Zaskakujące fakty o VW Atlas

2023 VW Atlas

Volkswagen Atlas z 2023 roku to największy, najbardziej zaawansowany, najdroższy i najzdolniejszy pełnowymiarowy rodzinny SUV VW. Atlas nie jest sprzedawany w takich miejscach jak Europa, gdzie zamiast niego produkuje się Touarega, ale w rzeczywistości Atlas jest znacznie większy od Touarega i jest największym samochodem VW w historii. Atlas był przez dwie generacje, i istnieje wiele dobrych i złych rzeczy o nim.

W tym artykule zamierzamy wymienić najbardziej zaskakujące fakty dotyczące VW Atlas, które będą obejmować rzeczy, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś i rzeczy, których nigdy nie spodziewałeś się po SUV-ie takim jak Atlas. Tak więc, jeśli jesteś na rynku dla nowego, lub nawet używane Atlas, upewnij się, aby rozważyć te fakty, ponieważ mogą one czasami dokonać lub złamać umowy!

Wyprodukowano w USA dla USA

Volkswagen Atlas nie jest globalnym modelem VW, co oznacza, że jest sprzedawany na kilku wybranych rynkach na całym świecie. Jednak VW Atlas jest produkowany tylko w USA i jest sprzedawany tylko w USA. Atlas nigdy nie pojawił się, został wyprodukowany lub będzie produkowany w Europie, co oznacza, że VW Atlas jest tym, co VW uważa za idealny SUV dla klientów z USA.

Nie można dostać Atlas gdziekolwiek indziej na świecie albo, co oznacza, że Atlas jest prawdopodobnie pozostanie w NA, i tylko w NA.

To przychodzi jako Coupe

Tak, dobrze przeczytaliście. VW Atlas SUV został dołączony przez nowy VW Atlas Sport rok lub dwa temu jako sportowa wersja „coupe” VW Atlas. Choć może to brzmieć głupio, w rzeczywistości ma to wiele sensu. Trend dużych SUV-ów coupe został zapoczątkowany przez BMW, gdy wypuścili pierwszą generację BMW X6.

  Wszystko o 2023 VW Amarok

X6 było naprawdę popularne, co później oznaczało, że Mercedes wyjdzie z GLE, Porsche z Cayenne Coupe, a Audi z Q8.

Niesamowita praktyczność

Nie jest zaskoczeniem, że SUV tak duży jak Atlas jest praktyczny i wygodny, ale co jest zaskakujące w tym, że VW również wyszedł z kilkoma sprytnymi pomysłami, jak uczynić VW Atlas praktyczność jeszcze bardziej.

Na przykład, Atlas jest wyposażony w trzy rzędy siedzeń, ale jeśli rzadko korzystasz z trzeciego rzędu lub wcale, możesz złożyć trzeci rząd siedzeń i przesunąć nad nimi drugi rząd, co da Ci zarówno ogromną przestrzeń bagażnika, jak i mnóstwo miejsca w drugim rzędzie.

Niesamowite możliwości adaptacyjne

Jeśli zdecydujesz się na dobrze wyposażony model, Atlas pozwoli Ci skonfigurować swoje osobiste doświadczenia na niesamowicie osobistym poziomie. Tak, samochód ma wszystkie zwykłe fotele z pamięcią i inne rzeczy, ale oferuje również wybór ustawienia preferencji klimatyzacji w kabinie, które samochód będzie pamiętać i ustawić się następnym razem. Ponadto, w ten sam sposób można ustawić preferencje dotyczące Bluetooth i radia.

To tylko kilka przykładów tego, jak VW Atlas może być skonfigurowany, gdy po raz pierwszy wejdziesz do samochodu, a samochód zawsze zachowa te ustawienia tak, jak chcesz, co oznacza, że nie musisz dostosowywać tych funkcji nigdy więcej.

Możesz ukryć pokrywę bagażnika

Jest to niezbędne dla każdego rodzinnego maniaka samochodowego, który nienawidzi faktu, że większość samochodów w tych dniach, które pochodzą z wyjmowanymi półkami bagażowymi nie można umieścić w dowolnym miejscu wewnątrz samochodu, gdy chcesz je zdjąć. Oznacza to, że albo trzeba ją zostawić na miejscu, albo w domu, co czyni ją w pewnym sensie bezużyteczną.

  Aiways vs VW - co jest lepsze?

Atlas ma sprytne rozwiązanie, w którym można umieścić osłonę schowka pod wykładziną łóżka bagażnika i całkowicie ukryć ją przed wzrokiem, jeśli nie chcesz jej używać. Dla niektórych może to zabrzmieć nieco dziwnie, ale w dzisiejszych czasach niezwykle rzadko zdarza się, że można faktycznie przechowywać osłonę ładunku gdzieś wewnątrz samochodu, gdy jej nie używamy.

It’s Made on the Same Platform as the Golf

Wierzcie lub nie, ale VW Atlas jest wykonany na tej samej platformie co VW Golf, co jest imponujące, ponieważ VW Golf jest małym hatchbackiem, podczas gdy Atlas jest dużym, trzyrzędowym, pełnowymiarowym SUV-em. Jest to możliwe dzięki skalowalnej modułowej platformie MQB, która może być zmieniana w niemal każdym kierunku, więc może być używana zarówno do mniejszych, jak i większych samochodów.

Sekcja FAQ

Co jest dobrego w VW Atlasie?

Volkswagen Atlas jest naprawdę dobrym pełnowymiarowym SUV-em, ponieważ jest tak duży, jak jest, co oznacza, że posiada wszystkie nieodłączne zalety pełnowymiarowego SUV-a. Jest duży, bezpieczny i komfortowy, ale VW Atlas jest również bardzo łatwy w prowadzeniu, jego system informacyjno-rozrywkowy jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, ma doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach i jest zaskakująco zwinny jak na swoje rozmiary.

Ogólny projekt zewnętrzny został również odnowiony niedawno, co sprawiło, że Atlas wygląda lepiej niż kiedykolwiek. Atlas jest wyposażony w wiele systemów bezpieczeństwa, a niektóre z nich są nawet standardem w modelach z niższej półki.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Beetle

Co jest złego w VW Atlasie?

Wielu krytykuje VW za użycie raczej tanich materiałów w niektórych częściach wnętrza VW Atlasa, co wpływa na ogólną atrakcyjność i odczucie Atlasa. Kiedy słyszysz, że top-spec Atlas pochodzi z oszczędnym 3,6L V6, można oczekiwać, że taki silnik pchać dobrą moc i uczynić Atlas porównywalne do niektórych 8-cylindrowy dużych SUV.

Niestety, nie jest to przypadek, ponieważ 3,6L naturalnie napędzane V6 tylko wypycha 276 KM, który jest na równi z wielu 2,0L 4-cylindrowych silników turbo te dni, jeśli nie nawet słabsze. Wreszcie, zużycie paliwa Atlas jest poniżej 19MPG, co jest wstydem, ponieważ nie pochodzi nawet z silnikiem, który zasługuje sub-20MPG wydajność paliwa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z