Czy niezależni mechanicy są tańsi od dealerów?

Niezależni mechanicy są rzeczywiście tańsze niż dealerzy, ale jeśli zdecydujesz się przejść przez indie trasy, musisz być świadomy wszystkich zastrzeżeń, które pochodzą z nim. Jeśli Twój samochód jest nadal na gwarancji, nie ma absolutnie żadnego powodu, aby zdecydować się na coś innego niż dealera.

W ten sposób upewnisz się, że wszystkie naprawy, które napotkasz, będą zgodne z tym, co zaleca producent. Kiedy jednak nadejdzie czas i Twój samochód straci gwarancję, musisz wybrać, czy wolisz tańszą cenę, czy wolisz bardziej spójną i niezawodną usługę, ponieważ jesteś już świadomy tego, co oferuje diler.

Z drugiej strony, jeśli kupiłeś używany samochód, możesz przejść przez trasę indie, nawet nie biorąc pod uwagę usług dealerskich. Jeśli tak jest, należy upewnić się, że dany mechanik jest niezawodny i ma przyzwoite doświadczenie w pracy z podobnymi samochodami.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego należy pozostać lojalnym wobec dealera, a nie iść do niezależnego mechanika od samego początku. W ten sposób będziesz miał szersze zrozumienie tego, co otrzymasz z każdą z tych opcji.

Dealerskie warsztaty naprawcze – plusy i minusy

Dealerskie warsztaty naprawcze są korzystne, ponieważ specjalizują się w jednej marce. Oznacza to, że większość mechaników pracujących w tych warsztatach jest specjalnie przeszkolona do pracy na takich samochodach. Tak więc, jeśli jesteś właścicielem BMW na przykład, dealer BMW będzie prawdopodobnie miejscem z największym doświadczeniem, jeśli chodzi o pracę na różnych modelach BMW.

Warsztaty dealerskie są wyposażone w zaawansowany sprzęt, który umożliwia im przeprowadzenie dogłębnej analizy Twojego samochodu, aby określić, czego potrzebuje Twój samochód. Dealerzy zawsze używają oryginalnych części, co nie zawsze ma miejsce w przypadku niezależnych warsztatów.

  Jaki płyn chłodzący do mojego samochodu?

Nie musisz się martwić o to, czy usługa, którą otrzymuje Twój samochód jest najlepsza. Jednak firmy dealerskie są znane z pracy nad setkami samochodów w tym samym czasie, a to oznacza, że Twój samochód nie jest priorytetem, co oznacza również, że będziesz musiał czekać przez dłuższy czas, zanim będziesz mógł nawet naprawić swój samochód.

Ponadto, dealerzy są również znane mają gorsze relacje obsługi klienta, co oznacza, że może nigdy nie wiesz, kto jest osobą, która pracuje na swój samochód specjalnie. Wreszcie, warsztaty dealerskie są droższe w porównaniu z warsztatami niezależnymi.

Niezależne warsztaty naprawcze – plusy i minusy

Niezależne warsztaty naprawcze są zazwyczaj prowadzone na mniejszą skalę w porównaniu do większości dealerów. Oznacza to, że prawdopodobnie będziesz mógł porozmawiać z osobą, która pracuje nad Twoim samochodem. Warsztaty takie jak te są zazwyczaj obsadzone przez byłych techników dealerów, co oznacza, że są oni często tak wykwalifikowani, jak większość techników dealerów.

Jednak nie zawsze tak jest i musisz upewnić się, że wykonałeś swoje badania, zanim zdecydujesz się na niezależny warsztat. Niezależne warsztaty nie specjalizują się często w konkretnych markach, ponieważ chcą objąć swoim działaniem szerszy wachlarz pojazdów.

Dobrą rzeczą w przypadku warsztatów takich jak te jest to, że czasami nawet uznają one gwarancje osób trzecich, co nie ma miejsca w przypadku dealerów. Są one tańsze i oferują więcej usług z ręki do ręki, co oznacza, że Twój poziom potencjalnego zaangażowania w cały proces jest o wiele wyższy.

