Wszystko o BMW XM z 2023 r.

BMW jest popularne za tworzenie jednych z najlepszych samochodów o wysokich osiągach na rynku. BMW XM z 2023 roku będzie nie tylko znakomicie się sprawować, ale również będzie bardzo zaawansowane i wyposażone w wiele luksusowych funkcji. Będzie konkurować z takimi autami jak Lamborghini Urus i Ferrari Purosangue.

Historia

BMW XM to hybrydowo-elektryczny plug-in pełnowymiarowy crossover SUV produkowany przez BMW w ramach filii BMW M. BMW rozpocznie produkcję tego samochodu pod koniec 2022 roku w zakładzie BMW US Manufacturing Company w Greer w Południowej Karolinie.

BMW XM to drugi samochód wyprodukowany w całości przez BMW M po BMW M1 w 1978 roku. Ten samochód będzie również wyposażony w 5-drzwi i przedni silnik z układem napędowym na wszystkie koła. Należy pamiętać, że jest on oparty na platformie Cluster Architecture.

Cechy charakterystyczne.

Wygląd

Pomimo posiadania mocnego silnika i doskonałych zdolności prowadzenia, BMW XM nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Mimo to, ludzie nadal będą go kupować, ponieważ zapewnia więcej niż tylko wygląd. Poza tym posiada kilka fascynujących cech zewnętrznych, takich jak duży grill, adaptacyjne reflektory LED i duży panoramiczny szyberdach.

Wnętrze jest luksusowe i może pochwalić się takimi elementami jak skóra merynosów, zakrzywiony wyświetlacz, rzeźbiona podsufitka z Alcantary, skóra Nappa i światłowody ze 100 diodami LED. BMW XM z 2023 roku ma rozstaw osi 122,2 cala, długość 201,2 cala, szerokość 87,0 cala i wysokość 69,1 cala.

Osiągi

Wyposażony w turbodoładowany, 4,4-litrowy silnik gazowy V8 i silnik elektryczny, samochód ten produkuje 483 KM i współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 194 KM. Model podstawowy pochodzi z maksymalnie 644 KM i 590 lb-ft momentu obrotowego. Natomiast trim high-end (XM Label Red) produkuje do 735 KM i 735 lb-ft momentu obrotowego.

  Niezawodność BMW VS Camaro - co jest lepsze?

BMW XM z 2023 roku może również przyspieszać od 0 do 60 mph w zaledwie 3,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 168 mph.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Kabina BMW XM będzie emanować luksusem i komfortem. Jednak w przeciwieństwie do swojego najbliższego rodzeństwa, BMW XM nie będzie posiadało siedmioosobowej kanapy, lecz czteroosobową. Ma to zapewnić duży komfort podróżującym. Będzie też miało dopracowane wnętrze z luksusowymi elementami wyposażenia.

W chwili pisania tego artykułu nie wspomniano o wielkości przestrzeni ładunkowej. Mimo to, samochód ten powinien być praktyczny z przyzwoitą przestrzenią ładunkową.

Bezpieczeństwo

Jak zwykle, BMW XM będzie wyposażone w wysokiej klasy elementy bezpieczeństwa, które są zwykle kojarzone z BMW. Niektóre z podstawowych funkcji bezpieczeństwa, w które będzie wyposażone, to ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, asystent utrzymania pasa ruchu, automatyczne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych oraz adaptacyjny tempomat.

Zasięg i żywotność baterii

Chociaż BMW XM jest PHEV, nie przychodzi z doskonałym zasięgiem. Mówi się, że 25,7-kWh pakiet baterii BMW XM zapewni do 30 mil energii elektrycznej tylko na jednym ładowaniu. Dodatkowo, pokładowa ładowarka XM może naładować baterię do 7,4-kW i powinna naładować ją w pełni w ciągu 3 godzin.

Wydajność paliwowa

Na chwilę obecną EPA nie podała jeszcze szacunkowych danych dla BMW XM z 2023 roku. Powinniśmy jednak oczekiwać, że będzie ona zbliżona do ocen Lamborghini Urus i Audi RS Q8. Lamborghini Urus pochodzi z oceną EPA 14 mpg w mieście i 19 mpg na autostradzie. Wręcz przeciwnie, Audi RS Q8 ma ocenę 13 mpg w mieście i 19 mpg na autostradzie.

