Czego nie należy mówić do sprzedawcy samochodów?

Zakup samochodu może być jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu, a część z nich wynika z tego, że ludzie często czują się tak, jakby sprzedawca chciał ich wykorzystać. Choć prawdą jest, że samochody są zazwyczaj droższe niż nam się wydaje, nie oznacza to, że każdy sprzedawca chce cię wykorzystać. Niemniej jednak, istnieją pewne wskazówki, które można wykorzystać, aby zwiększyć szanse na pozytywne doświadczenie, a wszystko zaczyna się od nie mówienia następujących rzeczy do sprzedawcy.

I Love This Car

Możesz zakochać się w pojeździe, ale nie chcesz, aby sprzedawca o tym wiedział – przynajmniej nie na początku. Pamiętaj, że ceny samochodów są zawsze do negocjacji, a jeśli sprzedawca wie, że kochasz konkretny jeden, może być kuszony, aby podnieść cenę trochę. Trzymaj usta zamknięte o tym, jak bardzo kochasz konkretny samochód, tak, że sprzedawca jest o wiele bardziej prawdopodobne, aby przeskoczyć przez kilka obręczy, aby dać ci dobrą ofertę.

I Don’t Want to Be Taken Advantage of

Wierzcie lub nie, ale większość sprzedawców samochodów to uczciwi ludzie, którzy chcą tylko zarobić na życie. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest założenie, że osoba, która Ci pomaga, jest nieuczciwą szmatą. Oznacza to, że już zacząłeś na złej stopie, a to może zdecydowanie umieścić damper na nadchodzących negocjacji. Zamiast tego bądź pozytywny i optymistyczny, a przede wszystkim nie mów czegoś, co automatycznie obrazi sprzedawcę, z którym współpracujesz.

  Co się stanie, gdy w samochodzie hybrydowym zabraknie baterii?

Płacę gotówką za samochód

Chociaż prawie 85% nabywców samochodów finansuje swoje pojazdy, nadal nie powinieneś informować sprzedawcy, że płacisz za samochód gotówką. Jeśli on lub ona wie, że będziesz płacić gotówką, jest o wiele mniej prawdopodobne, że dostaniesz najlepszą ofertę w końcu. Sprzedawcy mogą nie pracować tak ciężko, aby uzyskać dobrą ofertę na samochód, jeśli wiedzą, że masz zamiar płacić gotówką za to. To jest po prostu takie proste.

Gdzie są uchwyty na kubki / Czy masz to w kolorze czerwonym?

Wszyscy mamy preferencje, jeśli chodzi o kolor samochodu i dodatkowe atuty, takie jak uchwyty na kubki, trzeci rząd siedzeń i inne, ale początek negocjacji nie jest czas, aby o nich wspomnieć. Sprzedawca może pomyśleć, że nie myślisz poważnie o zakupie pojazdu, ponieważ interesują Cię tylko drobne rzeczy. Zamiast tego najpierw zapytaj o ważne szczegóły, takie jak przebieg, niezawodność i inne podobne rzeczy.

I Don’t Know That Much About Cars (Nie wiem zbyt wiele o samochodach)

Jest to stwierdzenie, które większość sprzedawców uwielbia słyszeć. Jeśli myślą, że nie wiesz nic o samochodach, to często daje im to pozwolenie na wciśnięcie Ci rozszerzonej gwarancji, której możesz, ale nie musisz potrzebować. Przed wizytą u dealera, warto dowiedzieć się trochę o samochodzie, który zamierzasz zobaczyć, aby mieć tę wiedzę w głowie na wypadek, gdybyś potrzebował go w pewnym momencie. Zwiększa to również prawdopodobieństwo, że będą próbować sprzedać ci pojazd, który jest droższy, myśląc, że nie zauważysz, że jest droższy niż inne. Jeśli naprawdę nie wiesz nic o samochodach, zawsze zachowaj to dla siebie.

  Który samochód z nadwoziem typu hatchback ma najlepszy prześwit?

My Credit Isn’t So Hot

Dealerzy zarabiają dużo pieniędzy na klientach, którzy finansują swoje pojazdy za ich pośrednictwem, więc jest to muzyka dla uszu sprzedawcy. Zamiast tego, rozejrzyj się za najlepszym oprocentowaniem w różnych bankach i uniach kredytowych zanim dotrzesz do dealera, ponieważ jest to najlepszy sposób, aby poczuć pewną kontrolę nad miesięczną ratą, którą będziesz płacić po zakończeniu negocjacji. Spróbuj nie finansować przez dealera, chyba że jest to absolutnie konieczne, ponieważ zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy w ten sposób.

I Can Only Afford $350 Per Month

Szanse są dobre, że dowiesz się, ile miesięcznej noty można sobie pozwolić, zanim dotrzesz do dealera, ale sprzedawca nie musi tego wiedzieć. Mogą powiedzieć Ci, że nota 350 dolarów jest możliwe, ale czy to oznacza, że warunki kredytu będzie 60 miesięcy lub 72 miesięcy, lub gdzieś pomiędzy? Może to być dla ciebie mylące, jeśli po prostu podasz określoną kwotę i prawdopodobnie skończysz płacąc więcej, niż chciałeś.

I’m a Doctor/Lawyer

Dla niektórych sprzedawców, słysząc, że masz zawód, który ma tendencję do płacenia wysokich pensji może sprawić, że myślą, że będzie w porządku z bycia obciążony wyższej ceny za samochód. W końcu będziesz musiał podzielić się swoimi dochodami i zawodem z dealerem, kiedy wypełnisz dokumentację, ale do tego czasu, to najlepiej, jeśli zachowasz spokój, jeśli chodzi o to, co robisz dla życia. Jeśli tego nie zrobisz, na pewno zobaczą znaki dolara!

  Najlepszy samochód hybrydowy do jazdy zimą

My Trade-in Is Just Outside

Jeśli powiesz sprzedawcy, że Twój obecny pojazd jest na zewnątrz, prawdopodobnie ktoś z dealera może poprosić o Twoje kluczyki, aby wyjść na zewnątrz i obejrzeć samochód, aby ocenić jego wartość. To pozostawia cię w niezręcznej sytuacji, jeśli chcesz wyjść zanim skończą, więc najlepiej (1) nie wspominać o swoim obecnym samochodzie, dopóki nie będziesz dalej w negocjacjach, i (2) trzymać kluczyki przy sobie tak długo, jak możesz.

I Need a Car Today

Nic nie przynosi znaków dolara do oczu sprzedawcy szybciej t

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z