Czy kupić Porsche Cayman?

Czy kupić Porsche Cayman?

Aby odpowiedzieć na to pytanie poprawnie, musisz rozważyć wiele różnych aspektów potencjalnego posiadania samochodu. Aspekty takie jak Twój budżet, do czego używasz samochodu, przestrzeń wewnętrzna i bagażowa, wydajność i amortyzacja muszą być dokładnie rozważone, abyś mógł odpowiedzieć na to pytanie poprawnie.

Modele Porsche Cayman to naprawdę zabawne, kompaktowe, dwumiejscowe samochody sportowe typu coupe. Nie są one wykonane dla celów daily-driver per se, ale nowsze modele mogą zarządzać większość sytuacji z wyjątkiem praktyczności i przestrzeni wewnętrznej.

Jeśli szukasz fajnego samochodu sportowego, Cayman jest świetnym wyborem. Kosztuje mniej niż 911, ale oferuje ekscytujące wrażenia z jazdy Porsche, a niektórzy mogą nawet twierdzić, że Cayman jest fajniejszym samochodem sportowym z tych dwóch.

Budżet

Twój budżet jest oczywiście głównym punktem rozważań przy zakupie nowego samochodu, a najnowsze 2021 718 Porsche Cayman kosztuje około 60 tys. dolarów i oferuje 2,0 l 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem. Najwyższy model Porsche Cayman GT4 kosztuje około 100 tys. dolarów i oferuje dźwięczny, wolnossący, płaski silnik 6-cylindrowy.

Porsche jest raczej znane z dużej ilości dodatkowych opcji, co oznacza, że jeśli chcesz mieć Caymana z bogatymi opcjami, to patrzysz na dość drogi samochód. Niektóre opcje Porsche entuzjaści uważają za niezbędne, np. sportowe fotele Adaptive Sport Seats kosztują 3465 dolarów, a reflektory LED kosztują 1170 dolarów.

Jeśli chcesz Porsche PDK podwójne sprzęgło automatyczne, to będzie cię kosztować 3200 dolarów. Jeśli chcesz Porsche Ceramic Hamulce, będą one ustawić z powrotem na eyewatering $7400. Ulepszony Burmester Audio – 4690 dolarów, Nawigacja – 1730 dolarów, Ból do próbki – 5500 dolarów na minimum!

  Jaki jest najmniejszy SUV Porsche?

Ceny te są niewiarygodnie zawyżone, ponieważ Porsche produkuje ograniczoną ilość samochodów rocznie, a największy zysk Porsche osiąga dzięki opcjom. Porsche jest jednak jedną z najbardziej dochodowych marek samochodów na rynku, a ceny opcji z pewnością to odzwierciedlają.

Scenariusz użycia

Modele Porsche Cayman są specjalnie zbudowanymi 2-miejscowymi samochodami sportowymi, które stanowią kompromis pomiędzy komfortem i luksusem a sportową dynamiką i zwinnością. Nie oznacza to, że te samochody nie są luksusowe lub wygodne, ale nie są najlepszą luksusową opcją w tej kategorii cenowej.

Porsche Caymany wyróżniają się w dynamicznym środowisku jazdy, co oznacza, że nie są zbudowane do nudnej jazdy autostradą w stałym tempie. Aby posiadać Porsche Cayman, musisz być w stanie wykorzystać jego dynamiczne możliwości, w przeciwnym razie posiadanie Caymana nie ma sensu.

Są one również dość zdolne na torze, ponieważ nawet podstawowy model Caymana oferuje 300 KM i zrównoważone podwozie oraz rozkład masy. Jeśli używasz swojego samochodu głównie do krótszych podróży po mieście, lepiej kupić bardziej komfortową i praktyczną alternatywę.

Ale jeśli jesteś typem faceta, który woli jechać malowniczą trasą, nawet jeśli oznacza to, że spędzisz więcej czasu na drodze, Cayman jest stworzony dla Ciebie.

