Samochody podobne do BMW X5

BMW X5 to jeden z najlepszych modeli BMW na rynku. Jest luksusowy, zaawansowany, przestronny, wygodny, bezpieczny, praktyczny i posiada różne układy napędowe do wyboru. Ale które samochody są podobne do BMW X5?

BMW X5 ma wielu rywali na rynku, którzy oferują podobne funkcje, wydajność, komfort i cenę. Niektóre z podobnych średniej wielkości SUV-ów do BMW X5 to Mercedes-Benz GLE-Class, Audi Q7, Acura MDX, Land Rover Discovery, Genesis GV80 i Volvo XC90.

Jakie samochody są podobne do BMW X5?

1. Mercedes-Benz GLE-Class

Mercedes-Benz GLE-Class to potężny SUV średniej wielkości o eleganckim wyglądzie zewnętrznym, luksusowym wnętrzu i najwyższej klasy systemie infotainment. Ma kilka poziomów wykończenia, z modelem podstawowym wyposażonym w silnik rzędowy o pojemności 2,0 litra i cenie wywoławczej 56 600 dolarów. Najwyższym poziomem wykończenia jest GLE 580 4Matic z 4,0-litrowym silnikiem twin-turbo V8.

To, co upodabnia ten samochód do BMW X5, to luksusowe i zaawansowane wnętrze, prawie taka sama prędkość maksymalna i podobny wskaźnik efektywności paliwowej. Cena za bazowe BMW X5 sięga 62 595 dolarów, co znacznie przewyższa klasę GLE.

2. Audi Q7

Audi Q7 to kolejny elegancki i potężny SUV średniej wielkości o podobnych cechach jak BMW X5. Ta niemiecka luksusowa marka samochodów może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 6,2 sekundy, co jest imponujące. W standardzie posiada 2,0-litrowy silnik inline-4, który dostarcza aż 261 KM. Cena za bazowe Audi Q7 wynosi około 58 695 dolarów.

Niektóre z cech, które upodabniają Audi Q7 do BMW X5 to wysokiej klasy wnętrze, wyjątkowe osiągi dzięki systemowi Quattro oraz efektywne zużycie paliwa.

  Czy BMW M1 to supersamochód?

3. Land Rover Discovery

Land Rover Discovery jest dobrze wyglądający, nowoczesny, mocny i luksusowy. Może pochwalić się również ekskluzywnym wnętrzem i stylowym wyglądem zewnętrznym. Jednak gdy porównamy go z BMW X5, Audi Q7 i Mercedes-Benz GLE-Class, zauważymy, że jest on bardziej skoncentrowany na możliwościach terenowych, przez co jest mniej wyrafinowany niż trzy najlepsze niemieckie marki.

Z ceną bazową 59 875 dolarów Land Rover Discovery jest podobny do BMW X5, ponieważ oba mają luksusowe wnętrze, podobny wskaźnik efektywności paliwowej i podobną moc.

4. Acura MDX

Acura MDX może nie być tak wyrafinowana lub potężna jak większość samochodów na tej liście, ale jest bardzo niezawodna i niedroga w posiadaniu. Model podstawowy jest wyposażony w 3,5-litrowy silnik V-6, który wytwarza 290 KM i 267 lb-ft momentu obrotowego. Na dodatek jest to duży samochód z możliwością siedzenia do siedmiu pasażerów.

Mimo że BMW X5 ma opcję trzeciego rzędu, nie jest on tak przestronny jak trzeci rząd w Acura MDX. Inne podobne cechy to luksusowe wnętrze i duża przestrzeń ładunkowa.

5. Volvo XC90

Volvo XC90 jest jednym z najlepszych luksusowych SUV-ów średniej wielkości i oferuje stosunek jakości do ceny. Dzięki eleganckiemu wyglądowi, najwyższej klasy funkcjom bezpieczeństwa i luksusowym cechom. Ten samochód oferuje również kilka opcji silnikowych, które wahają się od turbodoładowanej inline-4 o mocy 247 KM z 48-woltowym systemem mild hybrid do turbodoładowanej inline-4 plug-in hybrid Recharge o łącznej mocy 455 KM.

