Czy Audi S7 to dobry samochód?

Czy Audi S7 to dobry samochód?

Jeśli chcesz mieć stylowe, 4-drzwiowe coupe, które sprawdzi się zarówno podczas jazdy w kanionie, jak i podczas dłuższej podróży, Audi S7 może być idealnym samochodem dla Ciebie. Plasuje się ono pomiędzy szybkim Audi RS7 a bardziej zwyczajnym Audi A7, co oznacza, że jest szybkie i komfortowe. A więc, czy Audi S7 to dobry samochód?

Audi S7 ma wiele cech, ale na pewno nie jest złym samochodem. Oznacza to, że Audi S7 może być równie dobrze „słodkim punktem” całej gamy Audi A7. Cały układ napędowy S7 został zaprojektowany tak, aby był potężny i masywny, ale jednocześnie komfortowy, płynny, a nawet przyzwoicie wydajny, czego nie można powiedzieć o V8 z RS7.

S7 wygląda bardziej ekscytująco niż zwykłe A7 wewnątrz i na zewnątrz, ale nie krzyczy tak bardzo jak RS7. Wrażenia z jazdy są wyraźnie bardziej skoncentrowane, ponieważ samochód siedzi niżej przy ziemi, a zawieszenie jest nieco sztywniejsze, ale nadal komfortowe. Niezawodność również może być dobra, ale tylko wtedy, gdy samochód jest odpowiednio konserwowany.

Audi S7 jest o wiele tańsze od RS7, co sprawia, że jest bardziej logicznym wyborem dla wszystkich, z wyjątkiem tych, którzy chcą mieć model z najwyższej półki. Praktyczność jest równie dobra, jak w każdym innym modelu A7, dzięki dużemu bagażnikowi typu hatchback i wystarczającej liczbie miejsc siedzących dla czterech dorosłych osób.

Audi S7 – układ napędowy

Paleta silników Audi S7 obejmuje zarówno silnik wysokoprężny, jak i benzynowy, a ich dostępność zależy od miejsca zamieszkania, ponieważ na niektórych rynkach dostępny jest tylko model benzynowy, a na innych oba. Benzynowy silnik 3.0L V8 z turbodoładowaniem ma moc 444 KM i moment obrotowy 443 lb-ft, dzięki czemu S7 osiąga prędkość 0-60 mph w zaledwie 4 sekundy.

  Czy Audi Q4 e-tron to dobry samochód?

Silnik wysokoprężny S7 to 3,0 l TDI V6 turbo o mocy 350 KM, ale moment obrotowy wynosi 516 lb-ft, co pozwala S7 na osiągnięcie prędkości 60 mph z miejsca w około 5 sekund. Obydwa modele wyposażone są w system napędowy Audi Quattro AWD, który pozwala im w pełni wykorzystać moc bez względu na warunki i porę roku.

Obie wersje otrzymują również 8-biegową automatyczną skrzynię biegów z przemiennikiem momentu obrotowego, która pasuje do komfortowego i płynnego charakteru samochodu, ale nie jest tak szybka jak współczesna skrzynia dwusprzęgłowa. Wydajność jest o wiele lepsza w przypadku S7 z silnikiem wysokoprężnym, ponieważ może on osiągnąć do 35MPG, podczas gdy benzynowe S7 może osiągnąć 25MPG w dobrym dniu.

Audi S7 – Design i podwozie

Audi S7 różni się od zwykłego A7 kilkoma ulepszeniami w wyglądzie zewnętrznym i wewnętrznym. S7 zyskało nieco zmieniony zestaw nadwozia, niskoprofilowe felgi, większe hamulce, poczwórny układ wydechowy, kilka oznaczeń S7 i specyficzną dla Audi S7 przednią kratę. Wnętrze wyposażono w sportową kierownicę, kolorowe przeszycia i parę sportowych foteli przednich.

