Czy warto kupić używane BMW serii 3?

Czy warto kupić używane BMW serii 3?

BMW jest znane na całym świecie jako marka, która zapewnia czystą przyjemność z jazdy. Ta reputacja jest prawdziwa niezależnie od tego, czy jest to nowy pojazd, czy używane BMW w dobrym stanie. Zakup używanego BMW serii 3 jest opłacalny, jeśli wiesz, co robisz i wybierzesz właściwy egzemplarz.

Jak kupić dobre używane BMW

Zakup używanego pojazdu, zwłaszcza BMW, może być trudny dla nowego kierowcy. Jest kilka wskazówek, które warto mieć na uwadze przed rozpoczęciem podróży w poszukiwaniu samochodu.

Spróbuj dokonać zakupu od przyjaciela lub osoby, którą znasz. Jeśli nie możesz, zadawaj jak najwięcej pytań na temat pojazdu i nie czuj się skrępowany z tego powodu.

Rozważ wynajęcie i opłacenie mechanika, który rzuci okiem na samochód i przedstawi Ci swoją szczerą opinię, czy jest to dobra wartość za pieniądze.

Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń

Zawsze należy sprawdzić, czy następujące obszary samochodu są sprawne lub wyglądają na uszkodzone:

● Silnik i skrzynia biegów
Sprzęgło i pedały
Nadwozie, sprawdź spód samochodu.
Koła i opony – jeśli widać ślady agresywnej jazdy, prawdopodobnie mamy do czynienia z problemami z silnikiem.
Wnętrze pojazdu – jeśli kierowca nie dba o wnętrze, to najprawdopodobniej nie dba również o silnik.
Dokumenty pojazdu
Szukaj wycieków oleju lub jakichkolwiek płynów, które wskazywałyby na uszkodzenie silnika. Większość używanych BMW ma problemy z uszczelką olejową, upewnij się, że to też sprawdzisz.

Zabierz go na jazdę próbną

Jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia przed dokonaniem zakupu jest udanie się na jazdę próbną przed podjęciem jakichkolwiek poważnych decyzji.

  Czy istnieje 4-drzwiowy kabriolet BMW?

Powiedz właścicielowi, że nie chcesz, aby rozgrzał silnik, zanim pójdziesz go odwiedzić. Zawsze możesz sprawdzić, czy silnik jest gorący, zanim wsiądziesz. Jeśli jest, może być coś rybnego dzieje. Chcemy mieć zimny silnik, abyśmy mogli zobaczyć, jak samochód uruchamia się w normalny dzień.

Jakie są najlepsze BMW serii 3 do kupienia z drugiej ręki?

BMW serii 3 zawsze było najlepiej sprzedającym się pojazdem BMW z kilku powodów. Jest to mieszanka klasy, luksusu i przyjemności z jazdy. Jest to również jeden z bardziej niezawodnych modeli BMW i ma bardziej przystępną cenę niż serie 5 i 7.

Przez lata, nie było zarówno wielkie i nie tak wielkie modele BMW serii 3. Oto najlepsze z nich do zakupu z drugiej ręki z każdego z minionych dziesięcioleci.

Najlepsze BMW z lat 80-tych do kupienia z drugiej ręki

Jeśli szukasz staro wyglądającego BMW, najlepszym modelem z lat 80. jest BMW E30. To klasyk, który wciąż jest przyjemny w prowadzeniu, jeśli znajdziesz go w dobrym stanie. BMW E30 316s i 318s są niezwykle przystępne cenowo i nie chcą przestać działać.

Najlepsze BMW serii 3 z lat 90.

