VW Adaptive Cruise Control Problemy

VW problemy

Kilka lat temu, adaptacyjny tempomat był postrzegany tylko jako sztuczka, ponieważ nie był wystarczająco zaawansowany, aby rzeczywiście zrobić wiele sensu. Jasne, w niektórych przypadkach, takich jak rejs po autostradzie bez ruchu, każdy rodzaj tempomatu jest warty zachodu, ale prawdziwe scenariusze i środowiska zawsze mają tendencję do bycia nieco nieprzewidywalnym, co nie jest czymś, co chcesz, gdy używasz funkcji autonomicznej jazdy.

VW nie jest marką znaną z autonomicznej jazdy per se, ale VW oferuje teraz dość zaawansowane systemy adaptacyjnego tempomatu, które mogą wziąć krawędź z codziennych dojazdów. Bądź co bądź, istnieją pewne godne uwagi problemy z adaptacyjnym tempomatem VW, które zamierzamy wymienić w tym artykule. To powinno służyć Ci dobrze, jeśli napotkasz któryś z nich.

Pierwszy i prawdopodobnie najbardziej powszechny problem jest, gdy adaptacyjny tempomat odmawia nawet pracy. Inne problemy obejmują system angażowania hamulców przez siebie bez żadnego konkretnego powodu, który jest nie tylko niewygodne, ale może być również bardzo niebezpieczne.

Po trzecie, musimy mówić o tym, że system nagle się rozłącza i często odmawia włączenia. Wreszcie, powinniśmy również wspomnieć o przypadkach, w których system przyspiesza i nie wydaje się być w stanie utrzymać stałej wyznaczonej prędkości.

Adaptacyjny tempomat niedostępny

Najczęstszym problemem, z którym boryka się większość właścicieli VW, jest sytuacja, w której system ACC w ogóle nie chce się włączyć. Problemy te są zazwyczaj związane z konkretną lampką ostrzegawczą ACC, która pojawia się na desce rozdzielczej i nie pozwala na włączenie systemu. Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić, jest sam radar ACC, ponieważ wiadomo, że nie reaguje, jeśli jest pokryty dużą ilością brudu. Jeśli jedziesz przez ciężki śnieg lub deszcz, radar również nie będzie w stanie pracować.

  Aiways vs VW - co jest lepsze?

Należy również pamiętać, aby oczyścić obszar przed radarem, ponieważ wszelkie przeszkody, takie jak tablice rejestracyjne lub kawałki karoserii doprowadzi do systemu odmowy zaangażowania. Przepalony bezpiecznik również może być przyczyną tego problemu, podobnie jak uszkodzony czujnik. Jeśli nie udało Ci się rozwiązać problemu, spróbuj zaparkować samochód na 15 minut i spróbuj ponownie. Jeśli żadna z tych czynności nie pomoże, skontaktuj się z technikiem VW.

Adaptive Cruise Control System Braking By Itself

Było sporo zgłoszeń od zestresowanych kierowców, że niektóre modele VW mogą wykazywać niezamierzone hamowanie, gdy system ACC jest włączony. Jest to prawdopodobnie najbardziej niebezpieczny problem, jaki można napotkać z systemem ACC, ponieważ jest nieprzewidywalny i może być śmiertelny przy prędkościach autostradowych. Niestety, nie wydaje się, aby istniało jasne wyjaśnienie, co powoduje te problemy, z wyjątkiem tego, że niektórzy lubią nazywać je wadami przedniego wspomagania.

VW został nawet uderzony z wielu pozwów dotyczących tego problemu, ale nic konkretnego nigdy nie wyszło z tych. Niektórzy twierdzili, że problemy te mogą być proaktywnie rozwiązane przez zawsze aktualizację systemów i regularne serwisowanie samochodu, ale rzeczywistość jest taka, że systemy te mogą czasami błędnie interpretować środowisko jako wrogie i uruchamiać hamulce, nawet jeśli jest to zupełnie niepotrzebne.

Adaptive Cruise Control Turns Off

Ten problem (jak i wiele innych) nie jest specjalnie związany z VW, ponieważ jest to nieodłączny problem z większością systemów ACC. Problem polega na tym, że system nagle się wyłącza i pozostawia Ci pełną kontrolę nad pojazdem. W niektórych sytuacjach, to może być trochę problemu, zwłaszcza jeśli jesteś jazdy stosunkowo szybko na stosunkowo ruchliwej drodze.

  Problemy z VW Crafterem

Mówi się, że problem ten jest zwykle spowodowany przez czynnik zewnętrzny, który albo dezorientuje, albo siłą odłącza system. Silny wiatr boczny przy dużych prędkościach może kołysać samochodem, a tym samym odłączyć system i nie pozwolić Ci go włączyć. Utrata przyczepności i przejeżdżanie przez kałuże również może powodować ten problem.

Adaptacyjny tempomat nie może utrzymać określonej prędkości

Pierwszym powodem jest to, że Twój system nie pozwala Ci włączyć szczególnie wysokiej prędkości, jeśli ruch jest zbyt duży. Po drugie, przełącznik hamulca może być uszkodzony, co spowoduje, że system będzie myślał, że użyłeś hamulców. Należy również sprawdzić czujnik prędkości pojazdu, którego zadaniem jest komunikowanie się z ECU o prędkości, z jaką porusza się samochód.

Złamany lub luźny przewód tempomatu może powodować ten sam problem, dlatego też należy je również sprawdzić.

Sekcja FAQ

Czy tempomat adaptacyjny jest bezpieczny?

W zasadzie większość systemów ACC jest całkowicie bezpieczna i wystarczająco niezawodna, aby używać ich na co dzień, ale niewłaściwe użycie tych systemów może uczynić je bardzo niebezpiecznymi. Ideą systemu ACC nie jest zastąpienie uwagi i skupienia, ale raczej uzupełnienie jazdy i uczynienie jej nieco bardziej komfortową.

Zawsze należy zwracać uwagę na drogę przed sobą i przestrzegać ograniczeń prędkości, niezależnie od tego, czy korzystamy z systemu ACC czy nie. Jeśli jesteś na znanej drodze i przepływ ruchu jest wystarczająco spójny, nie ma powodu, dla którego nie powinieneś angażować swojego adaptacyjnego tempomatu, ponieważ jest to dokładnie to, do czego został zaprojektowany.

  Hyundai i10 vs VW Up - który jest lepszy?

Czy wszystkie tempomaty adaptacyjne są takie same?

Współczesne systemy ACC są bardzo zróżnicowane, niektóre są podstawowe i oferują tylko podstawowe funkcje, takie jak ustawienie określonej odległości od samochodu poprzedzającego i utrzymanie pożądanej prędkości.

Inne są znacznie bardziej zaawansowane, ponieważ mogą przyspieszyć, zwolnić, a nawet zatrzymać się i odjechać, jeśli tego chcesz. Niektóre są w stanie przejąć kontrolę nad Twoimi ruchami kierownicy i wyśrodkować samochód wewnątrz pasa ruchu, podczas gdy najbardziej zaawansowane systemy mogą nawet dokonać zmiany pasa ruchu i są prawie nie do odróżnienia od autonomicznych systemów jazdy.

Czy wszystkie modele VW są wyposażone w tempomat adaptacyjny?

Wszystkie modele VW mogą być obecnie wyposażone w funkcje adaptacyjnego tempomatu, ale nie wszystkie oferują ACC jako standard. Modele z wyższej półki zazwyczaj oferują te systemy fabrycznie, podczas gdy bardziej przystępne cenowo modele mają je w ramach dodatkowych pakietów opcji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z