Samochody podobne do Hyundai i10

Czy Hyundai i10 to dobry samochód?

Popularność małych samochodów miejskich jest na zdecydowany wzrost w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ te samochody stają się naprawdę przystępne do życia, a jednocześnie oferują wszystkie najnowocześniejsze technologie, które nie pochodzą z wszystkich wad posiadania dużego samochodu w mieście. Jako takie, samochody te oferują kuszące pakiety, które czują się idealne dla miasta, ponieważ są małe, zwinne, wydajne, tanie w życiu i łatwe w prowadzeniu.

To właśnie tutaj pojawiają się samochody takie jak Hyundai i10, które są niezwykle popularne w wielu globalnie zaludnionych miastach. Mimo, że moglibyśmy się zagłębić w temat tego, co sprawia, że i10 jest tak popularny, zamierzamy skupić naszą uwagę na samochodach podobnych do Hyundai i10. Oznacza to, że powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tych samochodach i jak porównują się ze sobą.

Te samochody obejmują Volkswagen UP, który jest często preferowanym wyborem dla tych, którzy chcą mały samochód miejski, który może zrobić wszystko, a także sport pół-premium odznaki. Kia Picanto jest prawdopodobnie najbardziej podobny samochód do i10 w ogóle, ponieważ te dwa dzielić większość części ze sobą.

Toyota Aygo jest również naprawdę popularnym samochodem w tym segmencie, podobnie jak Fiat Panda. W sumie, te małe samochody miejskie są najbardziej podobne i najbardziej popularne, a jednocześnie obejmują szeroki zakres rynków na całym świecie.

Hyundai i10

W Wielkiej Brytanii Hyundai i10 kosztuje od około 13 430 do 17 980 funtów, co daje możliwość wyboru pomiędzy kilkoma poziomami wykończenia, takimi jak S trim, SE trim i Premium SE trim. Najlepszy z nich, aby uzyskać jest prawdopodobnie SE trim, jak to równoważy funkcje i koszty najlepiej, a także oferuje wszystko, czego potrzebujesz. Możesz wybrać między dwoma silnikami benzynowymi, z których oba są wydajne i ciche.

  Hyundai Ioniq 5 vs Ioniq 6 - na czym polega różnica?

i10 jest jednym z najostrzejszych samochodów w swojej klasie, co oznacza, że jeździ naprawdę dobrze. Jest to zwinny i zwrotny samochód preferowany głównie przez młodszych nabywców, co ma wiele sensu. Niezawodność jest również lepsza niż w przypadku większości innych samochodów tutaj.

VW UP!

Cena Volkswagena Up zaczyna się od 14,070 funtów i wzrasta do około 18,220 funtów dla modeli z wyższej półki. Oznacza to, że VW UP jest jednym z droższych samochodów na tej liście, co oznacza, że powinien zachować wartość lepiej niż większość innych samochodów tutaj, zwłaszcza ze względu na posiadanie bardziej premium odznaki.

Podobieństwa między Up a i10 to rozmiar, przestrzeń i wrażenia z jazdy. Jednak VW UP różni się od i10 jeśli chodzi o technologię, systemy wspomagające oraz fakt, że VW UP jest dostępny w wyższej wersji GTI, która doskonale równoważy wydajność i użyteczność.

Kia Picanto

Kia Picanto o wartości 13 400 do 17 450 funtów jest najbardziej podobnym samochodem do Hyundai i10, ponieważ te dwa są zbudowane przy użyciu tych samych części i są prawie dwiema stronami tej samej monety. Oznacza to, że Picanto i i10 są identyczne, jeśli chodzi o silniki, skrzynię biegów, wymiary, wrażenia z jazdy, cenę i niezawodność.

Różnice są fakt, że i10 nie dostać dwa silniki można dostać z Picanto z dodatkiem 1,2L 90 KM, który nie jest dostępny z Picanto. I10 oferuje nieco lepsze referencje bezpieczeństwa, podczas gdy Kia Picanto czuje się bardziej zwinny i zabawny w prowadzeniu.

  Najczęstsze problemy z Hyundai ix20

Toyota Aygo

Można oczekiwać, aby zapłacić między 13,930 i 16,980 funtów za Toyota Aygo, który stawia go mocno w tym samym segmencie, co Hyundai i10. Aygo jest naprawdę podobny do i10, jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, ponieważ jest naprawdę podobny. Musimy jednak wspomnieć, że Toyota Aygo posiada silnik wolnossący, który nie jest dostępny dla żadnego innego samochodu na tej liście.

Jakość wnętrza jest tam, gdzie i10 bierze przewagę, ponieważ jest ono zarówno nowsze, jak i wyłożone lepiej wyglądającymi materiałami. W Aygo brakuje miejsca w porównaniu z i10 i nie ma on najnowszych technologii. Jednak Aygo jest starsze i można to odczuć w momencie wejścia do kabiny.

Fiat Panda

£14,310 do £17,485 to cena, którą musisz zapłacić za Fiata Pandę, który jest tutaj najbardziej autentycznym samochodem, ponieważ oferuje również referencje off-roadingowe, będąc jednocześnie przede wszystkim samochodem miejskim. Panda jest podobna do i10 jeśli chodzi o cenę, jakość, niezawodność i przestrzeń, ale różni się od i10 jeśli chodzi o możliwości, komfort i technologię.

Panda ma napęd na wszystkie koła w niektórych wersjach, co jest niespotykane w tym segmencie, ale oferuje mniej wydajne silniki i nie jest tak wygodna ani tak dobrze wyglądająca jak nowy i10.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai i10 jest najlepszym samochodem w swojej klasie?

Hyundai i10 to jeden z najciekawszych samochodów w swojej klasie, a wiele osób uważa, że jest to również najlepszy samochód w swojej klasie. Powody są takie, że i10 jest dobrze wyceniony, jest naprawdę dobrze wyposażony i oferuje naprawdę dobre silniki z doskonałymi wynikami niezawodności, wszystkie te czynniki są naprawdę ważne dla codziennego kierowcy.

  Czy Hyundai Nexo to dobry samochód?

Jako takie, i10 jest rzeczywiście jednym z najlepszych samochodów w tym segmencie, ale nie prowadzi się tak dobrze jak Picanto, ani nie ma odwołania do odznaki VW UP.

Czy miejskie samochody supermini są tego warte?

Tego typu samochody są popularne na wybranych kilku rynkach na całym świecie, głównie w Wielkiej Brytanii, części Europy i części Azji. Nie są one dostępne w USA ani na wielu innych rynkach, ponieważ są przeznaczone przede wszystkim do poruszania się po ciasnych miejskich uliczkach i mają być tanie.

Jeśli chcesz mieć codzienny dojazd do pracy, który jest łatwy do prowadzenia i życia, samochód miejski supermini jest dobrym pomysłem. Z drugiej strony, jeśli nie możesz pojąć posiadania samochodów supermini, powinieneś po prostu je pominąć.

Czy małe samochody są lepsze z silnikami elektrycznymi?

Małe samochody miejskie są idealne dla elektrycznych układów napędowych, ponieważ te mogą zaoferować Ci wystarczający zasięg i moc bez bycia tak spragnionym lub tak szkodliwym dla środowiska, jak samochody ICE. EV są tańsze do życia w mieście i są cichsze i bardziej zgodne z obecną filozofią dojeżdżania do miasta w zakresie zrównoważonego rozwoju.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z