Wszystko o 2023 VW Amarok

2023 VW Amarok

Volkswagen w końcu ujawnił nadchodzący 2023 VW Amarok i nowy Amarok charakteryzuje się całą masą zmian w porównaniu do ustępującego modelu. Mimo, że Amarok nie jest bestsellerem w USA, ponieważ większość amerykańskich klientów jest zainteresowana pickupami produkowanymi w USA i Azji, to 2023 Amarok ma nadzieję to zmienić. Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć wszystko o 2023 VW Amarok, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Po pierwsze, musimy zaznaczyć, że nowy Amarok nie pojawi się w Stanach Zjednoczonych, a szkoda, bo dzieli platformę z niezwykle udanym Fordem Rangerem, ale z własną tożsamością i designem. Amarok 2023 posiada cztery silniki wysokoprężne i benzynowe, z których wszystkie są mocne, zaawansowane i stosunkowo wydajne.

Pod względem stylistycznym Amarok wygląda zdecydowanie inaczej niż Ranger. We wnętrzu znajduje się duży, pionowy ekran infotainment i cyfrowy zestaw wskaźników. Pionowa deska rozdzielcza wygląda podobnie jak w Rangerze, ale jest wyłożona materiałami wyższej jakości.

Możemy się spodziewać, że nowy Amarok będzie równie niezawodny jak Ranger, ponieważ korzysta z tych samych podstaw. Wartość i praktyczność jest naprawdę dobra, ponieważ Amarok jest dostępny jako model z pojedynczą lub podwójną kabiną, z pokaźnym łóżkiem i dużą ilością miejsca w środku.

2023 VW Amarok – Układ napędowy

VW Amarok dostaje cztery różne silniki. Dwa silniki wysokoprężne są spotykane w wielu modelach VW i są to 4-cylindrowe jednostki 2.0L TDI, które oferują 168 KM lub 201 KM w modelach twin-turbo. Zakres-topping silnik wysokoprężny jest 3,0L V6, który oferuje 238 KM lub 247 KM w zależności od konfiguracji i preferowanej mocy.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Atlas

Niektóre rynki otrzymają również silnik 2.3L pochodzący z Forda, który oferuje prawie 300 KM. Wszystkie 200 KM + silniki będą kojarzone z Forda dobrze znanej 10-biegową automatyczną skrzynią biegów, podczas gdy mniej silniki będą pochodzić z 6-biegową automatyczną lub nawet 5-stopniową ręczną w niektórych rynkach.

Jeśli chodzi o resztę układu napędowego, można wybrać między standardowym systemem 4MOTION AWD lub bardziej zaawansowaną konfiguracją 4×4 z możliwością wyboru. Jednak na niektórych rynkach pojawi się model RWD, który prawdopodobnie będzie tym, który można znaleźć w Fordzie Rangerze, ponieważ VW nie jest znany z tworzenia samochodów z napędem na tylne koła.

2023 VW Amarok – Design i jazda

Jeśli chodzi o design, 2023 Amarok posiada całkowicie przeprojektowany wygląd z większymi wymiarami na całym pokładzie. Otrzymasz również nowsze światła LED wokół Amaroka i znacznie wyższą przednią maskę, która przypomina tę z Forda Rangera. Wnętrze jest oparte na tym, które można znaleźć w Rangerze, ale z tożsamością projektową VW, co sprawia, że wygląda naprawdę ładnie.

Wrażenia z jazdy będą prawdopodobnie przypominać te z nowego Forda Rangera, co oznacza, że Amarok będzie dość sprawny w terenie, a jednocześnie łagodny na miejskiej ulicy. Nie jest to dynamiczny pick-up, ale potrafi utrzymać się na zakrętach, ponieważ dostaje sztywne zawieszenie, które potrafi naprawdę dobrze kontrolować masę Amaroka/Rangera.

2023 VW Amarok – Niezawodność i częste problemy

VW Amarok 2023 nie został jeszcze zaprezentowany, co oznacza, że nie możemy powiedzieć, czy jest to samochód niezawodny czy nie. Jednak, ponieważ Amarok jest oparty na nowym Rangerze z 2023 roku, powinniśmy oczekiwać, że będzie dość niezawodny, jeśli nowy Ranger jest cokolwiek zbliżony do odchodzącego Rangera.

  Czy Volkswagen Arteon to dobry samochód?

Ranger z 2022 roku jest dość różny od Rangera z 2023 roku, ale dzielą one ze sobą sporo części. Jako taki, 2022 Ranger otrzymał 85/100 J.D. Power rating niezawodności, który jest uważany za świetny.

2023 VW Amarok – wartość i praktyczność

Nowy VW Amarok prawdopodobnie rozpocznie się od około 32 000 funtów z VAT w Wielkiej Brytanii, około 45 890 dolarów w Australii i około 35 000 euro w Europie. W przypadku modeli z wyższej półki, cena ta znacznie wzrośnie, ale są to zakresy dla modeli podstawowych z silnikami Diesla, RWD i konfiguracji z pojedynczą kabiną.

Jeśli praktyczność jest koniecznością, wersja Amaroka z podwójną kabiną jest dla Ciebie, ale jeśli chcesz wystarczająco dużo miejsca dla przodu i nie często przewozisz tylnych pasażerów, pojedyncza kabina powinna wystarczyć. Łóżko ma około 5 stóp wielkości, czyli tyle samo co w Rangerze. Widoczność jest naprawdę dobra dzięki wyprostowanej pozycji kierowcy i niezbyt wielu martwym punktom.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić VW Amarok 2023?

Jeśli posiadasz starszy model VW Amarok i myślałeś o jego modernizacji, model 2023 jest rzeczywiście tego wart, ponieważ posiada cały szereg ulepszeń i prawdopodobnie będzie niezawodny, ponieważ Ford robi niezawodne mniejsze pickupy.

Korzyści z Amaroka w stosunku do Rangera są takie, że Amarok czuje się nieco bardziej wyjątkowy i luksusowy, czego ludzie oczekują od codziennego kierowcy. W sumie, Amarok jest zarówno dobrym krążownikiem i przyzwoitym wołem roboczym, który jest dokładnie tym, czego chcą nabywcy małych i średnich pickupów.

  Czy będzie VW Passat z 2023 roku?

Czy VW Amarok z 2023 roku jest bezpieczny?

Ponieważ 2023 Amarok dzieli większość swoich części z Fordem Rangerem, możemy oczekiwać, że będzie to naprawdę niezawodna ciężarówka. Oznacza to, że dostanie wszystkie najnowsze i najbardziej zaawansowane funkcje wspomagania, takie jak asystent martwego pola, asystent utrzymania pasa ruchu, ostrzeganie o ruchu poprzecznym, adaptacyjny tempomat i wiele innych powiązanych funkcji.

W sumie, jeśli bezpieczeństwo jest priorytetem, nie powinieneś mieć żadnych problemów żyjąc z Amarok, ponieważ naprawdę oferuje dużą paletę wszystkich nowoczesnych funkcji bezpieczeństwa, które można oczekiwać od 2023 ciężarówki.

Jakie samochody rywalizują z VW Amarokiem 2023?

VW Amarok konkuruje ze swoim bratem, Fordem Rangerem, ale także z Chevroletem Colorado i GMC Canyon. Toyota Hilux to również naprawdę podobna ciężarówka, podczas gdy Nissan Navara i Mitsubishi Strada to również ostra konkurencja.

Podsumowując, uważam, że Ranger, Amarok i Toyota Hilux są najlepsze w tym segmencie, ponieważ są najbardziej użyteczne i najlepiej wyposażone.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z