Czy manualne skrzynie biegów powrócą?

Nie jest tajemnicą, że współczesny przemysł samochodowy nie przepada za manualną skrzynią biegów, a według kilku źródeł, niektórzy nawet wierzą, że manualna skrzynia biegów powróci. Musimy jednak pamiętać, że ci, którzy pragną manualnej skrzyni biegów to głównie entuzjaści, którzy preferują manualne codzienne samochody.

Wraz z premierą nowego Forda Bronco, Ford oficjalnie potwierdził, że nowy Bronco będzie również dostępny w wersji z manualną skrzynią biegów. Długo oczekiwane nowe BMW M3 również będzie dostępne w wersji manualnej, ale zapewniamy, że zdecydowana większość nabywców i tak wybierze automat.

Manualne są rzeczywiście bardziej zabawne i bardziej wciągające, ale są one głównie pożądane przez tych, którzy już posiadają codzienne kierowców z automatyczną skrzynią biegów, więc chcą instrukcji jako samochód weekendowy. Można bezpiecznie powiedzieć, że podręczniki nie przestanie istnieć, niemniej jednak, ręczna skrzynia biegów nie robi powrót.

Po prostu o wiele łatwiej jest żyć z automatem, zwłaszcza jeśli głównie jeździsz w mieście. Co więcej, ogromna część młodego pokolenia nawet nie wie, jak działa manualna skrzynia biegów, ponieważ nie ma takiej potrzeby, gdyż w dzisiejszych czasach nie ma prawie żadnych manuali.

Korzyści płynące z manualnej skrzyni biegów – #SaveTheManuals

Niektórzy ludzie uważają, że manualne skrzynie biegów są lepsze od automatycznych bez względu na to, jak na nie spojrzeć, i może to być prawda do pewnego stopnia. Niemniej jednak, ogół społeczeństwa preferuje automat, ponieważ jest to wygodniejsze, a wygoda jest ważnym czynnikiem dla tych, którzy spędzają dużo czasu za kierownicą.

Jednak pierwszą rzeczą, którą musimy omówić jest cena, ponieważ samochody z ręczną skrzynią biegów są o wiele tańsze w porównaniu do automatycznych. Średnio, jeśli chcesz automatyczną skrzynię biegów, jesteś patrząc na dodatkowe 1000 dolarów w stosunku do samochodu wyposażonego w ręczną skrzynię biegów.

  Najlepsze samochody luksusowe dla wysokich kierowców

Manualne skrzynie biegów są niezwykle popularne, jeśli chodzi o samochody wyczynowe, ponieważ oferują one dodatkowy poziom zaangażowania i kontroli, co sprawia, że całe doświadczenie z jazdy jest nieco bardziej angażujące i satysfakcjonujące.

Manualne skrzynie biegów są często preferowaną opcją skrzyni biegów dla rock crawlingu, ponieważ manualna skrzynia biegów pozwala Ci lepiej kontrolować swój samochód. Skrzynie manualne mają mniej ruchomych części, co oznacza, że są lżejsze, łatwiejsze do naprawy i bardziej niezawodne.

Wady manualnej skrzyni biegów – #KillTheManuals

Ogół społeczeństwa ceni sobie bezpieczny, wygodny, łatwy w obsłudze i niedrogi samochód. W związku z tym, manual jest z natury trudniejszy do opanowania, ponieważ krzywa uczenia się z automatem jest łatwa i możliwa do opanowania niezwykle szybko. Z drugiej strony, nauka jazdy ręcznym może czasami trwać miesiącami, zanim będziesz w 100% pewny swoich umiejętności.

Ponadto, samochody ręczne są znacznie trudniejsze w prowadzeniu na pagórkowatych terenach, ponieważ trzeba odpowiednio zarządzać zarówno przepustnicą, jak i sprzęgłem, zapobiegając jednocześnie staczaniu się samochodu ze wzgórza. Oczywiście, wiele samochodów w dzisiejszych czasach posiada takie funkcje jak Auto-Hold, ale nie są one dostępne we wszystkich samochodach z manualną skrzynią biegów.