Wnętrze, przestrzeń bagażowa i amortyzacja

Jeśli chodzi o przestrzeń wewnętrzną, modele Porsche Cayman/Boxster są daleko od najlepszych opcji w tej kategorii cenowej. Są one dość kompaktowe pod niemal każdym względem, ponieważ dzięki temu samochód jest bardziej zwinny i dynamiczny.

  Czy Porsche Boxster ma twardy dach?

Jeśli jednak jeździsz głównie sam lub z jednym pasażerem, Cayman oferuje wystarczającą ilość miejsca w tym zakresie. Jeśli chodzi o przestrzeń bagażową, modele Porsche Cayman oferują 2 przestrzenie bagażowe z przodu i z tyłu, a łącznie oferują więcej miejsca na bagaż niż większy model 911.

Wartość – Cayman nie jest tak dobry jak większość modeli 911, ponieważ tracą one ponad połowę swojej wartości w ciągu pierwszych 5 lat posiadania. Oznacza to, że zakup fabrycznie nowego Caymana nie jest rozsądną decyzją finansową, ale zakup 5-letniego używanego Porsche Caymana z pewnością tak.

Warto również wspomnieć, że niektóre modele Cayman, takie jak warty 100 tys. dolarów Cayman GT4 i nieuchronnie zbliżający się GT4 RS zazwyczaj utrzymują swoją wartość o wiele lepiej w porównaniu do zwykłych modeli Cayman.

Sekcja FAQ

Czy Porsche Cayman jest tego warte, jeśli mam rodzinę?

Cóż, musisz zadać to pytanie swojej żonie, ale jeżeli masz rodzinny samochód na boku, a żona ci na to pozwala, to oczywiście. Porsche Cayman to zabawny, ekscytujący samochód sportowy, ale jednocześnie Cayman oferuje wiele najnowszych funkcji bezpieczeństwa, a samochód, ogólnie rzecz biorąc, jest uważany za dość bezpieczny.

Jeśli nie posiadasz drugiego samochodu, to oczywiście nie, ponieważ Cayman oferuje tylko 2 miejsca. Możesz rozważyć model 911, ale tylko jeśli masz młodsze dziecko, ponieważ tylne siedzenia w 911 nie są wystarczająco duże dla dorosłych.

Którą generację Caymana najlepiej kupić?

Cóż, to zależy od Twojego budżetu. Najnowsze modele 718 oferują najwięcej komfortu i luksusowych funkcji, ale poprzednie generacje Caymana są zwykle tymi, które należy kupić, jeśli szukasz najwyższej klasy doświadczenia samochodu sportowego.

  Dlaczego Porsche są tak drogie?

Nie oznacza to, że starsze modele są bardziej dynamiczne, ale oferują wolnossący silnik w całej gamie, a wielu entuzjastów Porsche uważa, że modele 2012-2016 Cayman są szczytowymi modelami Cayman.

Pierwsza i druga generacja modeli Cayman są nieco bardziej wątpliwe. Pierwsza generacja Caymana miała pewne problemy z silnikiem we wcześniejszym okresie, a wczesne modele Caymana drugiej generacji były również nieco wątpliwe. Ale jeśli uda Ci się znaleźć dobrze utrzymany i udokumentowany przykład, niska cena z pewnością czyni go kuszącą propozycją.

Czy Porsche Cayman jest 911-tką dla ubogich?

Niektórzy uważają Porsche Cayman za 911 biedaka, ale jest to dalekie od prawdy, ponieważ Porsche Cayman oferuje zupełnie inny układ silnika i umiejscowienie, a obsługa i charakterystyka wydajności są mile od siebie. Niektóre magazyny motoryzacyjne uważają, że model 2016 GT4 Cayman jest lepszym samochodem sportowym niż większość 911-tek.

Poprzednia generacja Porsche Cayman GT4 jest powszechnie uważana za jeden z najlepszych samochodów sportowych Porsche współczesnej ery, i można śmiało powiedzieć, że Cayman nie jest 911 biedaka, a raczej równie imponujący Porsche entry-level sport car.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z