Wszystko o problemach z parowaniem Bluetooth w BMW

BMW produkuje jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów na rynku. Jedną z technologii, którą chwali się BMW jest Bluetooth. Jednak Bluetooth jest również jednym z głównych sprawców problemów BMW.

Niektóre z powszechnych problemów z Bluetooth BMW to problemy z parowaniem, słabe połączenie i słaba jakość głosu. Niemniej jednak skupimy się na problemach z parowaniem Bluetooth, na które wielu użytkowników skarżyło się przez długi czas. Ale jakie są powszechne problemy z parowaniem BMW Bluetooth?

Najczęstsze problemy z parowaniem BMW Bluetooth to nazwy urządzeń, słaba jakość głosu i klucze przelotowe. W niektórych przypadkach, rzeczy takie jak aktualizacje oprogramowania i AVCRP mogą wpływać na parowanie Bluetooth w BMW.

Jakie są najczęstsze problemy z parowaniem Bluetooth w BMW?

Problemy z nazwą urządzenia

Gdy połączysz swój smartfon z pojazdem, na wyświetlaczu iDrive zobaczysz powiadomienie o treści „Telefon jest połączony”. A gdy sprawdzisz swój smartfon, połączenie jest oznaczone jako udane. Przeciwnie, funkcja telefonu jest niedostępna.

W większości przypadków dzieje się tak, ponieważ nazwa urządzenia telefonu (nazwa Bluetooth) zawiera ikony i symbole, takie jak ”uśmieszki”. Co zaskakujące, centralka nie uznaje tego typu formatowania ikon i symboli.

Jeśli masz taki problem, najlepszym rozwiązaniem jest zmiana nazwy urządzenia w telefonie. Poza tym, koniecznie trzeba zaznaczyć, że dozwolone są tylko litery i cyfry. Z pomocą funkcji iDrive wymaż listę wszystkich podłączonych urządzeń Bluetooth, aby zresetować centralkę. Unikaj używania znaków specjalnych, takich jak &$#/% czy emotikonów w nazwie kontaktów lub nazwie smartfona.

Problemy z kluczem dostępu

Innym częstym problemem parowania BMW Bluetooth jest problem z kluczem dostępu. Jeśli nie możesz całkowicie sparować Bluetooth i smartfona, powinien to być pierwszy winowajca do rozważenia. Z jakiegoś nieznanego powodu, Bluetooth BMW nie zaakceptuje niektórych haseł.

  BMW iX3 - wszystko, co musisz wiedzieć

Dobrą wiadomością jest to, że rozwiązanie tego problemu jest bardziej proste niż inne problemy z parowaniem Bluetooth. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć prostego hasła, takiego jak 123456. Unikaj używania skomplikowanych haseł, ponieważ spowodują one problemy z kluczem dostępu.

Problemy z AVCRP

AVCRP, co jest skrótem od Audio/Video Remote Control Profile, to profil Bluetooth i ustandaryzowany interfejs, który może sterować nawigacją i strumieniem audio poprzez system BMW iDrive. Stąd, gdy łączysz swoje BMW z telefonem, oprócz kluczy programowych, połączenie wymaga również idealnego profilu Bluetooth, aby działać bez zarzutu.

Należy pamiętać, że profil do prostego przesyłania plików nie jest taki sam jak ten, który byłby wymagany do wykorzystania aplikacji telefonu do zarządzania odtwarzaczem audio. Dlatego też, jeśli zaktualizujesz swój nowy telefon z nową wersją AVCRP, powinieneś również zaktualizować swój system BMW iDrive, aby dopasować go do kompatybilności nowych funkcji.

Aktualizacja oprogramowania

Aktualizacja oprogramowania BMW jest ważna, ponieważ zapewnia, że aplikacje są aktualne. W przeciwnym razie nie będą one działać prawidłowo. Tak więc aktualizacja oprogramowania Bluetooth jest niezbędna, ale nie zmieni zasadniczej zasady funkcjonowania Bluetooth.

