Wszystko o 2023 Mercedes CLE-Class Coupe

SUV-y i crossovery powoli przejmują rynek, co oznacza, że większość producentów samochodów w dzisiejszych czasach skupia swoje wysiłki na tworzeniu coraz większej ilości crossoverów/SUV-ów. Jeśli weźmiemy również pod uwagę, że samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne, można łatwo zrozumieć, dlaczego niektórzy producenci samochodów zaprzestają produkcji mniej popularnych modeli.

Dla Mercedesa, coupe i kabriolety spadają w sprzedaży konsekwentnie w ciągu ostatnich kilku lat, i mając zarówno Mercedes C-Class coupe i Mercedes E-Class coupe jest nieco overkill. Dlatego Mercedes decyduje, że najlepiej jest zaprzestać zarówno i zastąpić je jednym coupe / cabrio modelu o nazwie Mercedes CLE-Class Coupe.

Tak więc, w tym artykule, mamy zamiar powiedzieć wszystko o 2023 Mercedes CLE-Class Coupe, co to jest, kiedy wychodzi, i dlaczego należy rozważyć jeden. Ten trend zaprzestania Mercedes coupes faktycznie rozpoczął się z powrotem w 2020 roku, kiedy Mercedes zwolnił S-Class Coupe i S-Class kabriolet.

Bądź co bądź, wciąż jest sporo osób, które chcą kupić stylowy i stosunkowo praktyczny Mercedes coupe sedan. Co więcej, Mercedes ma długą historię tworzenia tego typu samochodów, a zaprzestanie ich całkowicie jest poza tabelą.

2023 Mercedes CLE-Class Coupe – Układ napędowy

Jeśli chodzi o silniki, nie jesteśmy jeszcze do końca pewni, jakie to będą jednostki napędowe, ale możemy powiedzieć, że w klasie CLE prawdopodobnie pojawi się kilka iteracji 4-cylindrowego silnika z turbodoładowaniem o pojemności 2,0 l. Podstawowa klasa CLE będzie prawdopodobnie wyposażona w 4-cylindrowy silnik 2.0L o mocy 260 KM i 295lb-ft momentu obrotowego lub/i 402 KM i 370lb-ft momentu obrotowego.

  Jaka jest najbardziej luksusowa klasa Mercedesa?

Wersja AMG z pewnością pojawi się wkrótce i możemy spodziewać się, że model CLE63 AMG 4MATIC+ E-Performance z najwyższej półki będzie oferował zupełnie nowy, 4-cylindrowy silnik hybrydowy z turbodoładowaniem o pojemności 2,0 l, który znajdziemy w nowym C63 AMG E-Performance. Ten silnik wypycha 671 KM i 752lb-ft momentu obrotowego skojarzony z trwałym Mercedes własności 4MATIC + AWD systemu.

Wszystkie te wybory silnika są prawdopodobnie będzie sparowany z Mercedes 9G-Tronic 9-biegowa skrzynia automatyczna. W sumie możemy powiedzieć, że V6 lub V8 powinny być dostępne dla topowych modeli AMG, ale wygląda na to, że Mercedes powoli, ale zdecydowanie odchodzi od silników o dużej pojemności.

2023 Mercedes CLE-Class Coupe – wygląd i prowadzenie

Mercedes nie ujawnił jeszcze nowej klasy CLE, ale wiemy, że będzie ona oferowana albo jako 2-drzwiowe coupe, albo 2-drzwiowy kabriolet. Niektóre źródła podają nawet, że nowa CLE-Class może być dostępna jako 4-drzwiowe coupe, które powinno rywalizować z BMW serii 4 Grand Coupe i Audi A5 Sportback. Wnętrze będzie takie samo jak w nowej Klasie C, co wcale nie jest złą rzeczą.

Pod względem prowadzenia, Klasa CLE będzie dzielić większość swoich fundamentów z nową Klasą C, co oznacza, że będzie to wygodny krążownik, który może również utrzymać się na zakrętach. Modele klasy podstawowej będą ciche, wyrafinowane i wyciszone, natomiast modele AMG będą niezwykle konfigurowalne, co oznacza, że będzie można je skonfigurować jak tylko zechcemy.

