Częste problemy z Fordem Tourneo

Ford Tourneo Custom

Ford Tourneo jest zasadniczo bardziej pluszową wersją Forda Transit, ponieważ został zaprojektowany do przewozu osób i bagażu, a nie do przewozu narzędzi i maszyn, co oznacza, że jest zarówno bardziej komfortowy, jak i lepiej wyposażony niż Transit. Jest to również naprawdę popularny samochód dostawczy na całym świecie, ponieważ wiele osób używa tych samochodów do celów podatkowych.

Aby pojazd był dobrym samochodem taxi, musi być w stanie wytrzymać wszystkie nadużycia, które przychodzą z jazdy taksówką w uzupełnieniu do bycia w stanie churn ogromny przebieg w dość wąskim okresie czasu. Dlatego teraz zamierzamy wymienić wszystkie wspólne problemy Ford Tourneo Custom i powiedzieć, co jest zobowiązany do złamania na tych.

Utrata mocy wydaje się być problemem, o którym większość ludzi mówi, podczas gdy przedwczesne zużycie hamulców i opon są również naprawdę powszechne. Różne problemy z elektryką samochodu również wydają się być obecne, zwłaszcza z systemem klimatyzacji. Sprzęgło wału napędowego może zawieść i pozwolić pojazdowi stoczyć się podczas postoju.

Na koniec musimy powiedzieć o problemach z korpusem przepustnicy, które mogą sprawić, że bardziej komfortowa wersja Transita nie będzie w ogóle komfortowa. Podsumowując, Tourneo Custom wydaje się być przyzwoicie niezawodnym samochodem, który zasługuje na swoje miejsce na rynku, ale tylko wtedy, gdy zachowasz czujność i zajmiesz się wszystkimi problemami zanim one wystąpią.

Utrata mocy

Transit i Tourneo to dwie strony tej samej monety, dlatego też ma to sens, że oba cierpią na ten problem. Problemy te wydają się być najbardziej powszechne w przypadku modeli 2015-2017 Tourneo i są najczęściej spowodowane wyciekami wody zatykającymi filtry paliwa i powietrza. To blokuje przejście paliwa i powoduje, że silnik walczy, a może nawet przeciąga się.

  Czy Ford Mustang Mach-E to dobry samochód?

Zatkany wtryskiwacz paliwa jest również ściśle związany z tymi problemami i często wiąże się z lampką kontrolną silnika. Aby naprawić ten problem, trzeba będzie najpierw upewnić się, że wyciek naprawdę istnieje. Jeśli tak jest, będziesz musiał się tym zająć, przepłukać system i wymienić wszystkie uszkodzone/zatkane filtry i wtryskiwacze paliwa.

Przedwczesne zużycie hamulców i opon

Istnieje całkiem sporo raportów wędrujących po Internecie, że tylne hamulce w Fordzie Transit/Tourneo często trwają krócej niż 15 000 mil na zestaw. Jest to rzeczywiście problem, ponieważ ci, którzy są właścicielami pojazdów flotowych, mogą się łatwo przestraszyć tych, ponieważ znacznie zwiększają istotne koszty utrzymania tych pojazdów.

Zaciski hamulcowe wydają się być głównym powodem, dla którego tak się dzieje, ponieważ są podatne na utknięcie. Jeśli tak się stanie, istnieje również duża szansa, że spowoduje to przedwczesne nierównomierne zużycie opon. W sumie, jeśli będziesz tego pilnował, powinno być dobrze.

Problemy z elektryką

Problemy z elektryką to coś, na co większość samochodów cierpi w ten czy inny sposób, a Tourneo nie różni się pod tym względem. Najbardziej problematycznym obszarem jest układ klimatyzacji, który czasami nie jest w stanie schłodzić kabiny tak skutecznie, jak powinien. Możliwe przyczyny tych problemów to brud i zanieczyszczenia, które utknęły wewnątrz układu lub nawet jego nieszczelność.

Inne problemy z elektryką obejmują problemy z akcesoriami, które wolno reagują lub zawodzą, lub problemy z takimi rzeczami jak elektryczne zamki, elektryczne okna lub system radiowy/infotainment.

  Czy Ford Bronco Raptor to dobry samochód?

Problemy z wałem napędowym

Jednym z bardziej niebezpiecznych problemów z Tourneo jest fakt, że sprzęgło wału napędowego może zawieść i w ten sposób spowodować znaczne uszkodzenie silnika, być może nawet sprawić, że samochód będzie się toczył po zaparkowaniu. Jeśli te sprzęgła się urwą, to z pewnością spowodują mechaniczne uszkodzenie większości ich otoczenia, co oznacza, że mogą zniszczyć również hamulce.

Zrozumiałe jest, że jest to niezwykle niebezpieczny problem, któremu należy się natychmiast przyjrzeć. Ford nawet raz zrobił Transit recall dla tego właśnie problemu, dlatego te zdarzają się również dla Tourneo.

Throttle Body Problems

Korpus przepustnicy kontroluje ilość powietrza, które dostaje się do silnika poprzez pedał przepustnicy, co oznacza, że jeśli się zepsuje, furgonetka będzie działać strasznie, ponieważ mieszanki potrzebne do prawidłowego spalania silnika będą wszędzie.

Problem ten można naprawić poprzez wyczyszczenie korpusu przepustnicy (jeśli to możliwe), a jeśli nie, trzeba będzie go wymienić, ponieważ wszystko inne nie rozwiąże problemu.

Sekcja FAQ

Czy Ford Tourneo jest dobrym vanem?

Ford Tourneo jest jednym z bardziej popularnych samochodów osobowych, ponieważ bazuje na modelu Transit, ale jest o wiele bardziej użyteczny i wygodny. Transit to prawdopodobnie najbardziej udany samochód dostawczy ostatnich dwóch dekad, co oznacza, że Tourneo powinien być równie udany.

W rzeczywistości Tourneo nie jest nigdzie tak udany jak Transit, ponieważ ludzie kochają Transita za to, że jest narzędziem, ale Tourneo ma być nieco bardziej „lux”. Dla tych celów większość właścicieli jest zainteresowana vanami produkcji niemieckiej, ale to nadal nie odbiera faktu, że Tourneo jest rzeczywiście naprawdę dobrym vanem.

  Niezawodność Audi i Forda - które rozwiązanie jest lepsze

Czy używane Fordy Tourneo Vans są niezawodne?

Ford Tourneo jest przyzwoity, jeśli chodzi o niezawodność, co oznacza, że powinien pozostać taki najdłużej. Jednak jeśli van nie został odpowiednio zadbany przed próbą jego zakupu, to po prostu najlepiej nie iść na niego, ponieważ niewłaściwa konserwacja zawsze kończy się ważniejsza niż nieodłączne cechy furgonetki.

Z drugiej strony, jeśli van został utrzymany dokładnie i terminowo, nie ma powodów, dla których nie powinieneś rozważyć jednego.

Czy Ford Tourneo ma 9 miejsc siedzących?

Tak, Ford Tourneo jest samochodem 9-miejscowym, ponieważ został zaprojektowany do przewozu osób. Wszystkie z tych dziewięciu miejsc są wystarczająco duże, aby pomieścić osobę dorosłą, ale dorośli są lepiej siedzieć w jednym z foteli w środku lub z przodu samochodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z