Wrażenia z jazdy znajdują się dokładnie pośrodku pomiędzy zwykłym A7 a szybkim Audi RS7. Oznacza to, że zawieszenie i układ jezdny S7 są skoncentrowane, ale nie są w żadnym stopniu uciążliwe. Samochód bardzo dobrze pokonuje nierówności, ale w zakrętach pozostaje płaski.

Audi S7 – niezawodność i typowe problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, można śmiało powiedzieć, że S7 jest mniej więcej tak samo niezawodne jak A7 i Audi S6/A6. Oznacza to, że samochód może służyć przez długi czas, ale tylko wtedy, gdy jest odpowiednio konserwowany. Samochody takie jak te są złożone i pełne wszelkiego rodzaju funkcji, które niestety w pewnym momencie się psują.

  Problemy z Audi RS5

Najczęstsze problemy z Audi S7 dotyczą silnika, skrzyni biegów, wycieków/zużycia oleju, układów elektrycznych niezwiązanych z silnikiem lub problemów z tylnym mechanizmem różnicowym. Z większością z nich można sobie poradzić poprzez konserwację zapobiegawczą.

Audi S7 – wartość i praktyczność

Ceny Audi RS7 są o prawie 30 000 dolarów wyższe niż S7, co oznacza, że za cenę RS7 można kupić S7 i prawie Audi A3. Niektórzy uważają, że RS7 nie zasługuje na tak dużą podwyżkę cen, ale trudno jest wycenić silnik V8, zwłaszcza w 2022 roku.

Pod względem praktyczności S7 jest takie samo jak zwykłe A7, co oznacza dużo miejsca we wnętrzu, ogromny bagażnik, przyzwoitą widoczność i wiele schowków wewnętrznych.

Sekcja FAQ

Czy Audi S7 jest tego warte?

Jeśli jesteś osobą przyzwyczajoną do jazdy zwykłymi samochodami, a nie samochodami wyczynowymi, prawdopodobnie będziesz bardziej niż zadowolony z S7. W końcu S7 oferuje moc 444 KM, co jest naprawdę pokaźną liczbą, nawet w tak ciężkim samochodzie jak S7. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do jazdy samochodami o wysokich osiągach, zwłaszcza Audi RS, BMW M i Mercedes AMG, S7 może nie być tak ekscytujący.

Wszyscy wiemy, że produkty Audi Sport często bywają nieco bardziej stonowane w porównaniu z BMW M i Mercedes AMG, zwłaszcza jeśli dany samochód to model S, a nie RS. W związku z tym, jeśli uważasz, że S7 jest wystarczająco ekscytujące, to jest warte tych pieniędzy.

Czy Audi S7 jest lepsze od Mercedesa CLS 53AMG?

Odkąd Mercedes wprowadził 4-drzwiowe AMG GT, CLS zrobił krok w bok, co oznacza, że Mercedes nie oferuje już CLS 63 AMG. Dlatego CLS o najwyższej specyfikacji to model 53 AMG, który bezpośrednio konkuruje z S7. Dla większości osób CLS może być nieco bardziej luksusowy i oferuje nieco czystszy wygląd wewnętrzny i zewnętrzny.

  Najczęstsze problemy z Audi S3

Jednak S7 jest szybszym samochodem i jeśli uwielbiasz kanciaste kształty i futurystyczny wygląd, S7 będzie dla Ciebie lepszy. Samochody te są niezwykle wyrównane, a zwycięzcą tej rywalizacji jest ten, który należy do marki, którą bardziej cenisz.

Czy Audi S7 jest szybkie?

Audi S7 osiąga prędkość 60 mil na godzinę z miejsca w około 4 sekundy, co jest naprawdę szybkim wynikiem, nawet w dzisiejszych czasach, gdy samochody elektryczne osiągają prędkość poniżej 2 sekund. S7 osiąga ograniczoną prędkość maksymalną 155 mil na godzinę, a czas przejazdu ćwierć mili wynosi około 12,5 sekundy, czyli tyle, ile osiąga wiele prawdziwych samochodów sportowych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z