Czy Hyundai i20 to dobry samochód?

Hyundai i20

Hyundai i20 to mały hatchback, który został po raz pierwszy ujawniony w 2008 roku i do dziś jest w ciągłej produkcji. The i20 spłodził trzy różne generacje, z najnowszą wychodzącą z powrotem w 2019 roku. Jest to drugi najmniejszy hatchback w rodzinie Hyundai, a także jeden z najbardziej udanych. Więc, czy Hyundai i20 jest dobrym samochodem?

Hyundai i20 jest rzeczywiście naprawdę dobry samochód, ponieważ oferuje wiele wartości dla swoich pieniędzy. Jest również wyposażony w przyzwoicie mocne, ale wydajne i zaawansowane silniki, które idealnie pasują do charakteru samochodu. Projekt zewnętrzny i20 był trochę nudny z pierwszych dwóch generacji, ale 3 gen i20 spruced rzeczy się całkiem trochę.

Wnętrze pierwszych dwóch generacji było nieco nijakie, ale 3. generacja i20 wygląda znacznie lepiej. Niezawodność, rzeczy nie są tak dobre, jak kiedyś, ale to jest do przewidzenia, ponieważ nowy i20 jest o wiele bardziej złożone i lepsze w każdy sposób. Mamy zamiar wymienić najczęstsze problemy Hyundai i20 w tym artykule.

Wartość, naprawdę dostajesz dużo za swoje pieniądze z nowym i20, podczas gdy poprzednie dwie generacje są również uczciwie wycenione na rynku 2nd hand. Praktyczność jest na równi z innymi samochodami w tym segmencie, co oznacza, że i20 nie jest najlepszy, jeśli chodzi o przewożenie więcej niż dwóch osób jednocześnie.

Hyundai i20 – Jednostka napędowa

Hyundai i20 trzeciej generacji jest wyposażony w dwa różne silniki zasilane benzyną, mniejszy 3-cylindrowy silnik 1.0L o mocy 100 KM i 126lb-ft momentu obrotowego lub większy, ale mniej wydajny 4-cylindrowy silnik 1.2L o mocy 84 KM i 87lb-ft momentu obrotowego. Ten i20 nie oferuje w swojej linii silników wysokoprężnych, ponieważ Hyundai zdecydował się wycofać wszystkie silniki wysokoprężne kilka lat temu.

  Czy Hyundai Ioniq 4 to dobry samochód?

Druga generacja modelu i20 oferuje trzy różne silniki benzynowe o mocy wahającej się między 84 KM, 101 KM i 120 KM. Druga generacja i20 jest również dostępna z dwoma różnymi 4-cylindrowymi silnikami Diesla o mocy od 75 KM do 90 KM. Wszystkie wersje i20 są FWD i masz możliwość wyboru 6-biegowej automatycznej lub 5-biegowej manualnej.

Najmocniejszy i najbardziej ekscytujące i20 można dostać jest i20 N wersja wydajność z up up up do 200 KM. Od najnowszych modeli i20 można oczekiwać do 45MPG, podczas gdy starsze warianty z silnikiem Diesla mogą zwrócić do 65MPG.

Hyundai i20 – Design i podwozie

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, nowy i20 naprawdę podnosi poprzeczkę w porównaniu do dwóch starszych generacji, które nie były niczym szczególnym. Wnętrze jest bardzo podobna historia, jak poprzednie dwie generacje są nudne i 3 generacji i20 wygląda naprawdę futurystyczny i atrakcyjny.

Wrażenia z jazdy skupiają się wyłącznie na łatwości obsługi i komforcie, z wyjątkiem modelu N, który oferuje sztywniejsze ustawienie zawieszenia, dzięki któremu samochód prowadzi się o wiele lepiej. Podsumowując, i20 prowadzi się w sposób całkowicie przewidywalny, bezpieczny, solidny i łatwy.

Hyundai i20 – niezawodność i częste problemy

Najnowszy model Hyundai i20 wydaje się być ogólnie stosunkowo niezawodnym samochodem, ale wydaje się również, że 2 generacja była najbardziej niezawodna z całej grupy. Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że 3 gen jest wciąż stosunkowo świeży i będzie stawał się bardziej niezawodny w miarę pojawiania się nowych modeli. Ponadto musimy wspomnieć, że 3 gen i20 jest zdecydowanie najbardziej złożonym i20 jeszcze.

  Najczęstsze problemy z Hyundai i20

Najczęstsze problemy Hyundai i20 dotyczą silnika samochodu, systemów elektrycznych, wyposażenia, układu kierowniczego oraz złych uszczelek wokół przedniej szyby i drzwi.

Hyundai i20 – wartość i praktyczność

Hyundai i20 należy do grupy samochodów przystępnych cenowo, co oznacza, że może go kupić większość kierowców. Za tę cenę dostajesz naprawdę dużo, jeśli lubisz markę i sposób, w jaki samochód wygląda. Modele z drugiej ręki są również naprawdę popularne na całym świecie, ponieważ są niezawodne, wydajne i tanie w eksploatacji.

Praktyczność jest na równi z innymi samochodami z tego segmentu, co oznacza, że i20 nie jest tak naprawdę samochód przeznaczony do transportu ludzi, że często. Jest to samochód, który oferuje dobrą widoczność dookoła, i który jest bardzo łatwy do życia w ogóle.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai i20 jest sprzedawany w USA?

Hyundai i20 nie jest jeszcze dostępny w USA, prawdopodobnie dlatego, że za bardzo przypomina Hyundai’a Accenta i że tego typu samochody nie są zbyt popularne w USA. Accent był kiedyś dostępny również w wersji hatchback, co oznacza, że ogólnie był zbyt podobny do i20.

Rynek amerykański nie przepada za małymi samochodami w ogóle, ponieważ większość amerykańskich dróg jest szeroka i w większości miast w USA naprawdę nie brakuje miejsc parkingowych. Jeśli połączymy to z faktem, że USA ma tendencję do tańszych cen gazu, to ma sens, dlaczego samochody takie jak i20 nie są tam zbyt popularne.

  Czy Hyundai Elantra to dobry samochód?

Czy Hyundai i20 jest samochodem luksusowym?

Hyundai i20 nie jest tak naprawdę samochodem luksusowym, chociaż najnowsza generacja modelu i20 dzieli pewne podobieństwa z dużo droższymi i bardziej luksusowymi samochodami. Hyundai naprawdę zrobił numer na ich zespół projektowy, ponieważ Hyundai kiedyś zrobić jedne z najbardziej nudnych wyglądających samochodów tam, ale najnowsze modele Hyundai wyglądają świetnie.

To właśnie przyczyniło się do tego, że wiele osób uważa, że samochody takie jak i20 należą do wyższego przedziału cenowego. Jeśli nie jesteś całkowicie przekonany, pamiętaj, aby porównać obecną generację SUV-a Hyundai Santa Fe z poprzednią.

Czy Hyundai i20 jest tani w eksploatacji?

Jednym z głównych powodów, dla których Hyundai i20 zawsze był dość udany, jest to, że jest tani w eksploatacji. Na początek, i20 nie kosztuje dużo pieniędzy, aby kupić i nie kosztuje dużo pieniędzy do ubezpieczenia. Wszystkie silniki są wydajne, co oznacza, że koszty paliwa nie są złe w ogóle.

Jeśli połączymy to z faktem, że koszty napraw są również niskie i nie są one wszystkie tak częste, to raczej oczywiste jest, że nie trzeba mieć dużo pieniędzy, aby posiadać i20.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z