  Najlepsze samochody używane z Apple CarPlay

Niemniej jednak, nie zawsze łatwo jest znaleźć warsztat, który w optymalny sposób zaspokoi potrzeby Twojego samochodu. Ponieważ nie specjalizują się one w konkretnych markach, mogą nawet nie mieć dostępu do oryginalnych części, co może być dużym problemem.

Specyficzne samochody wymagają specyficznych potrzeb – niezależni specjaliści

Jeśli posiadasz rzadki/stary/drogi/limitowany samochód, nawet jeśli dealer może wydawać się właściwym miejscem, powinieneś spróbować znaleźć niezależnego specjalistycznego dealera. Dealerie takie jak te specjalizują się w konkretnych samochodach, takich jak samochody klasyczne, pojazdy elektryczne, samochody luksusowe, muscle cars, a nawet supersamochody i hipersamochody.

Na przykład, jeśli posiadasz stare chłodzone powietrzem 911, najlepiej będzie poszukać niezależnego specjalisty Porsche, który jest uznawany przez Porsche za kompetentnego do pracy nad takim samochodem. W ten sposób będziesz mieć pewność, że Twoje ukochane 911 otrzyma najlepszy możliwy serwis.

Oczywiście, takie samochody są o wiele droższe w naprawie, a części nie zawsze są łatwo dostępne. Oznacza to, że cena jest dość wysoka, ale i tak jest to tańsze niż korzystanie z usług dealera.

Sekcja FAQ

Czy lepiej kupić rozszerzoną gwarancję dealera czy skorzystać z usług niezależnego warsztatu?

To zależy od tego, jaki samochód Państwo posiadają. Jeśli posiadasz samochód wysokiej klasy, którego naprawa może kosztować ogromne sumy pieniędzy, najlepiej zdecydować się na przedłużoną gwarancję i mieć to już za sobą. Z drugiej strony, jeśli samochód, o którym mowa, nie jest tak drogi w eksploatacji, lepiej zdecydować się na niezależnego dealera.

Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, to przejść przez konkretne fora internetowe marek, które często debatują, która opcja jest lepsza dla konkretnego modelu samochodu. Im więcej się dowiesz, tym łatwiej będzie Ci podjąć właściwą decyzję.

  Czy samochody hybrydowe przyspieszają szybciej?

Czy zarówno dealerzy, jak i niezależne warsztaty oferują wypożyczanie samochodów?

Dealer jest bardziej skłonny zaoferować Państwu samochód na czas naprawy, szczególnie jeśli samochód jest nadal na gwarancji. Z drugiej strony, niezależne warsztaty rzadko kiedy oferują swoim klientom samochody na kredyt.

Stanowi to ogromną różnicę, jeśli Twój samochód wymaga rozległych prac, które mogą trwać tygodniami. Jeśli nie masz dostępu do innego samochodu i nie jesteś w stanie poprosić o samochód zastępczy, możesz nawet być zmuszony zapłacić ponad 1000 dolarów za wypożyczenie samochodu średniej klasy na trzy tygodnie.

Czy wizyta w niezależnym warsztacie obniża wartość odsprzedaży mojego samochodu?

To zależy od rodzaju samochodu, ale częściej niż nie, masz zamiar obniżyć wartość odsprzedaży samochodu, jeśli pójdziesz przez niezależnego trasy. Dzieje się tak dlatego, że większość ludzi, którzy chcą kupić używany samochód jest bardziej skłonna zdecydować się na samochód z pełną historią serwisową dealera.

Jednak nie zawsze tak jest. Wszystko zależy od tego, co zostało zrobione z Twoim samochodem. Jeśli jest to coś drobnego, jak małe wgniecenie lub zadrapanie, to nie jest to duży problem. Z drugiej strony, jeśli wykonano bardziej rozległe prace przy samochodzie, które obejmowały uzyskanie nowych części, różnica może być nieco bardziej przesadzona.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z