  Mercedes w209 problemy

Model cabrio będzie prawdopodobnie najcięższy i o słabszej sztywności nadwozia, co sprawi, że będzie nieco mniej zwrotny i bardziej podatny na cruising zamiast jazdy wyczynowej, co będzie głównym celem modelu 2-drzwiowego.

2023 Mercedes CLE-Class Coupe – niezawodność i wspólne problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, to w tym momencie nie możemy nic powiedzieć, ponieważ CLE-Class jeszcze nie wyszedł. To, co możemy powiedzieć, to że nowy CLE będzie bardziej niezawodny niż poprzednie Mercedesy Coupes, ponieważ nowe modele Mercedesa wydają się być dużo bardziej niezawodne.

2023 Mercedes CLE-Class Coupe – wartość i praktyczność

Ceny mają zaczynać się od około 60 000 dolarów za podstawowy styl ciała z pakietem Premium, model Exclusive o średniej specyfikacji prawdopodobnie rozpocznie się od 65 000 dolarów, podczas gdy top-endowy trim Pinnacle prawdopodobnie rozpocznie się od 70 000 dolarów. Można się spodziewać, że najwięcej zapłacimy za model cabrio, który zazwyczaj kosztuje od 5 000 do 10 000 dolarów więcej niż jego odpowiedniki w wersji coupe.

Praktyczność pozostaje tajemnicą, ale nie spodziewajcie się, że CLE będzie bardziej praktyczny niż Klasa E, jeśli chodzi o przestrzeń dla pasażerów. Jeśli recedes zdecyduje się zaoferować CLE jako samochód 4-drzwiowy, to właśnie ten model należy kupić, jeśli zależy nam na największej przestrzeni, jaką można uzyskać.

Video: 2023 Mercedes CLE 63 AMG Coupe (671 KM) Spied Testing around the Nürburgring

Sekcja FAQ.

Kiedy pojawi się Mercedes CLE-Class z 2023 roku?

Według ostatnich ustaleń, nowa klasa CLE zostanie ujawniona w 4 kwartale 2022 roku, natomiast wczesne modele trafią do klientów w 1/ 2 kwartale 2023 roku. Możemy również oczekiwać, że Mercedes wyjdzie z limitowaną edycją modelu Edition 1, który będzie dostępny tylko dla modeli z 2023 roku i będzie oferował pewne funkcje, których nie będzie można kupić w późniejszych modelach CLE.

  Czy Mercedes jest lepszy niż Lexus?

W związku z tym możemy się również spodziewać, że Mercedes wkrótce przestanie sprzedawać coupe Klasy E, podczas gdy nowa Klasa C coupe prawdopodobnie w ogóle się nie pojawi.

Czy Mercedes CLE-Class 2023 jest wart czekania?

Jeśli chcesz kupić luksusowe coupe Mercedesa, możesz teraz kupić coupe Klasy E, Klasę CLS, nową Klasę SL lub topową Klasę AMG GT. Jeśli chcesz mieć silnik V8, będziesz musiał wybrać SL lub AMG GT, jeśli chcesz mieć 6-cylindrowy, powinieneś wybrać któryś z nich, z wyjątkiem Klasy CLE.

Jeśli jednak chcesz najnowszego i najbardziej ekscytującego Mercedesa Coupe, powinieneś poczekać na CLE lub zapłacić dużo więcej pieniędzy teraz za Klasę SL.

Dlaczego Mercedes nie oferuje więcej modeli coupe?

Przeciętny klient Mercedesa jest jednym z tych, którzy mogą technologii, luksusu, bezpieczeństwa i komfortu. Coupe może zaoferować ci to wszystko, ale SUV-y i crossovery są zdecydowanie najpopularniejszymi typami samochodów w dzisiejszych czasach. Jako takie, Mercedes jest bardziej skłonny do inwestowania pieniędzy B+R w tworzeniu SUV-ów i crossoverów niż są w tworzeniu coupe i kabrioletów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z