Jeśli lata 80. wydają się zbyt odległą przeszłością, ale nadal chcesz mieć „zabytkowe” BMW, możesz rozważyć zdobycie pojazdu z lat 90. BMW 3 E36 zostało wydane w latach 90. i było jednym z najbardziej ukochanych pojazdów wszech czasów. Oferował zarówno silnik wysokoprężny, jak i benzynowy, a model 325tds to świetny wybór.
1990s również oferowane piękne E46 z 1999 roku, który przyszedł z niesamowitych wyborów silnika. Najczęstszym wyborem tutaj jest BMW 320d, który był również jednym z najczęstszych samochodów, które można zobaczyć na drodze z jakiegoś powodu – świetny stosunek jakości do ceny.

  Jaki jest najlepszy mały SUV BMW?

Model 330d był jeszcze lepszy pod wieloma względami, ale nieco mniej niezawodny niż 320d. Zapewniało dobre osiągi i ponad 40 mil na galon, co jest imponujące dla każdego BMW.
Pomimo tego, że BMW 320d jest bardzo powszechne i stanowi dobrą ofertę za pieniądze, BMW 330i i 320i są lepszym wyborem dla używanego pojazdu, ponieważ są bardziej niezawodne w dłuższej perspektywie.

BMW serii 3 z 2000 roku do kupienia z drugiej ręki

W latach 2000, byłeś świadkiem powstania E90, który spopularyzował BMW serii 3 jako większą wersję siebie. Cóż, BMW stały się większe, ale nie dużo ładniejsze, design-wise. To była dekada, w której BMW serii 3 stało się tak duże, jak poprzednie BMW serii 5. Z lat 2000, polecamy zakup BMW 330i E46, które jest niesamowitym samochodem.

Najlepsze używane BMW z ostatniej dekady

BMW E90: 2010
Po 2000 roku, BMW miały tendencję do wielu problemów z elektroniką. Najlepszym pojazdem z tej generacji do kupienia z drugiej ręki jest BMW E90 325i z 2010 roku i upewnij się, że jest to pojazd z automatyczną skrzynią biegów. Manualna skrzynia biegów ma tendencję do pewnych problemów, a przynajmniej kierowcy tak zgłaszali.
2012-2018 BMW F30 – najbardziej niezawodne używane BMW
Jeśli nie szukasz oszczędności na starszych modelach, najlepszym BMW, jakie możesz kupić z drugiej ręki, jest bez wątpienia jedno z najbardziej niezawodnych – BMW F30. Większość używanych BMW często ma problemy z paskiem rozrządu, ale to BMW nie ma takich problemów. To świetne połączenie niezawodności i przyjemności z jazdy, a do tego jest całkiem wygodne i duże jak na serię 3.

  Najlepsze miejsce na zakup używanego BMW

More things to know about buying a used BMW

Przy jakim przebiegu BMW serii 3 zaczyna doświadczać problemów i się psuć?

Ogólnie rzecz biorąc, większość niemieckich samochodów ma piętno, że jak tylko wyjdą z gwarancji, to się psują. W przypadku większości modeli jest to dalekie od prawdy, a BMW serii 3 są bardzo niezawodne. Pierwszy poważny problem z takim pojazdem pojawia się zazwyczaj po przejechaniu nim więcej niż 100 000 – 120 000 mil.

Jakie są najbardziej niezawodne modele BMW po 2000 roku?

Niektóre z najbardziej niezawodnych modeli BMW po 2000 roku, które warto rozważyć kupując je z drugiej ręki to:

  • BMW serii 3 z lat 2006-2011
  • BMW serii 7 od 2002 do 2008
  • BMW serii 5 E60 i E61 z lat 2004-2010
  • BMW X3 z lat 2006-2010

Dlaczego używane BMW serii 3 są tak tanie?

Głównym powodem, dla którego BMW serii 3 tak bardzo traci na wartości, gdy jest sprzedawane z drugiej ręki, jest fakt, że rynek jest nimi przesycony. Podstawowe prawa ekonomii, takie jak popyt i podaż, dyktują ceny na rynku samochodów używanych. Ludzie mają tendencję do kupowania więcej nowych BMW i nowszych używanych, ponieważ obawiają się, że poprzedni właściciele jeżdżą nieodpowiedzialnie i uszkadzają pojazd.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z