżu Lexusa pod względem niezawodności.

  Co musisz wiedzieć o samochodach projektowych Porsche 911?

Jakie są najbardziej i najmniej niezawodne modele Porsche?

Porsche Boxster był i nadal jest w pewnym sensie workiem mieszanym, jeśli chodzi o niezawodność. Kompaktowy roadster sportowego samochodu Porsche z silnikiem średniej mocy sprawia wrażenie zbieracza problemów, ale poziom problemów nie jest tak zły, jak w przypadku niektórych konkurencyjnych modeli innych marek.

Z drugiej strony, królem niezawodności Porsche jest model 911. I jest to raczej oczekiwane, ponieważ platforma 911 ma kilkadziesiąt lat, a przeciętny właściciel 911 odpowiednio ją utrzymuje.

Jak dokładne są rankingi i badania niezawodności marek?

Niektórzy kwestionują zasadność takich badań, ponieważ są one zbyt obszerne, aby można je było odnieść do pojedynczej osoby. A nam przecież chodzi tylko o to, jak niezawodny jest nasz samochód. A to zależy w dużej mierze od kilku różnych aspektów.
Ale spokojnie, jeśli utrzymujesz swój samochód prawidłowo, Lexus lub Porsche sport/luksusowy samochód nigdy nie powinien zostawić cię bez pomocy. Jeśli jednak tak się stanie, pamiętaj, aby to zgłosić, aby ankiety odzwierciedlały prawdziwy stan rzeczy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z