Częste problemy z Mercedesem W140

Klasa S W140 jest prawdopodobnie jednym z najlepszych sedanów Mercedesa wszech czasów i z pewnością jednym z najlepszych pełnowymiarowych niemieckich sedanów klasy executive. W140 był pionierem wielu technologii, które obecnie można znaleźć w bardziej zwykłych samochodach, takich jak systemy wspomagania parkowania, ESP, reflektory ksenonowe, a nawet miękko zamykane drzwi.

W140 jest zbudowany jak czołg i prawdopodobnie stanie się w przyszłości klasykiem Mercedesa. Nie oznacza to jednak, że W140 jest całkowicie pozbawiony wad, gdyż jest to prawie niemożliwe. Jednym z najczęstszych problemów z W140 są wiązki wtrysku paliwa i wycieki sprężarki klimatyzacji, zwłaszcza w modelach sprzed 1996 roku.

PSE (Pneumatic System Equipment) ma za zadanie kontrolować zamki elektryczne, elektryczne szyby i elektryczną klapę tylną, a wszystkie te są znane z tego, że od czasu do czasu zawodzą. 5-biegowa skrzynia biegów nie pochodzi z konkretnego harmonogramu serwisowania, co oznacza, że szanse awarii są większe.

W140 jest niewiarygodnie ciężki samochód, co oznacza, że zawieszenie jest również podatne na problemy. Jest to głównie spowodowane zużytymi przednimi i tylnymi cewkami. Podsumowując, W140 jest rzeczywiście zbudowany jak czołg i powinien Ci służyć przez długi czas, ale tylko wtedy, gdy będziesz o niego odpowiednio dbał.

Problemy z wiązką wtrysku paliwa

Wiązki wtrysku paliwa w modelach sprzed 1996 roku są podatne na przedwczesne pękanie, ponieważ są wykonane z biodegradowalnych materiałów, które nie są przeznaczone do życia wiecznego. Problemy takie jak te są znane, aby spowodować zwarcie, które mogą potencjalnie spowodować niezliczoną ilość różnych problemów.

  Które modele Mercedesa mają kamery 360°?

Problemy te obejmują tymczasową utratę mocy, szorstki biegu jałowego, zgaśnięcie lub nie jest w stanie uruchomić samochód w ogóle. Upewnij się, że szukasz modeli z 1996 roku, w których zastosowano bardziej jakościową wiązkę lub nawet modeli sprzed 1996 roku z wymienioną wiązką.

Przecieki sprężarki klimatyzacji

Innym problemem, który jest dość powszechny w modelach sprzed 1996 roku jest nieszczelny parownik klimatyzacji. Jest to zazwyczaj spowodowane przez korozję tworzącą się na połączeniach parownika, które z czasem mają tendencję do tworzenia przecieków. Aby to naprawić, trzeba będzie zabrać swojego W140 do przeszkolonego specjalisty Mercedesa, ponieważ jest to dość trudne zadanie do wykonania.

Deska rozdzielcza musi wyjść, aby to naprawić, więc powinieneś być przygotowany na pozostawienie swojego W140 w sklepie na długi czas. Jest to jeden z najbardziej stresujących problemów związanych z W140, ale nawet wtedy naprawa jest dość łatwa do wykonania, choć dość czasochłonna.

Problemy z wyposażeniem układu pneumatycznego

Zadaniem pompy PSE jest kontrolowanie podparcia lędźwiowego, zamków, tylnych prowadnic parkingowych, zwalniania pokrywy bagażnika i podciśnienia do serwomechanizmów HVAC. Jednak pompa jest również znana z awarii od czasu do czasu, a jeden sposób, aby to zauważyć, jeśli zamki drzwi lub system wspomagania lędźwiowego nie działają.

W140 posiada całkowicie oddzielny system, który kontroluje innowacyjne, miękko zamykające się drzwi, ale ten system jest również podatny na podobne problemy.

Potencjalne problemy z automatyczną skrzynią biegów

5-biegowa automatyczna skrzynia biegów w W140 nie posiada określonego harmonogramu serwisowania, co oznacza, że nigdy nie masz 100% pewności, kiedy należy wymienić olej. Jeśli nie uda Ci się wymienić oleju dokładnie w tym czasie, zwiększasz szanse na spowodowanie różnego rodzaju problemów na całej linii.

  Czy Mercedes jest samochodem luksusowym w Niemczech?

W związku z tym, upewnij się, że obliczyłeś, kiedy dokonałeś poprzedniej wymiany oleju w skrzyni biegów, a także upewnij się, że powtarzasz ją co około 40 tys. km.

Problemy z układem zawieszenia

Topowy model W140 waży prawie 5000 funtów, co oznacza, że jest to niewiarygodnie ciężki samochód, nawet jak na dzisiejsze standardy. Wszystkie z tej wagi musi być obsługiwane przez wyrafinowany system zawieszenia, który musi utrzymać ciężar w różnego rodzaju środowiskach, w tym złej jakości dróg i agresywnych wybojów.

Tuleje znalezione w sub-ramach zawieszenia są znane iść co 150k mil lub tak, więc należy zwrócić szczególną uwagę na te systemy. Innym problemem zawieszenia, który nęka W140 jest przednia i tylna cewka składnik, który ma tendencję do złamania po pewnym czasie. Będziesz czuć znaczny brak zawieszenia kompozycji, co oznacza, że wyboje są będzie unsettle samochód więcej.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes W140 to dobry samochód?

Mercedes W140 jest jednym z najlepszych modeli Mercedesa wszech czasów, a wiele osób uważa go za najlepszą Klasę S wszech czasów. Biorąc pod uwagę fakt, że klasa S zawsze była okrętem flagowym w gamie Mercedesa, a to jest jeden z, jeśli nie najlepszy model klasy S wszechczasów, można śmiało powiedzieć, że W140 jest naprawdę dobrym samochodem.

W140 oferował tak wiele funkcji i innowacji, które były niespotykane w tamtych czasach. Obecnie tak wiele samochodów korzysta z W140 i faktu, że Mercedes wprowadził w nim tak wiele udogodnień.

  Częste problemy z Mercedes-Benz W124

Czy Mercedes W140 jest bezpiecznym samochodem?

Klasa S W140 jest rzeczywiście bezpiecznym samochodem, ponieważ był to pierwszy samochód, w którym wprowadzono elektryczną kontrolę stabilności. Żaden samochód z tamtej epoki nie oferował prawie takiej ilości technologii bezpieczeństwa jak W140, co oznacza, że nawet według dzisiejszych standardów W140 jest bezpiecznym samochodem.

Większość organizacji zajmujących się testami zderzeniowymi oceniła W140 na 5 gwiazdek.

Czy Mercedes W140 to przyszły klasyk?

Duże, luksusowe sedany nie są najbardziej pożądanymi samochodami po kilku dekadach, ale te najlepsze, jak W140, mogą potencjalnie stać się klasykami. Rzeczywiście, ich wartość jest nadal wysoka, a najlepsze przykłady mają tendencję do zwiększania wartości w czasie.

Więc jeśli natkniesz się na przyzwoite W140, upewnij się, że jest w dobrym stanie i ma stosunkowo mało kilometrów, ponieważ może zarobić trochę pieniędzy w dół linii. Jest to niezwykle trudne do przewidzenia, jeśli konkretny samochód będzie wzrost wartości lub teraz, ale W140 jest na pewno idzie w tym kierunku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z