  Najczęstsze problemy z BMW E90 (seria 3 Limuzyna)

Niektóre cechy, które upodabniają ten samochód do BMW X5 to eleganckie wnętrze, doskonała wydajność paliwowa i przestronne wnętrze. Niemniej jednak Volvo XC90 jest dość tańsze, ponieważ jego podstawowy model idzie za około 57 095 dolarów, co jest znacznie tańsze niż BMW X5.

6. Genesis GV80

Innym samochodem, który ma podobne cechy jak BMW X5 jest Genesis GV80. Ten samochód jest jednym z najbardziej eleganckich luksusowych SUV-ów średniej wielkości na rynku. Jego wygląd zewnętrzny jest nieziemski i jeden z najlepszych. Posiada również przytulne wnętrze i wysoce zaawansowane funkcje.

Podstawowa wersja Genesis GV80 jest napędzana przez 2,5-litrowy silnik inline-4 z turbodoładowaniem, który dostarcza 300 KM. Niemniej jednak, ma inne opcje wykończenia z większą mocą i wyjątkową wydajnością. Niektóre z cech, które sprawiają, że GV80 jest podobny do X5 to doskonałe osiągi, wysokiej klasy wnętrze i oszczędność paliwa.

Podstawa Genesis GV80 idzie za 56,645 dolarów, co oznacza, że dostajesz więcej za mniej. Genesis GV80 jest również najtańszym samochodem do utrzymania na tej liście po Acura MDX.

FAQ

Czy BMW X5 jest samochodem niezawodnym?

Nie, BMW X5 należy do najmniej niezawodnych średnich SUV-ów na rynku. Większość agencji niezawodności przyznaje mu ocenę poniżej średniej, co jest niepokojące. BMW X5 rejestruje więcej problemów niż większość jego konkurentów. Oznacza to, że użytkownicy spędzą więcej czasu w garażu niż w podobnych samochodach.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW X5?

W najnowszych modelach BMW X5 nastąpiła znaczna poprawa, jeśli chodzi o trwałość i niezawodność. Mimo to istnieje kilka problemów, na które użytkownicy powinni zwrócić uwagę, takich jak problemy z silnikiem, nierówna praca na biegu jałowym, skrzypiąca tylna klapa, utrata mocy hamulców, problemy z hałasem, przeciąganie i szarpanie podczas jazdy oraz problemy z klamkami drzwi.

  BMW vs Mercedes: Statystyki i fakty

Jak szybkie jest BMW X5?

Najszybszym modelem BMW X5 na rynku jest BMW X5 M. Ten model osiąga prędkość maksymalną od 0 do 60 mph w zaledwie 3,8 sekundy. Jednak model podstawowy osiąga w tym samym czasie tylko 5,3 sekundy. BMW X5 M ma również prędkość maksymalną 177 mph z oponami wyczynowymi.

Który rok modelowy dla BMW X5 jest najlepszy?

BMW X5 miało kilka wybitnych modeli, odkąd zostało wprowadzone w 1999 roku. Podczas gdy wiele jego modeli było fantastycznych, modele, które wyróżniają się najbardziej, to lata modelowe 2000, 2005 i 2016. Dzięki dwóm doskonałym silnikom; silniki BMW N52 i N62 były bardzo niezawodne i trwałe.

Końcowe przemyślenia

Teraz, gdy wiesz, które samochody są podobne do BMW X5, możesz iść dalej i wybrać samochód, który najlepiej spełnia Twoje potrzeby i budżet. Mercedes-Benz GLE i Audi Q7 są najbardziej luksusowe, podczas gdy Land Rover Discovery jest idealny do off-roadu. Co więcej, najbardziej przystępną i niezawodną opcją jest Acura MDX.

Ogólnie rzecz biorąc, BMW X5 jest wspaniałym luksusowym SUV-em średniej wielkości o wyjątkowych osiągach, wrażeniach premium, przestronnym wnętrzu i ma mnóstwo wysoce zaawansowanych technologicznie funkcji. Jednak jest to również niewiarygodne i ma wysoką cenę początkową.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z