Kolejnym problemem związanym z manualną skrzynią biegów jest fakt, że tylko kilkadziesiąt samochodów jest obecnie dostępnych z manualną skrzynią biegów. Niektóre niezwykle popularne marki, takie jak Mercedes, sprzedały dokładnie 0 samochodów z manualną skrzynią biegów w USA przez okres aż 10 lat.

  Najlepsze kabriolety dla wysokich kierowców

Ponadto, trzeba być ostrożnym jazdy ręczny, ponieważ niewłaściwe użycie może praktycznie zniszczyć zupełnie nową skrzynię biegów. Wreszcie, manualna skrzynia biegów jest wolniejsza od automatycznej, co w pewnym stopniu nie jest aż tak korzystne dla samochodu wyczynowego.

The destiny of a manual gearbox – #LoveTheManuals

Ostatecznie, manualna skrzynia biegów nigdy nie powinna przestać istnieć, ponieważ wszystkie te wyżej wymienione korzyści są zarówno znaczące, jak i wystarczające, abyśmy w pewnych sytuacjach woleli samochód z manualną skrzynią biegów. Samochody z manualną skrzynią biegów są rzeczywiście wolniejsze, ale cenimy je, ponieważ gdzie indziej są bardziej porywające.

W dzisiejszych czasach, nawet 4-drzwiowe sedany mogą osiągnąć 60mph w mniej niż 3 sekundy, więc to nie jest tak naprawdę wszystko, co ekscytujące, aby być szybkie, ale to jest ekscytujące, aby pięty i palce ręcznego samochodu sportowego, i są szanse, że zawsze będzie satysfakcjonujące doświadczenie dla entuzjasty.

Ręczne samochody są po prostu bardziej satysfakcjonujące, gdy masz to prawo i dodany poziom kontroli sprawia, że całe doświadczenie, że trochę więcej zabawy, zwłaszcza dziś, gdy samochody są powoli zamieniając się w roboty. Mimo, że ręczne na pewno nie wrócą do łask, wciąż będą dostępne dla tych, którzy wiedzą, jak się nimi cieszyć.

FAQ Section

Czy samochody z manualną skrzynią biegów są bardziej wydajne?

Wiele osób uważa, że manualne skrzynie biegów są bardziej wydajne niż automatyczne, ale to w dużej mierze zależy od sposobu prowadzenia samochodu. To powiedziawszy, manual może być bardziej wydajny niż automat, ale tak jest tylko wtedy, gdy wiesz, jak jeździć ekonomicznie.

  Najlepszy samochód do jazdy po mieście

To nie wystarczy, aby od razu nazwać je bardziej ekonomicznymi, ale automat z przemiennikiem momentu obrotowego rzeczywiście częściej zużywa więcej paliwa.

Dlaczego samochody mają biegi?

Samochody mają biegi, ponieważ biegi umożliwiają silnikowi bycie bardziej wydajnym, mocniejszym, a także pozwalają na zmianę kierunku obrotów. Niższe biegi służą do tego, aby początkowo pchać samochód z miejsca, a kiedy pojazd ma wystarczającą prędkość, można zmienić bieg na wyższy, który pozwala silnikowi być bardziej wydajnym.

Im więcej biegów, tym niższe przełożenie, co jest korzystne, jeśli chcemy, aby silnik pracował w określony sposób. Na przykład Chevy używa 10-biegowej skrzyni biegów, aby zwiększyć wydajność, podczas gdy Porsche GT4 używa 6-biegowej skrzyni manualnej, ponieważ dzięki niej silnik jest bardziej ekscytujący w prowadzeniu i przyjemniejszy w wyższych zakresach obrotów.

Czy pojazdy elektryczne mają biegi?

Mimo że większość pojazdów elektrycznych nie korzysta z tradycyjnej skrzyni biegów, niektóre z nich mają, a powód jest prosty. VAG to jeden z najpotężniejszych i najbardziej zaawansowanych motoryzacyjnych mamutów na świecie, który zdecydował się zaoferować Porsche Taycan i Audi e-Tron GT z dwubiegową skrzynią biegów, mimo że są to EV.

Powodem, dla którego zdecydował się to zrobić jest to, że pierwszy bieg pozwala samochód do przyspieszenia szybko, a drugi bieg jest bardziej dostosowany do wydajności, która jest dokładnie taki sam etos ICE samochody śledzić.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z