Dlatego kluczowe jest posiadanie najnowszego oprogramowania BMW w samochodzie, aby uniknąć większości problemów z parowaniem Bluetooth BMW. Jednakże, gdy aktualizujesz oprogramowanie, może to również spowodować dodatkowe problemy. Wielu użytkowników BMW zauważyło, że około 70% ich kontaktów zostaje utraconych i nie mogą nawiązać połączenia bez wybierania numeru z telefonu. Niezależnie od tego, ten problem można łatwo naprawić, ale jest on bardzo denerwujący.

  Problemy ze skrzynią biegów BMW X5 E70

Słaba jakość głosu

Niektórzy użytkownicy BMW skarżyli się, że mają słabą jakość głosu podczas połączeń. Może to wystąpić podczas jazdy z dużą prędkością lub podczas zatrzymywania się. Oprócz tego, że rozmowa jest prawie niemożliwa, możesz również usłyszeć trzaskające odgłosy podczas połączenia.

Zacznij od aktualizacji oprogramowania. Jeśli to się nie uda, to może trzeba będzie ponownie zainstalować mikrofon prawidłowo i we właściwym kierunku. Niektórzy ludzie robią błąd instalując cechę kierunkową mikrofonu w kierunku przedniej szyby i wentylacji. Zamiast tego, strzałka mikrofonu powinna być skierowana w kierunku jazdy.

FAQ

Jak zresetować BMW Bluetooth po aktualizacji oprogramowania, aby móc zsynchronizować kontakty?

Jeśli miałeś problemy z parowaniem BMW Bluetooth z powodu przestarzałego oprogramowania, najlepszym rozwiązaniem jest aktualizacja oprogramowania. A po zainstalowaniu nowego oprogramowania, oto procedura resetowania Bluetooth:

  • Przejdź do ustawień Bluetooth i włącz synchronizację kontaktów
  • Przełącz Bluetooth na off i on w ustawieniach
  • Wyłącz smartfon, a następnie włącz go ponownie
  • Usuń zapis parowania między pojazdem a zestawem stereo
  • Powtórz tę samą procedurę z kroku 4, ale tym razem pozbądź się wszystkich sparowanych urządzeń w zestawie stereo.
  • Ustaw aktualizację oprogramowania sprzętowego w swoim samochodowym zestawie stereo
  • Zmień nazwę swojego smartfona w ustawieniach

Jaka jest najszybsza naprawa problemów z Bluetooth w BMW?

Jeśli Twoje BMW stale ma problemy z parowaniem Bluetooth, oto szybka poprawka, którą powinieneś zastosować:
1) Wejdź do menu Bluetooth w smartfonie i usuń BMW, z którym chcesz się połączyć.
2) Wejdź do menu Bluetooth w BMW i usuń telefon, który próbujesz połączyć.
3) Ponownie sparuj smartfon i BMW, a następnie odwiedź menu Bluetooth w BMW i pozwól mu wyszukać urządzenie.
4) Przejdź do swojego smartfona, włącz Bluetooth i poczekaj do 30 sekund, aż BMW pojawi się na liście. Teraz możesz połączyć oba urządzenia.

  Które BMW ma silnik V8?

Jak sparować iPhone’a z moim BMW?

Po pierwsze i najważniejsze, upewnij się, że BMW jest w trybie parowania Bluetooth lub trybie bezprzewodowym, zanim spróbujesz połączyć je z telefonem. Następnie przejdź do swojego iPhone’a i kliknij w Ustawienia/Ogólne/CarPlay/Dostępne samochody, a następnie wybierz swój samochód. Upewnij się, że samochód jest uruchomiony, bo inaczej iPhone go nie wykryje. Teraz możesz je sparować.

Podsumowanie

BMW tworzy zgrabne, mocne i zaawansowane samochody. Niemniej jednak to właśnie te doskonałe funkcje sprawiają BMW najwięcej problemów. Mimo że Bluetooth pomaga kierowcy odbierać połączenia bez użycia rąk, powoduje wiele problemów, które mogą być frustrujące.

Teraz, gdy znasz większość problemów z parowaniem Bluetooth w BMW, powinieneś poradzić sobie z nimi na czas i uniknąć odcięcia komunikacji, gdy jest ona bardzo potrzebna. Niezależnie od tego, niektóre problemy z parowaniem Bluetooth BMW są związane z określonymi telefonami. Na przykład problem aktualizacji oprogramowania jest powszechny w przypadku najnowszej wersji systemu iOS 13.1.3.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z