Cena

Zgodnie z oczekiwaniami, BMW XM nie będzie tak tanie. Podstawowy wariant pójdzie za 159 995 dolarów, natomiast wariant high-endowy za około 185 995 dolarów. Oznacza to, że będzie tańszy niż Lamborghini Urus, który idzie za około 230.000 dolarów, ale droższy niż Audi RS Q8, który idzie za około 123.995 dolarów.

  Najczęstsze problemy z BMW X4

Gwarancja

BMW zapewnia dobrą ograniczoną gwarancję i gwarancję układu napędowego, która jest wspierana przez ponadprzeciętne bezpłatne planowe utrzymanie. Obejmują one ograniczoną gwarancję, która obejmuje 50 000 mil lub 4 lata, gwarancję na układ napędowy, która obejmuje 50 000 mil lub 4 lata, oraz bezpłatną konserwację, która jest objęta 36 000 mil lub 3 lata.

Jakie samochody są podobne do 2023 BMW XM?

BMW XM z 2023 roku to pełnowymiarowy luksusowy SUV typu crossover. Niektóre z jego najbliższych konkurentów to Lamborghini Urus, Audi RS Q8, ad Mercedes-AMG G 63. Pod względem mocy i wydajności, AMG G 63 jest najbliżej BMW XM.

Plusy:

  • Mocny silnik
  • Mnóstwo luksusowych funkcji
  • Niezwykła prędkość
  • Wysoki poziom zaawansowania

Wady:

  • Będzie drogo.
  • Nie tak dobrze wygląda

FAQ

Czy BMW XM z 2023 roku jest niezawodne?

Mimo że BMW XM nie zostało jeszcze wypuszczone na rynek, bardzo trudno uwierzyć, że będzie to jeden z najbardziej niezawodnych samochodów w swojej klasie. Wynika to z faktu, że BMW jako marka wypada słabo, jeśli chodzi o niezawodność. Zainteresowani nabywcy nie powinni więc oczekiwać, że ten samochód będzie bardzo niezawodny niż większość jego rywali.

Jak szybkie jest BMW XM z 2023 roku?

Wyposażone w podwójnie turbodoładowany, 4,4-litrowy silnik V8, BMW XM z 2023 roku będzie jednym z najszybszych. Szacuje się, że ten luksusowy SUV osiągnie prędkość maksymalną 168 mph, a przyspieszenie od 0 do 60 mph zajmie mu 3,5 sekundy. Stąd będzie korzystnie konkurował z Lamborghini Urus i Porsche Cayenne Turbo S.E-Hybrid.

  Czy Lexus jest tańszy w utrzymaniu niż BMW

Jakie są częste problemy z BMW XM 2023?

Jak każdy inny samochód, również BMW XM z 2023 roku będzie miało problemy. A najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest poznanie, jakie problemy prawdopodobnie spotkają właścicieli. Ponieważ BMW XM jest blisko spokrewnione z BMW X7, prawdopodobnie będzie miało podobne problemy. Niektóre z nich mogą obejmować problemy ze skrzynią biegów, problemy z zawieszeniem i problemy elektryczne.

Czy utrzymanie BMW XM z 2023 roku będzie kosztowne?

Tak, utrzymanie BMW XM z 2023 roku będzie kosztowne. Podobnie jak inne SUV-y BMW z wyższej półki, takie jak X6 i X7, BMW XM będzie kosztowało dużo w utrzymaniu. Oprócz tego, że jest to luksusowy SUV, części zamienne BMW XM będą również kosztowne, co jest czymś, do czego właściciele BMW są przyzwyczajeni.

Jak długo będzie trwało BMW XM z 2023 roku?

Jak większość SUV-ów BMW, właściciele BMW XM powinni oczekiwać, że ich samochód wytrzyma co najmniej 150 000 mil. Ale aby tak się stało, potrzebna jest odpowiednia opieka i konserwacja. Ponadto, właściciel powinien praktykować dobre nawyki jazdy i przestrzegać zalecanych przez producenta planowych usług serwisowych.

Wnioski.

BMW XM będzie jednym z najlepszych SUV-ów BMW, jakie zostaną wyprodukowane. Dzięki wyjątkowym i mocnym osiągom, zaawansowanej technologii, luksusowym funkcjom i wyjątkowemu komfortowi. Niemniej jednak, samochód ten będzie kosztował dużo, aby go nabyć, a jego utrzymanie nie będzie tanie. Będzie również przewozić tylko do czterech osób, aby zapewnić doskonały komfort.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z