Wszystko o 2023 Ford Bronco Sport

2023 Ford Bronco Sport

Ford Bronco Sport to nowy model unibody Bronco, który jest oparty na tej samej platformie co SUV Ford Escape. Bronco w ogóle jest jednym z najbardziej znanych i najpopularniejszych modeli Forda wszech czasów, dlatego Ford zrobił wielki powrót Bronco, który z pewnością sprzeda się naprawdę dobrze. W tym artykule powiemy Ci wszystko o 2023 Ford Bronco Sport, więc trzymaj się, aby dowiedzieć się!

Gama Forda Bronco Sport oferuje dwa różne silniki do wyboru z dobrze znaną 8-biegową automatyczną skrzynią biegów Forda. Nowy Bronco Sport to przede wszystkim samochód terenowy, ponieważ to był główny punkt zainteresowania oryginalnego Bronco. Możemy powiedzieć, że Bronco jest na równi z Jeepem Wranglerem, jeśli chodzi o off-roading, co jest naprawdę dużą pochwałą.

Stylistycznie Bronco Sport czerpie inspirację ze starszego, kultowego Bronco, ale wygląda naprawdę nowocześnie zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Wrażenia z jazdy nie różnią się zbytnio od innych SUV-ów, takich jak Ford Escape, ponieważ te dwa samochody dzielą ze sobą większość części. Jednak Bronco jest nieco bardziej zorientowany na off-road, co jest oczywiste od razu.

Nie możemy powiedzieć nic, jeśli chodzi o niezawodność, ale wartość jest silna, jak Bronco podcina większość innych SUV z odznaką Forda. Możesz dostać nowego Bronco z 2-drzwiowymi lub 4-drzwiowymi drzwiami, a jeśli chcesz maksymalną przestrzeń, 4-drzwiowy Bronco jest tym, który trzeba zdobyć.

2023 Ford Bronco Sport – Układ napędowy

Gama silników Forda Bronco rozpoczyna się od trzycylindrowego silnika 1.5L o mocy 181 KM i 190lb-ft momentu obrotowego, podczas gdy mocniejszy silnik 2.0L wytwarza 250 KM i 277lb-ft momentu obrotowego. Oba silniki są połączone z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów Forda, która płynnie zmienia biegi i jest naprawdę dobra do jazdy w terenie, dzięki funkcji obniżania biegów i zjazdu ze wzniesienia.

  Czy Ford Mustang Mach-E to dobry samochód?

Większy silnik ma osiągać około 21MPG w mieście, 26MPG na autostradzie i 23MPG łącznie. Mniejszy 1,5L 3-cylindrowy ma zwrócić około 25MPG w mieście, 28MPG na autostradzie i 26MPG łącznie, ale te numery nie są jeszcze potwierdzone, ale są tylko szacunki.

W sumie, Ford Bronco Sport oferuje przyzwoite wybory silnika, które prawdopodobnie zadowolą większość właścicieli tam. My polecilibyśmy wybrać silnik o mocy 250 KM, ponieważ lepiej pasuje do charakteru samochodu, jest zauważalnie mocniejszy i nie jest wcale mniej wydajny w realnym świecie.

2023 Ford Bronco Sport – wygląd i prowadzenie

Ford Bronco Sport jest nowocześniej wyglądającym nowym 2023 Bronco i wielu uważa, że nie wygląda tak dobrze jak zwykłe Bronco. Bronco Sport jest oczywiście bardziej dostosowany do jazdy po drogach, dlatego wygląda bardziej zwyczajnie i stonowanie. Bronco Sport nie oferuje zdejmowanych drzwi i dachu, a przynajmniej nie w tak prosty sposób jak zwykłe Bronco.

Podsumowując, model Sport Bronco jest znacznie bardziej zorientowanym na drogę samochodem, który nie wygląda ani nie czuje się tak przyjazny w terenie jak zwykły Bronco. Oznacza to, że należy się spodziewać, że będzie jeździł i czuł się jak Ford Escape.

2023 Ford Bronco Sport – Niezawodność i częste problemy

Ford Bronco Sport miał ciężki start, ponieważ został wycofany z rynku już trzy razy. Pierwsze wycofanie było spowodowane dużymi wyciekami oleju, drugie było spowodowane problemami z systemem dostarczania paliwa, a trzecie wycofanie było spowodowane problemami z okładzinami hamulcowymi. Problemy te były znane z wywoływania pożarów, zatrzymywania samochodu i zmniejszania skuteczności hamowania.

  Częste problemy z 10-biegową skrzynią biegów Forda

W sumie, nie jest to wszystko, że rzadkie dla nowego modelu każdego producenta samochodów, dlatego Bronco Sport jest prawdopodobne, aby stać się dużo lepiej z każdym nowszym roku modelowego, gdy te problemy stają się wyprasowane dla większości.

2023 Ford Bronco Sport – Wartość i praktyczność

Ford Bronco Sport zaczyna się od około 29 215 dolarów plus opłata za miejsce przeznaczenia dla modelu 1.5L. Model 2023 Badlands z większym silnikiem zaczyna się od 37 000 dolarów, a topowy model Heritage Limited od 45 000 dolarów. Podsumowując, jest to naprawdę atrakcyjny przedział cenowy dla nowego Bronco, ponieważ oferuje on bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Praktyczność jest w porządku, ponieważ modele Sport mają czworo drzwi i przyzwoitą ilość miejsca w bagażniku. Możesz z łatwością zmieścić w Bronco Sport cztery dorosłe osoby bez obaw, że ktoś będzie narzekał na brak miejsca.

Sekcja FAQ.

Jaka jest różnica między 2022 Bronco Sport a 2023 Bronco Sport?

Ford Bronco Sport z 2023 roku tak naprawdę nie różni się niczym od modelu 2022, z wyjątkiem pewnych pakietów wizualnych grafik oraz drobnych zmian tu i ówdzie. 2023 Bronco Sport jest w przeważającej mierze przeniesieniem z modelu 2022, czego należy się spodziewać.

Ford zamierza wprowadzić sporo zmian, w tym nowy model Raptor dla zwykłego Bronco, ale wydaje się, że sportowy Bronco pozostanie w przeważającej mierze taki sam.

  Ford F150 Niezawodność

Czy Ford Bronco Sport jest lepszy od zwykłego Bronco?

Ford Bronco Sport to bardziej żywotna, wydajniejsza, cichsza i bardziej zorientowana na drogę iteracja Bronco, która również kosztuje mniej. Jednak zwykły Bronco jest fajniejszy, wygląda lepiej i ma dwa różne style i kształty nadwozia.

W zwykłym Bronco można zdjąć drzwi i dach, czego nie można zrobić w Bronco Sport. Gdyby to były moje pieniądze, poszedłbym na Bronco każdego dnia tygodnia, po prostu dlatego, że wygląda dużo fajniej, podczas gdy Bronco Sport nie wygląda tak naprawdę atrakcyjnie w ogóle.

Kiedy mogę kupić Forda Bronco Sport z 2023 roku?

Ford Bronco Sport 2023 jest dostępny do zamówienia już teraz, ale prawdopodobnie nie dostaniesz swojego nowego Bronco Sport przed końcem 2022 roku lub jesienią 2022 roku najwcześniej. Możemy się również spodziewać, że będą one oferowane ze znacznymi marżami dealerskimi, które rzeczywiście są niedorzeczne.

Jednak czas oczekiwania na nowego Bronco Sport wynosi około kilku miesięcy, dlatego niektórzy są skłonni zapłacić więcej, aby dostać samochód wcześniej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z